Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyire élhető egy 23 nm2-es...

Mennyire élhető egy 23 nm2-es lakás egy személynek?

Figyelt kérdés
Nyugat-Európában lakom, és itt néztem ki egy 23 nm2-es lakást, amire lenne pénzem, de viszont az árának a felét csak hitelből tudnám finanszírozni, 5 évig a fizetésem 1/4-e lenne havonta a törlesztés. Van a lakásban benne egy kis előtér, konyhasarok, egy fürdőszoba, és a 15 nm-es szoba, ami egyben nappali-étkező is, valamint egy kis erkély, ami a 23 nnm^2-en felül van. Jó állapotú, új nyílászárók, legfelső emeleti lakás. Lehet egy ilyen kis lakásban élni? Van, aki ilyen kis méretű lakásban él/élt? Amúgy alacsony és vékony testalkatú vagyok, szerintem elférnék benne.

2020. szept. 14. 20:15
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Egy 120 ezres város egyik elővárosában van, 10 km-re a belvárostól.
2020. szept. 14. 20:22
 2/18 anonim ***** válasza:
79%
Mi 8 évig éltünk 26 m2-ren ketten a férjemmel, és egész jól éreztük magunkat benne. Erkélyunk se volt. Nyugodtan vedd meg, ha tetszik, neked egyedül egyelőre teljesen jó lesz, sőt, még ha lesz párod, jó ideig akkor is jó lesz. Mi a gyerek előtt cseréltük le egy 80 m2-esre.
2020. szept. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%
Sőt, legfelső emelet a legjobb, mert feletted senki nem huzogat éjjel bútorokat. 😊 Első voltam megint.
2020. szept. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem túl kicsi, én kb 35 alatt nem vennék.
2020. szept. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
50%

[link]


Sokáig ingatlanoztam. Három fő vevőköre volt ezeknek. Az egyik az a cég vagy magán vállalkozó, aki havi pár éjszakát aludt Budapesten, mikor feljött vidékről ügyet intézni, vagy konferenciára. A másik vevőkör a prostik. A harmadik meg akik kéjlaknak vették, hogy legyen hl találkozni a szeretőjükkel.

2020. szept. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
59%
Teljesen jó egy embernek, alacsony a rezsi is, takarítás is gyorsan megvan, nem tudsz felhalmozni sok felesleges kacatot. Ha nem laktál még ekkorában, akkor először furcsa lehet, de pár évig megfelel, meg szerintem mindig el is lehet adni.
2020. szept. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
73%

Attól függ, mennyi holmid van és ez ingázólakás-e vagy állandó.

Nagyobb könyvtár, házimozirendszer és versenyzongora nem praktikus bele.

:)

2020. szept. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én imádtam az ekkora lakásomat. Otthonos volt és nem hagyta, hogy túl sok lomom legyen.
2020. szept. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt nézem, hogy hárman nyomorgunk 27 négyzetméteren évtizedek óta, akkor elég. Ha azt nézem, hogy az ember azért általában olyan helyen érzi jól magát, ahol nem kizárólag oldalazva tud közlekedni és ahol nem egymás tetejére kell tennie a bútorokat, akkor nem elég. Neked kell tudnod, hogy mekkora a helyigényed és milyen hosszú időre tervezel ezzel a lyukkal.
2020. szept. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Praktikus bútorzattal valószínű,hogy élhető. Lapostetős egyébként?Mert ha sátortetős az még vesz le a méretből.


Neked kell eldönteni,hogy meg tudsz-e benne szokni.

Van aki bármivel megelégszik, van akinek már ha társasházról beszélünk attól rosszul van.


Én családi házban élek, eleve másképp" látom ezeket a lakásokat.Számomra a 23 nm élhetetlen.

2020. szept. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!