Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen esetben kell áfát...

Milyen esetben kell áfát fizetni ingatlan vásárláskor?

Figyelt kérdés
Illetékkel tisztában vagyok illetve az eladás utáni adózás menetéről is, nem ezekre vagyok kíváncsi, hanem arra hogy vevőként mikor kell áfával kalkulálnom. Sok ingatlant hirdetnek úgy ugyanis, hogy eladási ár plusz 27% áfa. Gazdasági épületnél pl mi a helyzet? Ez ugyanis a megnevezése a háznak, amit kinéztem, zártkerten. Garázs hirdetésnél és üzlethelyiségeknél figyeltem még ezt meg. Van erre valami hivatalos szabályzat? Ne csak vállalkozásnak kellene ezeket fizetnie? Én magánszemély vagyok

2020. okt. 3. 18:54
 1/1 xswerdy ***** válasza:
100%
lakóingatlanra csak újonnan van ÁFA. Egyéb, jellemzően gazdasági célt szolgáló épületnél elég bonyolult a dolog, feltehetőleg a hirdető tisztában van vele, hogy jelen esetben fizetni kell-e. Sajnos ha kell fizetni, akkor magánszemély vevőnek is kell (aki nem tudja visszaigényelni).
2020. okt. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!