Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Aki Budapestről aggpomerációba...

Aki Budapestről aggpomerációba költözött, azok nem bánták meg?

Figyelt kérdés

Mi volt amiért kiköltöztél és olyan életed lett-e, mint vártad? Van- e benned megbánás, vagy otthonodmak érzed-e? Gyereket nevelni miben jobb agglomerációban, mint Bp-en, illetve van-e ami ott nehezebb?


Köszönöm a válaszokat!


2020. okt. 8. 11:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem Budapest élhetetlen egy család számára.

Százszor inkább agglomeráció.

Mivel nekem nem kell mindennap bemennem, mi leköltöztünk vidékre.

1000m2 telek, 200 M2 ház, plusz a terasz 40m2.

Jövőre készül a medence, filagória.

Ennél jobb nincs.

2020. okt. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Köszi, de én kifejezetten az agglomeracióba költözőkre lennék kiváncsi. Ha valaki nem jár be Pestre, nyilván nem is szempont az agglomerációba költözés....
2020. okt. 8. 12:56
 3/23 anonim ***** válasza:
71%

Egyetemi évek után végre valahára kiköltözhettem BP-ről, életem legborzalmasabb évei voltak ilyen szempontból.

Jobb lett az életem itt, mint vártam.

Annyit bántam meg, hogy nem korábban költöztem ide. Ezt végre az otthonomnak érzem, nem egy szemétdombnak ahol lakni kényszerülök.

Gyereknevelés terén nincs tapasztalatom, de ha lenne gyerekem akkor szóba se jönne Pest, inkább ez a környék.

Van-e ami itt nehezebb? Szemetetés hajléktalanokat találni, szrba lépni az utcán, összevitatkozni a kéregetőkkel és megfulladni a bűzben itt SOKKAL nehezebb, kb. lehetetlen.

Dolgozni bejárok pestre, de nagyon lélekölőnek érzem a helyet, alig várom hogy a nap végén mehessek haza.

2020. okt. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
93%
Én agglomerációban nőttem fel, 12 éves koromtól kezdve ingáztam egyedül. Nagyon nem szerettem. Reggel nagyon korán kellett kelni, este (persze ez már inkább egyetemen volt gond) rohanni, hogy az utolsó hévet elérjem, vagy hajnalig valahol meghúzni magam az első indulásáig. Tudom, hogy nem leszek népszerű a válaszommal, de én szeretem Pestet, élvezem, hogy itt vagyunk a központban, minden elérhető távolságra van, akár éjjel is rendelhetünk pizzát, a munkahelyem is nagyon közel van. Jelenleg albérletben lakunk, de saját lakást is a belvároshoz közel nézegetünk. :)
2020. okt. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
En is agglomeracioban nottem fel, majd onnan is kezdtem ingazni be Pestre, az egyetemre. Igaz, az ut csak olyan 1 ora 10 perc korul volt, de gyuloltem minden pillanatat. Allando tomeg es lokdosodes a vonaton, az az igazi hering, amikor levegot se lehet kapni szinte, a koran keles, a varakozas, ha lekestem a vonatot, es persze az, hogy az utolso busz es vonat is olyan fel12-kor volt, tehat ha bulizni mentem, akkor hamarabb eljottem, vagy megvartam a reggelit, ami 4:30kor ment. Az en varosomban pedig keves volt a szorakozasi lehetoseg, ezert mindig be kellett menni a fovarosba. Ja es arrol nem is beszelve, hogy autoval kb lehetetlen reggel bejutni, vagy legalabbis minimum 1,5 oraval hamarabb kell elindulni, ha meg akarjuk tenni az egyebkent kocsival 30 perces utat. Szerintem akkor jo es elvezheto az agglomeracio, ha nem kell minden egyes nap bejarni Budapestre, mert en szemely szerint eleg hamar kiegtem ebben. Azota bekoltoztem Bp-re, de az teny, hogy, gyereket nem itt fogok nevelni, szoval nem tudom meg hogy lesz, de nem szeretnek tobbet igy ingazni, eleg volt.
2020. okt. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Valójában ugyanez az én "problémám" is. Minden itt van az orrunk előtt, sőt majdnem hogy válogathatunk is szinte bármiben. Nem csak üzletekről beszélve, hanem bölcsi, ovi, iskolák, jatszóterek, uszoda, kórház bkvval 20 perc, kocsival kényelmesen 10 perc... Baromi kényelmes, rengeteg időm van, nekünk az otthonunk is viszonylag nagy. Tudom, hogy mostanában a Pest fikázasa a menőbb, de én ezt az ingatlanárak emelkedésével együtt kezdtem érezni, addig mindenki Pesten akart lakast....

Szóval azon gondolkodom, mit kap a gyerekem vidéken, amit itt Budapesten nem tudok neki megadni. Az, hogy én mit szeretnék, irreleváns, mert én szeretem Budapestet egyelőre, csupán a politika Budapesten zajló játszmáit nem.

2020. okt. 8. 15:30
 7/23 anonim ***** válasza:

Én Pesten belül többet utazgattam mint most. :D

(#3)


Amúgy meg az agglomerációban is vannak bölcsik, ovik, sulik, játszóterek, uszodák, kórházak, nem csak BP-n.

2020. okt. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Oké, én értem, hogy a fővároson belül nagyok a tavolsagok, de kintről bemenni fővarosba meg még sokkal több időbe telik... Nyilván vannak bölcsik, ovik, iskolak, de a bölcsiben kevés a férőhely, oviból körzeti vagy magán jöhet szóba. Nem hallottam olyat, akinek nem volt szimpi a körzeti,el tudta volna vinni egy masik oviba. Az iskolába meg ha jobb szinvonalút, vagy specializaltat szeretnénk, egyértelműen Bp...

Szóval mi az érv szerinted agglomeració mellett? Mi az, ami miatt Te úgy érzed megérte? A "pestszar" nem elég konkrét és attól még lehet az "agglomeracióisszar"...

2020. okt. 8. 16:06
 9/23 anonim ***** válasza:
49%

#8

Most a nappalimtól az irodai asztalomig szűk 1 órát szoktam utazni. A kollégáim Pesten laknak, mind utaznak városon belül legalább ennyit, de sokan többet. :)

Rengetegen behordják Pestre a gyereket, szerintem lehet az itteni sulikban, ovikban helyet találni.


Mi az érv?

Tiszta, csendes, zöldövezet, nincsenek csövesek, nincs összef0sva a járda mindenhol, nincs tömegnyomor, nincs szemét, nem horror drága minden, nem kötnek belém az utcán, 5 perc sétára van az erdő.....

Most ütközött ki nagyon például tavasszal, a kollégáim majdnem begolyóztak Pesten a kijárási korlátozások alatt, mi végtelenül élveztük, rengeteget kirándultunk és ejtőztünk a kertben. :)

Ha fizetnének, se költöznék vissza a zsúfolt koszos betonrengetegbe.

2020. okt. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

#9: Egy kicsit szerintem elfogult vagy. Aki Pesten lakik jó eséllyel nem kell 1+ órát utaznia. Nem a város másik végén kell munkát keresni értelemszerűen. Másrészt tök jó, hogy szűk 1 óra alatt bent vagy, de szerintem az is sok, naponta már 2 órát vesz el az ember életéből. Ha valaki pl vonattal jár be az agglomerációból, annak még a városon belül is utaznia kellhet, így a kettő összeadódik. Lehet kocsival is jönni, de a csúcsforgalomban ez egyáltalán nem biztos, hogy olyan jó ötlet. Illetve a város épp a beutazó autósok miatt válik élhetetlenné többek között. Persze ez az agglomerációban lakókat már nem érdekli.


Kérdező, szerintem mindkettőnek megvan az előnye és a hátránya is. A kertes házas csendes környezetre persze mindenki vágyik, de hiába, ha nem tudod kiélvezni, mert folyamatosan utazol. De amikor nem, akkor is fáradt vagy a kimerítő utazások miatt. Én néhány hónapig éltem egy másik város agglomerációjában. Nem szerettem, nap végére folyamatosan hulla fáradt voltam, semmihez se volt se kedvem, de időm.

Érdemes mérlegelni mindenképp, hogy mennyire lennél messze a munkahelyedtől, az a munkahely mennyire fix, hiszen elvileg az is változhat még, illetve milyen gyakran szeretszél Pesten pl bulizni, szolgáltatásokat igénybe venni.

2020. okt. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!