Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Először árulok egy ingatlant,...

Először árulok egy ingatlant, miért alkudozik mindenki?

Figyelt kérdés

Felraktam pár oldalra, eddig vagy telefonon már alkudoztak vagy megnézték és ott alkudoztak vagy megnézték, felhívtak és úgy próbáltak meg alkudni. De nem pár százezret (amibe bele is mentem volna) hanem milliókat. 25 millióért hirdetem és jönnek hogy 15-ért talán elvinnék. Hát kösz :D.

Ha túl az ár érte akkor majd csökkentem... De nem értem miért kell görcsösen alkudozni.


2020. okt. 13. 18:53
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
97%
25 helyett 15 az pofátlanság. De igen, mindenki alkudozik, általában 10% az amit mindenki lealkudik, 25 milliós háznál az is többmilliós tétel.
2020. okt. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
88%

A 15 milliós az tényleg pofátlanság, de amúgy ha egy minimálisat alkudnak, az szerintem átlagos. Mindenki megpróbál alkudozni, hátha olcsóbbért megkaphatja. Mondjuk nekem az mindig is fura volt, amikor valaki még meg se nézte a házat, de már alkudozik...


Amikor mi árultuk a házunkat, nálunk is volt olyan, hogy rögtön avval kezdte az egyik, hogy általában 10%-ot elszoktak engedni az árból. Mi nem engedtünk, meg se vették ők a házat, de mások igen, pedig azok is próbáltak alkudni, aztán rájöttek, hogy nem nagyon engedünk az árból, de így is kellett nekik a ház. Akinek kell a ház, az szerintem úgy is megveszi a házat, ha nem engedsz az árból, akkor is.

2020. okt. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
77%

Nem feltétlenül pofátlanság a 15 millió ha az a reális ár közelében van, ami lehet, hogy 17-20millió, csak te drágán hirdetted. Nem tudjuk, hogy valóban reális áron hirdetted-e meg.

De teljesen természetes, hogy mindenki szeretne spórolni amennyit lehet egy sokmilliós kiadásnál.

2020. okt. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
92%

Én az első autómat árultam 500 ezerért, volt olyan jófej aki azt mondta, hogy ha 250-ért adom, akkor még aznap este elviszi :D


A minimális, és ésszerű alkudozás egyébként teljesen természetes.

2020. okt. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Próba-szerencse alapon próbálkoznak. Bár, az aki még meg se nézte és úgy alkudozik, meg az aki 10 millióval kevesebbért akarja megvenni, tényleg nevetséges. Mi nagyon minimálisat alkudtunk, amikor házat vettünk. Teljes áron is megvettük volna, tehát ha a tulaj azt mondja hogy nincs alku, azt is elfogadtuk volna, de úgy voltunk vele, ésszerű keretek között talán belefér, miért ne próbálnánk meg.
2020. okt. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
79%
10szazalek alkut alabol ratesznek a hirdetesi arra az ilyen 15 szazalekos alku mar nagyon jonak mondhato vasarloi szempontbol, de bizony latok olyan hirdeteseket amiket ha fele aron arulnanak se tudnanak eladni. Nagyon sokan semmit se ertenek egy ingatlan arkepzesehez, nehanyan aron alul de a tobbseg tularazva hirdet az utobbi ket evben a tranzakcio szam drasztikusan vissza esett budapesten mikozben csak nottek az arak, pont az rlobbi jelenseg miatt, pedig amugy nem lenne nehez beloni az arakat a mai vilagban. Ingatlan pontkomon megnezed az utcadban kornyeken mennyiert hirdetnek es az ala minimalisan belovod az arat. Havonta 3szazalek csokkentessel fel ev alatt el kell menjen.
2020. okt. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Az ingatlan com pont kétszeres árat ajánl fel :D

Miért? Mert ha elhiszed, hogy annyi, akkor hajlandó vagy fizetni a hirdetésért is

2020. okt. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
69%
"10szazalek alkut alabol ratesznek a hirdetesi arra" Ez kizárt dolog!
2020. okt. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
81%
8: Nem kizárt, tényleg sokan így hirdetnek.
2020. okt. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Mindig van olyan aki meg a felebol is alkudna.

En meg nem adtam el hazat de mikor az automat arultam akkor ha jol emlekszem 380ert hirdettem es jottek az uzenetek hogy 300ert elvinnek.

En akkor probalnek alkudni nagyobb osszeget ha tudom hogy a haz joval kevesebbet er mint amennyiert hirdetik. Magas aron ugy se adjak el olyan konnyen.

Mikor mi vettunk hazat akkor nem alkudtunk semmit mert igy is bagoert vettuk. Ha alkudozunk akkor eladjak masnak.

2020. okt. 14. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!