Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vennétek olyan társasházi...

Vennétek olyan társasházi lakást amit jelentősen átalakítottak?

Figyelt kérdés
Rengeteg olyat látok, hogy panelnál kivágják a falakat, amerikai konyhás nappalit csinálnak, vagy téglánál teljesen átrendezik. Jártam már olyanban, ahol a fürdőszoba helyére került egy hálószoba :D namármost, ezzel az a gond, hogy attól még a felette/alatta lakónak valószínűleg az eredeti alaprajz szerint vannak a dolgok, ott mennek a felszálló vezetékek, szennyvízcső stb.

2020. okt. 18. 09:44
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Adott átalakítástól függ. Amerikai konyhásat pl. sosem vennék meg. Ha falat is kiütöttek, utánakérdeznék, hogy statikailag rendben van-e.
2020. okt. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan esetben nem, amit írtál. De kisebb átalakítások jók. Pl. Két kisebb szoba egybe nyitása, vagy egy fal arébb helyezése.
2020. okt. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen lakásokban a falak nem tartó, hanem elválasztó falak. Az ilyen jellegű átalakításokkal nincs probléma statikailag.

Vizes blok csak teljes újra csövezés esetén, mert nem szeretnék arra kelni az ágyról, h pocsoja van alattam.

2020. okt. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

hallani olyan esetekről, itt a gykn is, hogy valaki a hálószobáját oda tervezte, ahol a konyha volt eredetileg, meg hasonló hülyeségek.


1 nagy szoba 2 kis szobává alakításával nyilván semmi ilyesmi gond nincs.

2020. okt. 18. 12:04
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az átalakítás ötletességétől és a kivitelezés gondosságától függ. Ha az én elvárásaimnak megfelel, akkor megvenném, de dokumentálnám, hogy már így vettem.
2020. okt. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan esetben, amit fent vázoltál, nem vennék ilyen lakást. de kisebb átalakításokkal miért ne?
2020. okt. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
a kérdésem a jelentősen átalakított lakásokra szólt :)
2020. okt. 18. 17:23
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Normál társasházban elvileg csak statikus és társasházi engedéllyel lehet falat bontani. A panel az még extrémebb szerintem ilyen szempontból. Társasházban azért nyilván marhára nem mindegy, hogy az első emeleten melyik falat üti ki az ember.

Olyan lakásban én is jártam, ahol amerikai konyhát csináltak a nappaliból és szobát a konyhából. Szerintem tök praktikus elrendezésű volt, nem is volt nagy átalakítás, mert a fürdő falára került a konyha rész. Konkrétan lett egy "háló oldal" és egy "élettér" oldal a lakásban. Szóval még logikusabb is, mint az eredeti kialakítás és nem sok vizet zavar, szomszédja sem volt már arról az oldalról.

Amit nálunk művelt egy lakó, az szerintem durva. Ilyet semmiképpen nem vennék meg. Ők pont fordítva gondolkodtak. Az amerikai konyhát megszüntették, a konyhát bevitték az egyik hálóba és építettek egy marha nagy galériát tömör fa gerendákból, ami szerintem negyediken már szintén kimerítené a tervezésköteles tevékenység fogalmát (tehereloszlás, átlyukadás, stb.). A galériára tettek fel egy mini mosdót zuhanyzóval.

Na egyrészt a háló, ahova a konyhát tették, a szomszéd nappalijával falszomszéd. Csóri állandóan panaszkodik, hogy a mosogatógép zúgására szenderedik el a kanapén, vagy az elszívó búgására riad fel, mert nincs más lehetőség, mint azon a falon hagyni a kanapét. Amióta kész fent a fürdőszoba, végképp ki van borulva, mert neki egy kis háló galériája van, amit csak gipszkarton választ el a felújítók galériájától és pont arra a falra tették a mosdót. Szóval mintha alvás közben a füle mellett zuhanyoznának, vagy húznák le a budit.

Na és akkor mindezen átalakítások mellett lehetőség nyílt a konyha közelsége miatt arra, hogy bekössék a szagelszívót a fürdőszobai ventilátorok közös gyűjtőágába.

Én elhiszem, hogy mindenki igyekszik a lehetőségeihez képest kihasználni a teret és átalakítgatni, stb., de szerintem ciki ilyen mértékben figyelmen kívül hagyni a szomszédok igényeit pl.

2020. okt. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8 na pont ilyenekről beszélek. Egy normális országban ezek keményen tervköteles dolgok, itt meg nekiáll boldog boldogtalan össze vissza mókolni a mekkmesterekkel.
2020. okt. 19. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!