Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Létezik olyan ember, akinek...

Létezik olyan ember, akinek sikerült albérlet mellett saját lakásra összegyűjtenie?

Figyelt kérdés
Nem a tulajdonosokat akarom ekézni, mert nyilván a piac szabályozza az árakat. De én akárhogy számolok, nem tudom hogy jönnék ki saját lakás vásárlása terén (házról álmodni sem merek), ha nem lenne családi részről egy külön erre félretett tőke. Aki albérletben él - elsősorban Budapestre gondolok - hogyan képes kigazdálkodni átlagbérből, ami legyen mondjuk 300 nettó egy saját ingatlan önerejét ennyiből? Miközben ezen összeg harmada-fele elvándorol egy idegen zsebébe? Nemhogy gyűjteni nem tudsz, de még hitelt sem adnak. Az ember nyilván meg nem akar idegen társakkal egy szobában nyomorogni 30-on felül, hanem önállóságra vágyik. Aminek viszont keservesen megkérik az árát ebben az országban.

2020. okt. 24. 10:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%

12 ev alberletben(szobaban).

Masodallas(epitoipar).

Es megvolt egy lakas ara,hitel nelkul.

2020. okt. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%

Nem akarok okoskodni, de Pesten van egy rakás lehetőség, de ha másnem, pár év külföld és simán tudsz venni lakást.

Az a halálom, amikor Pesten valaki 149 ezerért dolgozik és nem érti, hogy mi van

2020. okt. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem választani kell. Vagy csak szobát bérelsz, vagy lakásra gyűjtesz.amúgy egy önerőt elég összegyűjteni.

Sokan nem értik a valamit valamiért elvet.

2020. okt. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne 40 milliós belvárosi lakásban gondolkodj.

Vagy egy lepukkant komfort nélküli lukat, vagy egy nyaralót vegyél, lényeg hogy olcsó legyen.

Utánna lehet spórolni.

2020. okt. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, utolsó jól mondja. nekem egy lepukkant panel önerejét sikerült összehozni. A felújítás, hitelfizetés folyamatos, de legalább nem albérletre megy a pénz. Innen lehet majd továbblépni. Szép , felújított belvárosi lakásra mire összespórolsz albi mellett, szerintem mehetsz is nyugdíjba.
2020. okt. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Nekem lakástakarékkal együtt olyan 10 lesz az önerőm. Egy kétszobásat akarok venni, egyiket kiadni albérletbe, hogy a hitelt vagy legalább annak egy részét fedezze. Hitelt max 12-őt vennék fel, egy év alatt aztán valószínű szépen modernizálni tudnám az ingatlant.

Külföldre nem mennék amúgy, én tudom, hogy pl. az Ausztriába ingázók baromi jól keresnek vendéglátásban (még most is), de közben csak munka és alvás 5-10 éven keresztül. Én ezt soha nem csinálnám, egyszer élek és azt nem munkával akarom tölteni, főleg a fiatal éveimet.

2020. okt. 25. 00:11
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát 22 ért drukkolok, hogy összejöjjön valami normális, jó környéken.
2020. okt. 25. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Az nem megy, hogy sokat szeretnél de keveset adnál.


- Amikor otthon laktál, akkor nem tettél félre lakás önerejére,

- nem akarsz másokkal együtt lakni, merthát önállósodni akarsz,

- kétszobásat akarsz venni egyből,

- nem akarsz több munkát, mert az csak munka és alvás és nem akarod munkával tölteni a fiatal éveidet.


Ehhez mind jogod van. Viszont akkor lakásod sem lesz egyhamar, mert azoknak lesz, akik másképp csinálják, mint az első 4 pont (vagy pl más a családi hátterük).

2020. okt. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

8: Kicsit vegyél vissza, nem erről van szó egészen.

Mióta kikerültem a munkerőpiacra (3 éve) és van keresetem szobát bérelek, másokkal lakom együtt. Épp ezért tudom, hogy nem erre vágyik egy normális felnőtt ember. A fizum 350 nettó, ami nem kiemelkedően magas, de nem is mondható szerintem alacsonyak. Ebből így mindössze havi 150-et tudok félretenni átlagosan. 100 eleve megy albérletre, kb. 60 kaja, és akkor 40-ből még élni is kéne.

Add össze, hogy most 26 évesen mennyi félretett pénzem lehet, és mik lennének a kilátásaim, ha szüleim nem tudnának segíteni.

A több munkával semmi bajom, szoktam bevállalni fusiba is melókat, a CSAK munkával van bajom.

És kétszobásat akarok igen, mert szeretném, hogy a hitel összege visszajöjjön albérletbe adás után és ne legyek azonnal sz*rban, ha mondjuk megszűnik a munkahelyem.

Mint ltáhatod képes vagyok kompromisszumokat kötni, és nem az ingyenebédet várom.

2020. okt. 25. 10:08
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha most covid alatt 100 megy el albérletre úgy, hogy csak egy szobát bérelsz, akkor nem jó helyen laksz.

De amúgy mindenkinek igaza van, egyrészt kompromisszumokat kell kötni, másrészt meg tényleg lehetetlen a helyzet. Nekem az önerő úgy jött össze, hogy ingyen laktam, csak rezsit fizettem + középmagas a fizum. De így is csak egy lepukkant panel lett. Mondjuk kétszobás, az szerintem is minimum. Ha gyerekem lenne, én is segíteném, mert hacsak nincs párja, akivel vállt vállnak vetve dolgoznak a lakásért, egyedül tényleg a lehetetlen kategória, Budapesten legalábbis.

2020. okt. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!