Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen szobák számítanak bele...

Milyen szobák számítanak bele a "szobákszámába"?

Figyelt kérdés
Ilyen leírásba benne van hogy szobákszáma:4 és az érdekelne hogy az 4 háló vagy pl 1 nappali 3 háló vagy hogy van ez?

2020. okt. 24. 11:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Aminek a vásárlás után berendezed.
2020. okt. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem az számít, minek neveznek egy szobát, hanem a nm.

12 nm-ig félszoba. 12,1 nm után szoba.

2020. okt. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Ez már megszűnt, nincs félszoba hivatalosan.
2020. okt. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ami nettó 12nm -től nagyobb,a többi csak duma.Láttam már 4 szobásnak hirdetett lakótelepi lakást is...
2020. okt. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%

Az a normális, ha úgy van írva, hogy x szoba + nappali, vagy x szoba + hallos.


A nappali az mindenki számára világos, hogy egy olyan szoba, ahonnan másik helyiségek/szobák nyílnak, van ablaka, esetleg erkély/terasz ajtaja, közösségi tér.


A hallos meg ugyanez, csak nincs ablaka, sem erkély vagy terasz ajtaja, általában a lakás közepén helyezkedik el.


Az összes többi meg szoba, a funkcióját te döntöd el, háló, dolgozó, hobbi, zene, ... stb.

2020. okt. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

Én legtöbbször úgy szoktam látni hogy a nappalit is a szobák számához sorolják. Mert aztán a nappali is egy szoba, nem feltétlen nappalinak fogják azt berendezni. Kevés helyen láttam csak olyat, hogy 3 szoba + nappali.


Szóval ha a leírásban az van, hogy szobák száma 4, akkor szerintem 100%, hogy a nappali is benne van a 4-ben.

2020. okt. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%

#3 Ha a tulajdoni lapon 1+1 szoba szerepel az bizony fél szoba még mindig!!!


12 nm alatt félszoba egy szoba. Vagy te a kamrát is szobának tartod esetleg?

2020. okt. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
12 nm fölötti és ha van ablaka (ha nincs, akkor még csak nem is félszoba, hanem alkóv, gardrób, hall... stb.). De igazából mindegy, mi van egy hirdetésben szövegesen, az alaprajzot nézd meg mindig és máris látni fogod. (Szerintem ez a nappali + valamennyi hálószoba csak nyugatabbra elterjedt, pláne, hogy itthon sokan használják a nappalit hálónak is.)
2020. okt. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8.üzenő

Nem volt alaprajz és ezért érdekelt de szerintem is úgy lesz.


MINDENKINEK NAGYON KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET.

2020. okt. 25. 06:51

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!