Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit jelent ez? Az egyik...

Mit jelent ez? Az egyik ingatlanos mindenen egyes hirdetéséhez odaírja hogy "FONTOS!!!:a hirdetés nem minősül eladásra irányuló ajánlatnak"

Figyelt kérdés

Ez azt jelenti nincs megbízási szerződése a tulajdonossal? Vagy mi a jogi apropója, mit szeretne elkerülni ezzel a mondattal?

(Lakást szeretnénk vásárolni és borzasztóan félek az ingatlanosoktól, eddig csak olyan lakást mertem megnézni amit tulajdonos hirdetett...)



2020. nov. 11. 13:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Előfordulhat,hogy már rég nem aktuális, vagy nagyon ár alatt írja, csak azért higy felvedd vele a kapcsolatot.
2020. nov. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 xswerdy ***** válasza:
100%
jogilag ha egy ajánlatot a másik fél elfogad, akkor létrejön a szerződés, talán ezt akarja kivédeni (esetleg megszaladnak az árak, és ő az egyik hirdetési felületen elfelejti módosítani, és akkor valaki esetleg követelné az ingatlant azon az áron. Vagy már el van adva, és akkor hivatkozna egy vevő-jelölt a kötelező érvényű ajánlatra). De ez teljesen fölösleges, a joggyakorlat e nélkül sem tekint egy ingatlan hirdetést kötelező érvényű ajánlatnak. Még egy webshopban látható termékeket, és árakat sem tekinthetjük annak, csak ha visszaigazolás jön a cégtől, akkor jön létre a szerződés.
2020. nov. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azt jelenti, hogy ő jófogásról vagy facebookról, valahonnan összekukázta egy magánszemély hirdetését és felrakja mint "ingatlanos". Azért gondolom, mert van egy nyikhaj aki az általam még anno jófogáson kinézett és meg is vett lakást egyszercsak kitette ingatlan.com-ra; látszott, hogy a képeket ilyen rossz pixeles formában mentette le, mindent, a szöveget is konkrétan lemásolta... Amikor szóltam a tulajnak (már aláírtuk a szerződést, de a teljes vételár még nem volt kiegyenlítve), felhívta a gyereket, az meg teljesen ki volt kelve magából, de értelmes indokot nem tudott mondani arra a kérdésre, hogy ezt mégis hogyan képzelte, hogy felrak egy hirdetést tulajdonos engedélye nélkül.

Summa: a hirdetés azóta is fent van az ingatlan.com-on, pedig már rég enyém a lakás. Ja és láttam azóta (nem tudok elszakadni, megnézem néha a kínálatot:) ), hogy a gyerek néha felpakol egy hirdetést, na és most már odaírja ezt a szöveget, amit a kérdésedben említettél. Ebből gondolom, hogy engedély nélkül halássza azóta is a hirdetéseket, illetve gyanítom felnyomta már valaki, akit kicsit jobban felidegesített, mint az én ex-tulajomékat... Full gáz szerintem, ha engem kérdezel.

2020. nov. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Én is erre tippeltem, amit az utolsó ír. Meghírdetett kB 2 hete egy nagyon szép lakást tulajdonos. Nincs erkélye, úgyhogy nem repülünk rá, kB 4 nappal később megjelent az ingatlanos hirdetése is, a tulajdonos képeivel, ugyanazzal a szöveggel, plusz ez a momdat. Már akkor megjegyeztem magamban, hogy szerintem nincs az a tulajdonos, aki kifizeti a 6000 Ft (vagy mekkora) havi díjat az ingatlan.com-ra, majd 4 nappal később ingatlanost bíz meg, úgyhogy tuti megbízás nélkül hírdetgeti...

Egy pár nap múlva eltűnt a tulajdonos hírdetése (szép lakás reális áron szerintem simán eladta). Persze ettől még lehet, hogy a tulaj megbízta az ingatlanost és levette a saját hirdetését, és még továbbra is eladó a lakás, de akkor a tulajdonos elég fura... Minek fizet az ingatlanosnak azért, hogy fel rakja az ő hirdetését egy az egyben újra...


Meg nem is értem ezt a stratégiát, ha én mint potenciális vevő felhívom, hogy érdekelne a lakás, akkor mondja, hogy bocs ez má el van adva, de van másik... Könyörgöm naponta jön a hirdetésfigyelő, ha van olyan ingatlan, ami érdekel azt látom magamtól is, ami meg nem érdekel (mert nincs erkély vagy 10. emelet vagy akármi nyavalyája van) akkor se fog érdekelni ha telefonon próbálja rámtukmálni... Ezzel maximum magának csinál feleséges munkát azzal, hogy lejárt hirdetésekre jelentkező érdeklődőkkel beszélget...

2020. nov. 11. 15:34
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

Rosszul gondolod kérdező. Attól hogy ingatlanos hirdeti, hirdetheti a tulaj is akár az ingatlan.com-on. Amúgy 12 ezer forint havonta a képes hirdetés, de ha a tulajtól megy el az ingatlan nem fizet százezreket, milliókat az ingatlanosnak. Esetleg több fotót is tesz fel, jobb a szövege mint az ingatlanosé. Szóval nem zárja ki egymást, hogy mindketten hirdetésék akár pénzért az ingatlant.


"Meg nem is értem ezt a stratégiát, ha én mint potenciális vevő felhívom, hogy érdekelne a lakás, akkor mondja, hogy bocs ez má el van adva, de van másik... "


Erre reagálva, ha te speciel erkélyes kétszobás lakást keresel, de amit kinéztél már elkelt, akkor egy ingatlaniroda adatbázisába akár száz másik ilyen kritériumnak megfelelő ingatlan is lehet! S nem is értem te vevőként miért parázol az ingatlanosoktól, nektek SAJNOS egy fillérbe sem kerül. Mi eladók fizetünk vagyonokat ha az ingatlanos adja el az ingatlanunkat.

2020. nov. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy attól hogy ingatlanos is hirdeti hirdetheti a tulaj is, de ha ezzel a tulajdonos is tisztában van, akkor miért szedi le a saját hirdetését, és marad kinn csak az ingatlanosé, ha még nincs eladva a lakás?


Tegyük fel, hogy az ingatlaniroda adatbázisában van 100 olyan lakás, amit én keresek, de akkor azokat miért nem hirdetik? Ha hirdetik, akkor látnom kell, mert az összes értelmes keresőoldalt napi szinten követem, már fejből tudom melyik lakás mióta van fenn, ha egy ingatlaniroda tudna nekem újat mutatni, abban a kategóriában, amit keresek, akkor azt a lakást nagyon jól rejtegetik a potenciális vásárlók elől... És cserébe már eladott lakásokat hirdetnek? Ebben nincs semmi logika :D


Az ingatlanosoktól szerintem azért félek, mert virít a hirdetéseikből a szakértelem hiánya, (tégla lakás ami átesett panel programon, konvektoros lakás összkomfortosként hirdetve, távfűtés és központi fűtés keverése, két szoba hallos 3 szobásként hirdetve, '50-es években épült polgári lakás és ezek mellett a kaputelefonnal készített fotók és képernyőről fényképezett alaprajzok....) és valahogy mégis megélnek azaz rafináltak.

Nem merek arra 200.000 Ft-ot kifizetni, hogy annyit mondhassak a 30 millióért hirdetett lakásra, hogy 27-et adok érte. Mi a biztosíték, hogy visszakapom azt a pénzt, ha a tulaj azt mondja ő nem adja ennyiért? Meg ott vannak a "felező" csomagok, amikről szépen leírják, hogy mindenkinek nagyon jó... de nyilván leginkább az ingatlanosnak... Egy ingataliroda tuti, hogy legalább 2-3 papírt aláírat a vevővel az adás-vételi előtt, és én ezeket ingatlaniroda (és annak ügyvédjei által) összerakott szerződéseket nem merném aláírni, mert nem bízom bennük.


És mellette nem értem az eladókat se... Miért bíznak meg ingatlanost? Az ok, ha valaki külföldről szeretné eladni az itteni ingatlanát, vagy csak az ország másik végében lakik, és nem tud hetente hazaugrani lakást mutogatni, vagy 70 éves és azt se tudja mi az az ingatlan.com, de egy átlagos lakástulajdonos mégis milyen hozzáadott értéket lát az átlag ingatlanos munkájában, amiért úgy gondolja megéri rá százezreket kiadni?


Persze, ha meglátnám álmaim lakását, és csak ingatlanos hirdeti, felvenném vele a kapcsolatot (bár előbb inkább csak megpróbálnám megkeresni a lakást és bekopogni), de ha van egy olyan lakás, ami csak bizonyos alkuval elképzelhető, hogy jó lenne, akkor ha tulajdonos hirdeti megnézem, ha ingatlanos akkor egyelőre még abban a szakaszban vagyunk, hogy inkább nem.

2020. nov. 11. 19:16
 7/14 anonim ***** válasza:
Utolsó, szerintem nem érted a kérdező problémáját. Hármas válaszoló vagyok, ha az én sztorimból indulsz ki, akkor felmerül a kérdés: a nyikhaj "ingatlanos" (direkt rákerestem, nem egy normális vagy nagy ingatlanirodai hálózat munkatársa, hanem kvázi szabadúszó), aki engedély nélkül feltette a lakást, amit megvettem ingatlan.com-ra, mégis egyébként hogy tervezte ezt? Kiről akar majd pénzt lehúzni? Nyilván nem a tulajtól, aki nem bízta meg. Egyébként mikor a az ex-tulaj felhívta, ezt meg is kérdezte tőle, de erre sem tudott teljesen értelmesen válaszolni (meg akkor már elég indulatos egyben flegma lett hirtelen), viszont azt említette, hogy ő vevők megbízásából is dolgozik. Ergo, feltesz 100 hirdetést az oldalára, mind engedély nélkül, és aki esetleg vevőként megbízza, annak abból a százból tud mutatni egy-kettőt, ami miatt megéri. Bár nekem mindenhogy sarkos a dolog... Másik amit nem értettem, hogy a lakásbemutatást hogy tervezte, ő hívta volna fel az én lakásom ex-tulajáékat, hogy küld valakit akit érdekel a lakás...? Szóval így a gyakorlatban nem tudom, hogy válik be, de pont ma jött megint ingatlan.com-os hirdetésfigyelős email, 4 új lakás (vidéki nagyváros), és mindegyiket ez a gyerek tette fel. Érdekes a Duna house nem hirdet ennyit....
2020. nov. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
#6 Gondolom a 200 ezer forintot a vételi nyilatkozat mellé gondolod. Azért egy jó nevű ingatlaniroda nem fogja lejáratni magát, hogy lenyúl ennyi pénzt :)) Ha meg nem jön össze az üzlet az eladóval, miért ne kapnád vissza az összeget? Amúgy én speciel azért bíztam meg irodát IS - főként magam árulom sok helyen - mert hiába hirdetem én ezerrel ha sok vevőjelölt irodához fordul ha lakást akar venni, mivel náluk az elképzelt ingatlanból nem csak egy darab van, nagyobb a választék. S neki nem kell semmit fizetni sem, miért keresgéljenek ők a neten ingatlant, mikor megbíznak egy irodát, az meg mutat százat. Persze ha az ingatlanos adná el magasabb lesz a vételár mintha én, mivel ki kell fizetni a 4 százalékot.
2020. nov. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ügyvédet az adásvételhez te hozol, nem muszáj az iroda jogászát megbízni az adásvételivel. Amúgy nem az ingatlanosok mellett beszélek, csak nem tudtam elképzelni egy vevő miért ódzkodhat ingatlanirodától. :)
2020. nov. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló, szerintem mi ugyanarról az emberről beszélünk :D Székesfehérváron dolgozik az úriember. A mai hirdetésfigyelőben csak olyan lakás jött fel, amit már korábban láttam hirdetve így rájuk se kattintottam, de most megnéztem, valóban a 3 szobás 50-70 m2 figyelésemre a mai napon felrakott összes lakást ugyan az az ingatlanos tette fel...


(Amúgy duna housenak is van kin lejárt hirdetése jófogáson, szeptemberben kívülről megnézegettük a lakást és környékét, kinn volt az ablakban az eladó tábla, aztán lekerült ingatlan.com-ról, duna house honlapjára is kikerült hogy eladva, de jófogáson még mindig ott a hirdetés, azóta a referencia számra már nem ad találatot a DH honlapja, az ablakból is lekerült a tábla, szóval tuti hogy több mint egy hónapja el van adva a lakás, de a jófogásos hirdetést folyamatosan frissítik... De most már komolyan kíváncsi vagyok ez mire jó nekik...)

2020. nov. 11. 20:18
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!