Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha gőzöm sincs a lakás eladásr...

Ha gőzöm sincs a lakás eladásról/vételről, hogy hogyan működik, akkor milyen szakember segítségét érdemes kérni?

Figyelt kérdés

Tervezem eladni a lakásomat, illetve vásárolnék is a későbbiekben. Azonban semmilyen jogi dolgokról nem tudok, és hogy hogyan kell ezt intézni. Ingatlanos vagy valamilyen ügyvéd tud segíteni ebben nekem?

Köszi a válaszokat



2020. nov. 14. 16:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha odáig eljutsz hogy megvan a vevő akkor, az ügyvéd intézi a többit.
2020. nov. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Keress egy ügyvédet, és ő mindent elmond. A lakást persze te fogod eladni (vagy ingatlanos). Ha megfizeted, az ügyvéd jelen lehet a szerződés aláírásánál, átnézi, és szól, ha valamit aggályosnak talál.

Természetesen mindezt meg kell fizetni.

2020. nov. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia, kell fogadj ügyvédet, azt szokás szerint a vevő fizeti, választja.


Én nulláról úgy csináltam, hogy felhívtam többet és elmondtam, hogy tervezek ekkor és ekkor lakást venni, ő hogy ér rá, el tudná-e vállalni, mennyi idővel előtte kell szólni, stb., stb., azután beszélgettünk, és kérdeztem, mi a menete, stb.

Egy ilyen beszélgetés alapján mér ki tudsz választani 1-2 embert, aki szimpatikus, és akire rábíznád.

Jó, ha van több jelölt, hogy ha nem ér rá a kedvenced, akkor legyen másik.


Ezután már csak akkor kell felhívni őket, amikor már aktuális és megbízod. Telefonon elfogadja a megbízást, az egy szerződéskötési időpontot az irodájába, és elkezdődik az eladó, vevő és ügyvéd összedolgozásával a szerződés egyeztetése, mi ezt napokon át e-mail-en szoktuk csinálni.

Ha szükséges, telefonálunk és találkozunk is a partnerrel, de az ügyvéddel sose szoktunk, nem volt szükséges.

Odamegyünk, nekünk egy 2 órás intervallum a szerződéskötés, ott mindent átbeszélünk, aláírjuk.


Mindent az ügyvédtől kell kérdezni.

Elég drága, szóval benne van az árban minden kérdésed, ami azon felül felmerül, amit most írtam.:)

2020. nov. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%
Nagyobb ingatlanirodát bízz meg!
2020. nov. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%

Én a helyedben először utána olvasnék az ingatlaneladásnak. Rengeteg információt találsz itt a neten. Ez azért érdemes mert jó tisztában lenni mindennel mielőtt akár ingatlanirodáshoz, akár ügyvédhez fordulsz. Ügyvédet egyébként is a vevő szokta fizetni, tehát fölösleges lenne eladóként ügyvédet fogadni csak azért hogy tájékoztasson.


Én is adtam el/vettem ingatlant. Nőként, egyedül. A fenti módszerrel.

A tulajdoni lapot le tudod kérni. Megnézed,hogy a földhivatali rendszerben rendben van-e az ingatlan. Ezt tedd akkor is ha azt vélelmezed hogy mindent tudsz és minden rendben.

Egyébként is célszerű az érdeklődőknek ezt megmutatni, kérhetik is, bár Ők is letöltik. Viszont már eleve + pont ha be tudod mutatni.


Van-e elképzelt eladási ár. Ha van ha nincs, vesd össze az ingatlanportálokon (pl. ingatlan.com) szereplő hasonló ingatlanok eladási áraival.


Ha piacképes az ingatlanod, tehát könnyen eladható,a közeledben van, illetve benne laksz, szerintem fölösleges ingatlanost megbíznod.

Ha távolabb laksz, nehezebben értékesíthető, akkor viszont érdemes.

2020. nov. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
74%

Én múlt évben költöztem családi házba tömbházból. Úgy indult, hogy nézegettem kutya sétáltatás közben a családi házakat, a kutya is folyton be-be nézegett az udvarokra, láttam rajta, hogy tetszene neki. Aztán elkezdtem nézegetni a ház árakat. Ingatlanos oldalakon eklég sokat találni. Itt szembesültem vele, hogy nagyon megugrott a lakásom ára ahhoz képest, mint amennyiért az utóbbi években tudatában voltam a lakás áraknak . Egy-két hirdetést felhívtam, de pénzem nem volt, csak a lakásom. Mindegy, nekiálltam nézelődni úgy indul ugye, hogy legyen meg ami tetszene, aztán majd gondolkodom az enyém eladásán.

Több hirdetést felhivtam, magánszemélyt ingatlanost is. Meg akartam nézni párat, végül ami tetszett volna, felújitott, az kb az én lakásom árába bele is fért volna, de a zingatlanos csak jó pár nap múlva ért volna rá megmutatni. Egy másik ingatlanos hétvégén is azonnal mondta megmutatja amit kinéztem. Elmondtam mik a terveim, javasolt megmutatásra egy ingatlant. Megnéztem. Beleszerettem. Elhanyagolt hétvégi ház volt,szőlővel, de viz gáz áram benne voltm spőt gáz konvektorok is, mint egy régi családi ház csak ez pinceként és hétvégi házként volt, alig használták. Elhanyagolt volt, beázás és csőtörés nyomai, szennyviz nem volt rákötve d eott volt kb 6 méternyire a rákötés, csak örökölték és nem gondozták nem foglalkoztak vele. Szó ami szó, az ingatlanos elmondta a buktatókat, elmondta hogy miket kellene rákölteni, stb, meg hogy még segit alkudni mert tuti engednének az árból. Megnézte a lakásom, és azt mondta, el ne adjam annyiért amennyit én gondoltam érte, ezt többért el lehetne adni. Az lett a vége, hogy megbiztam, adja el a lakásom, és a kinézett házat rajta keresztül megveszem, halasztott fizetéssel, volt rá 3 hónapja hogy eladja a lakásom. Tehát megbiztam a lakás eladással és a ház vétellel. Fényképezett, jegyzetelt, hirdetett. Közben lefoglalóztam a házat. Megmondom őszintén, összesen 1 érdeklődőt hozott, tehát ő szűrte az érdeklődőket, és annak az 1 érdeklődőnek én mutattam meg az ingatlanos jelenlétében a lakásom. Meg is vette, hitelt is vett fel, meg beleegyezett, hogy pár hónap múlva tudom csak átadni, az ingatlanos rendezett mindet. Mondta a vevő, hogy a bankok nem foglalkoztak vele, az ingatlanosok kapcsolataival meg pár hét alatt megkapták a hitelt. Abból közben felújíttattam a házat (az ingatlanos ajánlott szakembert is). Nyilászárók cseréje, teljes újravezetékelés+EON új vezetéket húzott be, nagyobb villanyóra, új fűtésrendszer, új bojler, kazán, új bútorok, új gépészet, kerités épités a kutya miatt, stb. Amire nem maradt pénz, azt aprénként később. A lényeg, hogy az ingatlanos nélkül nem tudtam volna megoldani a cserét, kb 3 héten belül eladta a lakásom, nélküle nem kaptak volna hitelt a vevők se... Nem tudtam volna hol lakni hónapokig amig még nem lett kész a vásárolt ház átalakitása... Az előre közölt jutalékból is engedett a végén az ingatlanos. Szóval én csak ajánlani tudom, hogy NAGY ingatlanos céggel bonyolitsd ha ennyire nem értesz hozzá. Ő ajánlott olcsó ügyvédet is, stb. Magamtól nem tudtam volna ezt mind összeszervezni, és sokkal olcsóbban adtam volna el a lakásom, az ingatlanosok jobban képbne vannak mit és hogyan kell... Ez az én tapasztalatom volt. Nem jött / hivott sok érdeklődő akik nem is akarnak lakást venni, nem taposták a padlószőnyegem idegenek, stb. Ahhoz is idegrendszer kell ha mindenféle ember betolakodik az otthonodba és lefitymálja...

2020. nov. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!