Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakás eladásnál egy erkélyt...

Lakás eladásnál egy erkélyt vagy egy beépített erkélyt beleszámolnak e a lakás m2 árába?

Figyelt kérdés

Nem találtam sehol arra utaló információt hogy ha valakinek be van építve egy erély akkor azt bele számolják e a lakás négyzetméter árba?

És mi vonatkozik az erkélyre, ami nincs beépítve. Ugyan is nekem mindkettő van. Van e erre szabály, ha igen melyik az?



2020. nov. 16. 01:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a tulajdoni lapon szereplő nm-t kell feltüntetni.

Azon az erkélynek a felét szokták hozzáadni a lakás méretéhez hivatalosan.

Tehát pl. 40+10 nm, akkor 45 nm a lakás hivatalosan.


De ez a vevő szemfülességétől függ, ellenőrzi-e, mert a hirdetésbe bármit írhatsz, van, aki a galériát is beleszámolja, pedig nem kellene.

Van olyan is, hogy eltér a valós nm a tulajdoni lapétól.

Nem mindenki nm-ár szerint dönt.

2020. nov. 16. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer úgy olvastam, hogy ha a (külső) fal síkján kívül lévő rész nem számít bele.
2020. nov. 16. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom ahogy az 1-es válaszoló írja: az erkély területének felét számítják.
2020. nov. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is így tudom, hogy az 1-es is írja. Ennek ellenére én azt tapasztalom, hogy aki nem kifejezetten befektetési/üzleti céllal nézelődik, az magasról tesz a nm árra. Sokkal inkább nézi azt, hogy számára az ár-érték arány megfelelő-e.

Emlékszem, amikor mi kerestünk lakást, úgy volt kiírva a hirdetés, hogy 57 nm. Amikor megnéztük, kiderült, hogy ebből 5 az erkély. Így még kicsit csalódottak is voltunk, majd kiderült, hogy a tulajdoni lapon további 3 nm-rel kevesebb szerepel valahogy. Marhára nem érdekelt, mivel beleszerettünk, megvettük.

Amikor eladtuk, egyáltalán nem számoltuk bele az erkélyt, csak a valós nm-t írtuk ki. Így többnyire meglepetés volt a nézelődők számára, hogy egészen kihasználható méretű az erkély.

2020. nov. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!