Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van itt olyan, akinek el...

Van itt olyan, akinek el kellett adni egy szívéhez közel áll ingatlant?

Figyelt kérdés

Pl. szülőjét, nagyszülőjét, sajátot akár. Mesélne arról, hogy heverte ki, mennyi időbe telt elfogadni, hogy oda már nem mehet vissza stb.?

Ebben a cipőben járok és hasonló történetek megnyugtatnának kicsit.


2020. nov. 17. 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a szülői házat örökültük, ott is laktunk amúgy, de az öcsém mindenképpen el akart onnan költözni, nekem meg nem volt annyi pénzem, hogy kivásároljam, így eladtuk, és a pénzt megfeleztük.

Én nem hevertem ki. Azóta egyszer sem voltam ott, de még az utcában sem. Összeszorul a torkom, most, 20 év után is, ha rá gondolok. Annyira sajnálom, hogy eladtuk, de egyszerűen nem volt más lehetőségem, de azóta is bánom, és bár több helyen is laktam azóta, és most sem rossz, ahol lakom, de sehol sem volt olyan jó, hogy a kert minden zugát gyerekkoromtól ismertem, a szomszédok, akikkel nagyon jóban voltunk, szinte pót-szüleim/nagyszüleim voltak, és szinte a részemmé vált az a ház, meg az a kert, az almafák a kertben, a diófa a ház mögött, aminek a nagy alsó ágán a hintám lógott, még a kerítés lábazatának a kövei is. Soha nem fog megszűnni, hogy visszavágyjak oda.

Tudom, hogy nem ezt akartad hallani, de sajnos nekem ilyen.

2020. nov. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Neeem, nagyon jó, hogy írtál, még ha fájó is. Nekem nem ilyen szoros a kötődésem, de így is nagyon megvisel, és jól esik, hogy nem vagyok egyedül. Mások kb. hülyének néznek, mert örülnöm kéne az újnak, de nagyon nehéz így, hogy a régi volt az ára.
2020. nov. 17. 13:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Édesapám halála után a szőlőbirtokot adtuk el. Nekünk borzasztó teher lett volna, és felesleges, mert egyikünk se ivott alkoholt. De ott nőttem fel, minden nyáron, és minden hétvégén. A mai napig álmodok vele, pedig 20 éve volt. Azt a házat nekem építették a szüleim és a nagyszüleim, és úgy érzem, kicsit mindig is az enyém lesz, bárki is a tulajdonosa.
2020. nov. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

A dédszüleim vettek egy telket Rózsavölgyben 1901-ben. Szép házat rittyentettek rá, azóta is a családé(többször átalakítva, felújítva). Eszünkbe sem jutna eladni, annyira szerethető helyen van.

Nem ez volt a kérdés, de ez a válaszom.

2020. nov. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Imádjuk az ingatlant, mindig nehéz eladni.
2020. nov. 18. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!