Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan lehet felmondani...

Hogyan lehet felmondani ingatlanirodánál egy kizárólagos megbízást idő előtt?

Figyelt kérdés
Állítólag lehet, de nem tudom hogyan. Még két hónap lenne hátra az aláírt szerződésből 3 hóra kötöttük.

2020. nov. 18. 17:37
1 2
 1/17 xswerdy ***** válasza:
100%
nézd meg, mi van a szerződésedben. Miért akarod felmondani amúgy? Találtál vevőt más úton?
2020. nov. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%

Nem bonthatsz fel egy KIZÁRÓLAGOS szerződést, mert ennek pont az a lényege, hogy akár te, akárki/bárki értékesíti az ingatlant, nekik jár a jutalék.

Ezért nem köt épelméjű ember kizárólagos szerződést!

Ha meggondoltad magad és inkább mégsem adod el, akkor közlöd az ingatlanossal, hogy ne hozzon vevőt és kivárod a 3 hónapot, hogy szabadulj tőle!

2020. nov. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

"mert ennek pont az a lényege, hogy akár te, akárki/bárki értékesíti az ingatlant, nekik jár a jutalék."


Pont rosszul tudod! Manapság már a tulaj is hirdetheti, s el is adhatja akkor is ha kizárólagos szerződése van irodával! S nem kell nekik jutalékot fizetni, ha a tulaj adja el!

2020. nov. 19. 10:00
 4/17 A kérdező kommentje:
Bírom mikor még a nálam is "okosabbak" adnak remek tanácsokat!
2020. nov. 19. 10:00
 5/17 anonim ***** válasza:
49%

2-es vagyok és nem vitatkozom veled!

Csinálj amit akarsz, ha te tudod jobban! Csak majd ne gyere ide sírni, ha szopni fogsz ezerrel!

Addig meg ízlelgesd a szót, hogy "kizárólagos"!

2020. nov. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Veled nem is lehet vitatkozni, mert ostoba vagy, nem értesz a témához mégis belevauzól sajnos! De valamiben igazad, rosszul írtam, manapság már kiemelt szerződésnek nevezik, nem kizárólagosnak, s javaslom kicsit olvasgass utána milyen feltételekkel van manapság ez az elnevezésű szerződés típus! Én nem fogom elmagyarázni neked, nem ezért vagyok itt!
2020. nov. 19. 10:11
 7/17 anonim ***** válasza:
47%

Tényleg nincs igazad Kérdező!

Valóban meghirdetheti az ingatlanát az eladó - ezt eddig is megtehette - el is adhatja, de az újabb bírói gyakorlat értelmében kizárólagos szerződés esetén is fizetnie kell, csak nem jutalék, hanem bánatpénz címén és nem a jutalék összegét, hanem annak 60-80%-át.

[link]

2020. nov. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
2020. nov. 19. 10:13
 9/17 A kérdező kommentje:
Linkeltem angyalom frissebbet! :)
2020. nov. 19. 10:14
 10/17 anonim ***** válasza:
82%

Ha ennyire biztosra tudod a választ, akkor miért itt faggatódzol?

Akkor neked van igazad és kész! Vagy mégsem?

2020. nov. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!