Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen hatással lesz ez a...

Milyen hatással lesz ez a "jogállam deficit" a hazai ingatlanpiacra? A külföldi befektetőkre?

Figyelt kérdés

Eddig azt látták a külföldi befektetők, hogy gyá de stabil ez az ország politikailag. Itt biztos minden rendben van. Viszont most napvilágra került világszerte a fekete leves, hogy nem azért stabil az államapparátus, mert olyan jól mennek a dolgok, hanem mert manipulálják a választásokat mint Fehéroroszországban.

Az EU nyíltan meg akarta vonni a magyar kormánytól a költségvetési pénzeket. Amerikában csak az elmúlt hónapban 3 nagy név is megszólalt ebben az ügyben, Joe Biden, Soros György, George Clooney.

Eléggé szét lett kürtölve most a magyar valóság. Ez fogja befolyásolni a hazai ingatlanpiacot? Annak fényében, hogy az elmúlt években a külföldi befektetők miatt szárnyalt az ingatlanpiac?



2020. nov. 25. 11:21
 1/3 anonim ***** válasza:
91%

"hogy nem azért stabil az államapparátus, mert olyan jól mennek a dolgok, hanem mert manipulálják a választásokat"


Tudnál erre gy forrást mutatni?



"Az EU nyíltan meg akarta vonni a magyar kormánytól a költségvetési pénzeket."


Esetleg erre is?

2020. nov. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
70%

Ebben a szövegben kb. egy igaz állítás nincs.


A "jogállam deficit" egy jó 8-9 éve teljesen nyilvánvaló mindenki számára, de ez nem abban nyilvánul meg, hogy manipulálják a választásokat. A választások teljesen legálisak, a deficit nem abban van, hogy nem választhatunk szabadon, hanem abban, hogy a megválasztott országgyűlés utána milyen módon hozza a törvényeket.


Az is egy teljesen téves állítás, hogy ez az ország valaha is stabil lett volna befektetői szemmel. Szerintem tipikus példa vagyunk arra, hogyan kell a legtöbb befektetőt elüldözni a napi szinten irányt váltó, követhetetlen szabályozásokkal.


Az ingatlanpiac pedig amúgy is elég érdekesen működik, egy válságban hamar észrevehetőek a változások. A korona miatti válság pedig konkrétan itt van.

2020. nov. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

"A "jogállam deficit" egy jó 8-9 éve teljesen nyilvánvaló mindenki számára"

Egyáltalán nem volt nyilvánvaló a külföldiek számára. Én magam is döbbentem amikor svéd meg ilyen emberektől hallottam, hogy mit gondolnak az itteni helyzetről. Egyáltalán nem a valóságot.

A valóságra most derült fény..

2020. nov. 25. 14:02

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!