Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Saját lakhatásra, illetve...

Saját lakhatásra, illetve később kiadásra Budapest belvárosához picit közelibb, enyhén lelakott régi panelt (kb 45-50nm), vagy kicsit távolabb eső teljesen új építésű lakást (kb 35-40nm) vásárolnátok? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

A piacon elérhető lakások közül kisebb értékű, kb. 20-30 millió Ft környéke lenne maga az ingatlan. A panelra kb. 2-3 milliót valószínűleg költeni kellene, az újra értelem szerűen nem kellene költeni semmit. A rezsi is sokkal kedvezőbb lenne, valamit esztétikailag is sokkal szebb, kisebb a lakóközösség, mint egy panel esetében. Ugyanakkor a panel nagyobb, és talán jobb az elhelyezkedés ugyanakkora árért.

Bérleti díjak tekintetében a piac kb 10ezer forinttal árazza magasabban a panelt jelenleg az elhelyezkedése miatt. Viszont ha az ingatlan árnövekedését (Igen tudom, optimista vagyok, de szerintem a Pesti ingatlanárak nem fognak csökkenni) is beleszámolom akkor szerintem jobban járnék az új építésűvel.


Miért gondolom ezt?

Érzésem szerint az új építésű lakás árának növekedési potenciálja nagyobb. (Ezt egyébként csak abból gondolom, hogy én nem szívesen költözök öreg panelba, mert csúnya, lelakott, jobban "otthon" érzem magam egy újabb építésű lakásban, és szerintem a hozzám hasonló (20as évek vége, diplomás) emberek sokan vannak így. - s érzésem szerint a fizetőképes keresletet ők fogják biztosítani 10 év múlva.


Szerintetek a fentieknek van értelme, illetve mit gondoltok a régi és nagyobb vs. új és kisebb lakásvásárlás dontésről?



2020. nov. 29. 22:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem az emberek akkor mennek albérletbe, ha szükségük van rá, például azért, mert azon a környéken kapnak munkahelyet. Ilyenkor, dolgozás a cél, és a munka mellett minél több szabadidő -> ezt egy munkahelyhez közeli lakás biztosítja. Így a jobb helyen lévőt választják.

Én legalábbis biztos nem ingáznék 40 percet napi 2x, ha máshonnan 10 perc alatt beérnék.


Persze ha később lesz család, akkor jöjjön a saját lakás, és gondolván egy gyerekre, akkor már a kertvárosias rész a nyerő. De manapság ugye a fiatal családok rögtön kapnak 10 millió babavárót, 10+10 millió csokot, meg nem kell illetéket fizetni stb, szóval egy fiatal pár egyszerűen megveszi a kertvárosi lakást és örülnek, nem kell bérelni.

2020. nov. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Tíz év múlva már az új lakásod sem lesz új, szóval az "egyetemista szívesebben megy újba" érv nem feltétlen állja meg a helyét.
2020. nov. 30. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

Az ido penz. Csak a belvarosban tudod jo aron kiadni.

Felujitas aropenz ahhoz kepest,mennyit hoz. Ujepitesu lakas szintjen fel lehet ujitani egy teglalakast vagy egy panelt is.

2020. nov. 30. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Aki szerint sokat hoz a lakás kiadás, az valószínűleg még soha nem adott ki egyet sem..
2020. nov. 30. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

Mindig az az értékesebb ingatlan, amelyik jobb lokacioval rendelkezik. Én sem értem egyébként ezt a nagy befektetési kedvet, az ingatlanbefektetés egy viszonylag kockázatos dolog, és sok a teendő vele.


Az 1-es válaszán meg jót röhögtem, hogy a csok-babavarobol csak úgy lakáshoz lehet jutni. Aha. Esetleg ha önerőnek használod.

2020. nov. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

20-30 millióért Budapesten újépítésű lakás?Hát én ilyet nem látok.

A régi panelek se törvényszerűen enyhén lelakottak. Persze, nem újépítésű, de egy panelprogramos ház,felújított lakással, teljesen rendben van.

Mi ilyet vettünk, egyetemek környékén. Bár saját célra, de simán ki lehetne adni.

2020. nov. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
26%

5ös: én meg jót röhögtem a tájékozatlanságodon.


[link]

33 millio


[link]

34 millio


[link]

30 millio


[link]

30 millio


Ez volt az első 4 újépítésű lakópark, amit a Google kidobott, mindben volt 30 koruli osszegert uj lakas.


Szoval igen, babavaro+csokbol konnyen vehetnek a fiatal családok új otthont.

2020. nov. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

7: hűha, legalább maradnál csendben. 3 gyerek esetén a minimum négyzetméter, amibe költözni kell, 60. Amiket linkeltél, azok 30-40 négyzetméteres ingatlanok, amelyeket 1 gyerekes csokkal lehet igényelni (a minimum 40 ebben az esetben is), a támogatás pedig 600 ezer forint ebben az esetben. Erre jön még rá az egyébként jovedelemfüggően megállapított babaváró (nem mindenki kapja meg a 10 milliót), és máris ott vagyunk, hogy a támogatások a vásárolni kívánt ingatlan kb 50%-át teszik ki. 3 gyerek esetén kb ugyanez az arány, ugyanis Budapesten és környékén az újépítésű ingatlanok kb. 40-60 millió között vannak.


Eléggé bosszantó, hogy ennyi dezinformáció hangzik el a csaladtamogatasokkal kapcsolatban és sokan azt gondolják, hogy kb a lottó ötössel ér fel. Rohadtul nem. Máskor tájékozódj, mert most beégtél.

2020. nov. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket!


3 - Igazad van, viszont a belvárosban ez a "30 millióig" kategória sajnos nem létezik. A belváros az nekem itt a kiskörúton belüli terület. Kintebb eső területeknél viszont szerintem nincs olyan nagy árbeli különbség (pl. Középső Ferencváros nagyon hasonló árban mint Újpest vagy Zugló)


4,5 - Egyet ertek, nem hoz sokat. Azok alapjan amiket számoltam kb. éves 6% adózott hozama van, ha kiadod, úgy hogy beleszámoltam egy 20%-os áremelkedést 7 éves távlaton. Ezzel éppen csak egy MÁP felett van hozamba, ami egyátalán nem extra, és sokkal több benne a kockázat.


Viszont alappvetően saját lakhatásra kellene, aztán ha az élet úgy hozza, akkor inkább kiadnám, mint eladnám.

2020. nov. 30. 10:14
 10/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, 20-30 milliót írtál. Újépítésű inkább 30 millió Ft fölött van. Használtat se igazán kapsz 20millióért olyat ami központi helyen van.
2020. nov. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!