Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hanyadik emeletig vennétek...

Hanyadik emeletig vennétek lakást lift nélküli (nem panel) társasházban?

Figyelt kérdés
2020. dec. 14. 19:27
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
80%

3.

de csak ha fiatal lennék, és pár évig még nem terveznék gyereket....

2020. dec. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
74%

2., de nagyon maximum a 3. emeletig.

5 emelettől ugyanakkor szabvány szerint már kötelező a lift (lehet, hogy az újonnan építendőknél már a négyemeleteseknél is), így abban az esetben bárhol megfelelne a 3. feletti is.

Ugyanakkor földszinten nem szívesen laknék, alulról nem jönne meleg télen, ill. mindenki a lakásom mellett közlekedne el, ill. ha nincs rács az ablakon, betörni is könnyebben tudnak.

2020. dec. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
31%

Feledik, ha mindenki egészséges és fel tud menni, és nincs idős a családban, aki nem tud felmenni pár éven belül vendégségbe.

Alapvetően sosem veszünk lakást lift nélküli házban.

Adni-venni ingóságokat (háztartási gépet, bútort) igen megnehezíti, ha nem akadálymentes a ház.

Azért évente 5-10 alkalommal fel kell vinni egy komódot vagy fotelt, vagy nehezebb dolgokat. Még egy nagybevásárlás sem könnyű, pl. egy jól megpakolt kiskocsit a piacról felvinni lépcsőn...

2020. dec. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
28%
.. és nálunk egy szállító 3 óra alatt (36 000 Ft) ki sem jön, tehát költségeket nézve is nagyon megdrágítja ha fel kell vinni egy új komódot pl.
2020. dec. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
28%
Nem vennék lakást lift néküli társasházban.
2020. dec. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
90%
Én 3. emeleten laktam, felettünk csak a tetőtér volt. Elég fárasztó, ha nincs erkély vagy körfolyosó és egy kis friss levegőre vágysz vagy dohányzol. Erkélyes/körfolyosós társasházban vállalhatónak tartom a 3. emeletet. Amit a 4. ír költöztető aki 3 órát válal az első emeletre is ugyan ennyit számol fel. 3. meg nem értem, h évente 5-10 alkalommal cseréli a bútorjait vagy olyan gyorsan tönkre mennek? Nekem évente 1-2 alkalom, amikor vagy cserélem vagy bővítem a bútoraim számát. Költöztetőnél olcsóbb 2 alkesznak fizetni 3-3 sört, akik a környéken vannak, legalább az ajtóig felhozzák. Nyáron előnyösnek tartottam a 3. emeletet, mind párolgás, mind rovar ügyileg.
2020. dec. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
75%
Max. a 2.-ig. Lift nélküli 3. emeleten nőttem fel, úgyhogy tudom, miről beszélek.
2020. dec. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
82%
első emeletig. nem véletlen, hogy azok drágábban mennek.
2020. dec. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
75%
Nekem nincs bajom a lépcsőzéssel, meg fiatal is vagyok, de ha lehet, földszinteset vennék, vagy max. az első emelet. Nem a lépcsőzéssel van bajom, de az igazat megvallva, fáj belegondolni, hogy nagybevásárlást, meg bármit veszel, mindent cipelni felfele. Első emeletre még nem akkora probléma a bútorokat se felvinni, mi is családi házban élünk, emeletes, nem volt semmi probléma felvinni a bútorokat az emeletre, se semmi ilyen, viszont ha több emeletnyi lépcsőzést kell bevállalnod ahhoz, hogy felvigyél egy bútort, vagy bármit, az már más tészta. Jó persze, ha az ember egyszer berendezkedik, akkor már nem cipel napi szinten bútorokat, meg ilyesmiket a lakásba, de azért még is, a több rekesznyi víz, tej, meg ilyesmit akkor is valahogy fel kell vinni.
2020. dec. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Elso emelet, liftel vagy nelkule...
2020. dec. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!