Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » "A vidékre költözés és munkahe...

"A vidékre költözés és munkahelyre bejárás" stratégia mennyire működőképes?

Figyelt kérdés

Budapesten élek de nem hiszem hogy képes leszek ingatlant venni a városban vagy az agglomerációban. Szóval eszembe jutott ez az alternatíva de szkeptikus vagyok vele kapcsolatban.

Budapesten eredetileg könyvelőként akartam elhelyezkedni de alig sikerült és különösebben sokat sem kerestem szóval nem tudom hogy egy 100-200 ezres város közelében milyen stabil megélhetést tudnék magamnak kialakítani.

Mellesleg jelenleg villamosvezető vagyok egy aránylag jó fizetéssel, szóval elég limitáltak a lehetőségeim Budapesten kívül és nem hiszem hogy képes leszek hasonlóan jó fizetést elérni máshol akár más szakmában.

Szóval vissza a kérdésemre.

Szerintetek mi éri meg jobban?

Leköltözni vidékre egy jóval olcsóbb ingatlanba de rosszabb fizetésért vagy maradni Pesten mert a másik opcióval sem járnék jobban?

(Egyenlőre még a szüleimnél élek és csak tervezek.)


Nem kell helyettem dönteni csak élettörténetekre vagyok kíváncsi vagy tulajdonképpen bármire ami hasznos információ lehet számomra.



2020. dec. 26. 21:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%
Vidéken sem olcsóbbak az ingatlanok, rosszul gondolod. Kecskeméten például fele annyi a fizetés, a mi garzonlakasunk (34nm) 15 milliót ér, egy 30+ éves kádárkocka házat pedig 30 millióert lehet venni. Egy telek 10+ millió. Ez már rég nem igaz, hogy vidéken minden olcsóbb
2020. dec. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%

Videkre koltozni megeri de nem mindegy hova videkre.


Tegyuk fel hogy mernok vagy es igy akkor pesten erdemes laknod mert ott kapsz nagyobb fizetest. Megyei jogu varosban is lehet talalsz allast de falun biztos nem.

Kecskemet draga de a kornyezo faluk biztosan olcsobbak es betudnal autozni minden nap.


Masik pelda ha peldaul komuves vagy akkor pesten nem keresel sokkal tobbet es komuveskent meg videki faluban is elhelyezkedsz ahol olcso a lakhatas.

Ugyan ez van ha pl bolti elado vagy. Lehet pesten tobbet fizetnek pl 50-el de a lakhatas is annyival dragabb, nem beszelve egyeb arakrol.

2020. dec. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
56%
A helyedben nem mozdulnék a fővárosból. Még a szülőknél laksz,de bárhogy alakulhat az életed párkapcdolat terén. Ha most jól keresel tegyél félre amennyit tudsz. Ha könyvelőként Pesten nem találsz állást gondolod vidéken,gyakorlat nélkül,jó fizetésért menni fog? A falut felejtsd el,bárhol.
2020. dec. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%
Maradj Budapesten amíg csak tudsz. Miért olyan szégyen szülőknél lakni? Ha már van gyerek az más, de én azt mondom dolgozz csak pár évet és keress pénzt, de költs albira amíg nem muszáj.
2020. dec. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Hát ha nem ennyire speckó szakmában keresnél akkor ajánlottam volna a nyugati határ szélről való ingazast Ausztriába. Nincs messzebb mint agloból bejárni. Cserébe alacsonyabb ingatlan árak vannak még mint Bp-en. Habár ez neked sajnos sztem nem játszik.
2020. dec. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Szívesen vezetnék én Bécsben is csak nem tudom hogy az osztrákok mennyire lennének partnerek az ilyesmiben.

Lévén hogy előbb be kellene magam biztosítani és csak aztán költözni, mert munkásszállót nem hiszem hogy biztosítanának.

2020. dec. 29. 01:36
 7/14 anonim ***** válasza:
Sok ismerősöm van aki az Alföldről és Bp-ről is akár Sopronba költözött. Könnyű úgy talpra állni ha ugyanazon munkáért nem 200 ezer hanem 1500 euró jár évi 14x. Az ingatlan illetve albi árak sem Bp-iek. És ha netán Bécsig kell menni ( pályán 1 szűk óra ) az se sokkal több sztem mint aglóból be verekedni magadat reggel Pestre. Neked ez csak azért kevésbé jó mert a szakmád miatt tényleg Bécsig kell menni.
2020. dec. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%

Én Budapest belvárosából költöztem Pest m-i faluba (közigazgatási határtól 35 km-re) ingázással együtt (40 perc) hamarabb a munkahelyemen vagyok, mint annak idején a belvárosból a nagytétényi munkahelyemen. A rövid táv miatt élvezzük inden Budapest nyújtotta előnyt, a hátrányok nélkül.

A házam szuper, kényelmes, korszerű és nagy, (szuterén, lakószint, manzárd) a kertem pont akkora ami nekünk belefér a mindennapokba (fű, örökzöldek, rózsák, garázs, sütögető kemencével és egy medence)

A falu nem cigányos, mégis a maximum amiért el tudnám adni 20-25 millió, de eszemben sincs.

Ennyiért egy 30m2-es garzont kapsz Pesten, azt sem a belvárosban.

Szerintem mi jól döntöttünk.

2020. dec. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%
Teljesen működik , csak körültekintően kell választani.
2020. dec. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én sosem értettem meg azt, aki fele annyi idő alatt ér el autóval Budapesten a munkahelyére mint tömegközlekedéssel, miért is megy azzal?Persze, más a helyzet ha gyereket is kell vinni ide-oda, de számtalan embert látok egyedül.

Vidéken élek, helyben dolgozom, nem ingázok. A gyerekem viszont ingázott egy jó ideig.

Az autópályák bevezetőjén dugó van szinte mindig. Számtalan balesetről hallani a reggeli órákban. Aki idősre megy annak kiszámíthatatlan mikorra ér be.

Akkor költöznék vidékre - de akkor is csak városba- ha ott találnék munkalehetőséget. Pestre nem ingáznék naponta. Sehonnan.

2020. dec. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!