Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mekkora megtakarítás szükséges...

Mekkora megtakarítás szükséges egy BP belvárosi garzon megvásárlásához?

Figyelt kérdés

Szerintetek mennyi spórolt pénzre lenne szükség, hogy lakáshitellel finanszírozható legyen egy nagykörút közeli, kb. 20 milliós belvárosi garzon (ilyenek léteznek)?


A törvény által előírt 20%-os minimum önerővel tisztában vagyok, és a járulékos költségekkel is (illeték, ügyvéd, stb.). Ugye így az elméleti minimum egy 4 milliós önerő, plusz 200-300e Ft az egyéb dolgokra, ha élek a részletfizetési lehetőséggel az illetéket illetően, amelyre jogosult vagyok abból fakadóan, hogy első tulajdonjogom lenne.


Ami engem illet: huszonéves mérnök vagyok, kb. 2,5 misi megtakarítással jelenleg, havi 450e Ft nettó fizetéssel. Eltartott, vagy egyéb hitel nincs. Az ingatlan ugye BP belváros lenne. A munkahely stabilnak mondható (nem veszélyezteti a vírus az iparágat).


Ami rizikókat látok a dologban:

1. Ha kicentizem 4 misi önerővel, plusz költségekre félrerakott pénzzel a sztorit, akkor a jelenlegi gazdasági kilátásokat figyelembe véve a bank nem engedi majd a 20% önerőt, hanem kér 25-30-at (akár a belvárosban is);


2. Ha engedi is a 20%-ot, utána az értékbecslő leszívat, és kevesebbre taksálja majd a lakást, mint az adásvételi ár (szintén amiatt, mert ingatlanpiaci áresésre számít). Ekkor ugye a foglaló bebukható csúnyán.


3. A lakáshitel, és az illeték együtt elviszi a költségeimet, és emiatt szívom be a hitelt, ha már egyáltalán megadják (az a durva, hogy még így is ezt a 3. pontot látom a legkisebb rizikónak).


Mindezek fényében szerintetek mekkora félretett pénzzel érdemes elgondolkodni ezen? Szerintem 6-7 misi alatt elég kockázatos.



2020. dec. 27. 12:55
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat előre is.
2020. dec. 27. 12:59
 2/23 anonim ***** válasza:
17%
Nem fogják kérdezni a pénz eredetét, úgyhogy frissen rabolt pénzből is meg lehet venni.
2020. dec. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
85%
mekkora lenne az ingatlan? Sajnos annyira felmentek az árak, hogy ennyiért a körút közelében a VIII. ker rosszabb utcái vannak, vagy nagyon pici garzonok jobb helyeken. Az viszont tény, hogy a 20% lehet nem lesz elég; 30 jobb lenne, de ekkora fizuval az megoldható.
2020. dec. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

#3


Max 30 nm, egyszobás. Ebben a kategóriában vannak elérhető opciók 20-22 misi közötti irányárakon, a hatodik és (főleg) a hetedik kerületben is (pl. Középső-Erzsébetvárosban). Példa: [link]


Igaz, nem túl sok, és az esély bőven fennáll, hogy azok az ingatlanok készpénzeseknek vannak meghirdetve azokon az árakon.

2020. dec. 27. 13:37
 5/23 anonim ***** válasza:
77%
20% önerő nem lesz nyerő sajnos. Belvárosi 20 milliós garzon fix, hogy nem túl jó környéken van, és valószínűleg felújításra is szánni kell.
2020. dec. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
74%

Miért ne létezne 20 milliós garzon??? Most nagyon lent vannak az árak. Ha Külső-Erzsébetváros is jó - s miért ne lenne, az sincs messze a nagykörúthoz - akkor már 20 alatt is. S nem csak készpénzes vevőknek!!! Amúgy facebook csoportokban még több a kínálat 20 alatt is. S a 20 % önerő is elég lehet.


[link]

2020. dec. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

De ilyen 20-25 nm-es szarokért nehogy adj 20 milliót.

20 milláért már 40 nm-es másfél szobást is kapsz, max fel kell újítani.

De amiket linkeltél azok se valami fényesek..

2020. dec. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat nektek, felpontoztam mindenkit. Még a rablásra buzdító válaszadót is. :)


#6 Külső-Erzsébetvárostól nem zárkózom el, de inkább beljebb nézelődtem eddig. A környék nem tetszik már arrafele annyira (bár manapság annyira nem gáz, mint régen volt), de a Ligetprojekt dobhat rajta.


#7 A felújítástól kissé ódzkodok most, hogy be lett az új támogatás jelentve, ami felfűtheti a felújítási költségeket szépen. Egyelőre ezzel a lehetőséggel nem számolok, bár egyébként haveri gárdával plusz családdal egy részét meg tudnánk csinálni. Viszont az ingyenmunka mindenkinek nyűg.

2020. dec. 27. 18:10
 9/23 anonim ***** válasza:

Jól latod legalább 6 millió önerőre szükséged lesz.

Én is hasonló cipőben járok.


Érdemes statikussal felméretni vásárlás előtt. Egyik lakás nekem nagyon megtetszett, majdnem meg is vettem de az a furcsa érzésem volt, hogy kicsit mintha meg lenne dőlve a lépcsőház. Megnézettem statikussal aki arra jutott, hogy rossz a társasház szerkezete és 10-20 év múlva úgy meg fog rogyni, hogy használhatatlan lesz.


Banktól mindenképpen kérj hitelminősítést, hogy megmondják mennyi hitelt és milyen feltételekkel kaphatsz mert ez személyenként eltérő.


2-es pontodra van néhány lehetőség.

Vagy úgy írjátok az elővételi szerződést, hogy ha a bank nem ad elég hitelt akkor visszajár vagy foglaló nélkül köttök elővételi szerződést bár ez nagyban múlik az eladó rugalmasságán.

Nekem eddig még nem sikerült ilyen eladót találnom, úgyhogy gyűjtöm tovább az önerőt, hogyha a bank kevesebbre értékeli a lakást akkor is nyélbe tudjam ütni az üzletet.


Középső-Ferencváros ban is érdemes körbenézni. 9-ik kerület a nagykörút és hungária közötti részen mert itt is találsz hasonló lakásokat.


Amire még érdemes odafigyelni az a lakáshitel. Mindenképpen olyan törlesztőrészletet kell választani ami mellett félre is tudsz tenni hogyha gond van legyen miből fedezni a váratlan kiadásokat.

2020. dec. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
78%

Hogy lennének már lent az árak? Az albi árak csökkentek valóban, az eladási árak 2-3 százalékkal, szinte semmivel. 4 éve legalább harminc százalékkal kevesebbe kerültek az ingatlanok a fővárosban, tíz éve meg harmadannyiba.

Különben elmegy a VII. kerület, ha nem valami földszinti-udvari kriptát nézel ki, de 20-ért limitált a kínálat. A belvárosi garzonok ennyiért nem a legjobb adottságúak.

2020. dec. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!