Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen papírokat kell kapnom...

Milyen papírokat kell kapnom birtokbavételnél?

Figyelt kérdés

Első lakásom, igyekszem mindenre figyelni. Tudom, hogy az energetikai tanúsítvány kötelező egy házról, az már megvan de más egyéb?


Pl. ha régen bővítették a házat, elkérhetem a papírokat? Lakhatási engedélyt?Vagy ezekhez semmi közöm? Bármi ilyesmi érdekel.


2021. jan. 2. 21:22
 1/8 mindentudó99 ***** válasza:
Na most lakás bagy ház. Lakhatási engedélyt ha ùjonnan készül megkapja az ingatlan. Nem kell kérni újra.
2021. jan. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Társasházi lakás osztatlan közös telken. Köszi, tehát azok az engedélyek amik a múltban ki lettek adva, nem kell, hogy nálam legyenek?
2021. jan. 3. 12:58
 3/8 anonim ***** válasza:
Hogy érted a birtokbavételt? Megvetted az ingatlant, adásvételi szerződés, kifizetve a lakás, átadják a kulcsot. Ez a kulcsátadás a birtokbavétel. Az energetikai tanúsítvány már a szerződés megkötéséhez kell, az eladó költségén készül, átadásra kerül a vevőnek. (nincs is szüksége az eladónak továbbra erre). A birtokbadáshoz itt, a neten is lehet jegyzőkönyv mintát találni. Jelen van az eladó/vevő. Leírják az óraállásokat, az órák gyári számát, bele lehet foglalni bármi egyebet, pl. a kulcsok átadását (hány kulcscsomó, mihez tartozik stb.). Ezt mindketten, + lehetőség szerint két tanú is aláírja. Ezzel a birtokba adási jegyzőkönyvvel lehet megkeresni a szolgáltatókat a közművek átírásához.
2021. jan. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Mi adtunk el egy félkész családi házat. Mindent átadtunk, a lakóház/melléképület építési tervét, és minden tervrajzot ami nekünk megvolt. Pl. fűtés, gázcsonk befizetésről (nem köttettük be) igazolás.

Nyugodtan kérj bármit, Neked van a továbbiakban erre szükséged nem Nekik. Mi lefénymásoltuk magunknak, az eredeti példányokat adtuk át.

2021. jan. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, tudom a birtokbaadás menetét, minden tökéletesen úgy van, ahogy a 3. válaszban, nekem csak furcsa, hogy egy ingatlan ilyen kevés dokumentációval átadható! Általában ha egy telefont adok el, még akkor is adok mellé valami fecnit, egy háznál azt hittem, hogy sokkal több papír van, nem csak a hivatalos, földhivatali eljáráshoz és adásvételihez szükséges dokumentáció :)
2021. jan. 3. 15:44
 6/8 anonim ***** válasza:
3-4-es válaszoló vagyok. A szüleim idősek. Ha az Ő házuk eladásra kerülne ott sincs nagyon sok papír, régen nem papíroztak le ennyire mindent, nem kellett ennyi engedély és nem is mindenki őrizte meg. Nekünk viszonylag sok dokumentumunk volt, bontottunk is, még a bontási engedélyt is odaadtam. Lakhatási engedélyünk még nem volt. Ha kérted,hogy adjanak oda minden meglévő dokumentációt, odaadták, és Te arra gondolsz,hogy van amiről lenni kellene és nem adták át, kérd nyugodtan. Az ingatlan a tiéd, a továbbiakban Neked lesz szükséged mindenre.Esetleg kérdezz meg egy régebben ott lakó szomszédot akit ismersz, vagy a gondnokot,hogy milyen dokumentációkat kaptak.
2021. jan. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 mindentudó99 ***** válasza:
Nézd a tulajdoni lapon a neveden lesz. A közműveket átíratod onnan kapsz szerződést. Más nem igen kell. Plusz lesz egy adásvételid
2021. jan. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bármire szükség lehet, pl. csőtörés esetén nem árt egy tervrajz a vízbekötésről. Mi pl. amikor vettük a családi házunkat az eladó - tulajdonos régen elköltözött gyereke- azt sem tudta,hogy hol van az emésztőgödör. Kb-ra a kertben valahol. Ott ásogattunk,hogy vajon hol is találjuk.Aztán...a melléképületek nem voltak feltüntetve a földhivatali iratokban/térképen. Akkor még nem kellett rá építési engedély amikor építették. Viszont amikor mi a garázst építettük már kellett. Utólagosan tüntették fel a már meglévő melléképületeket amihez hozzáépítettük a garázst. Tudom, ez régi dolog, de sosem lehet tudni mihez mire van szükség.
2021. jan. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!