Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan tudom kitenni a regi...

Rudolfo kérdése:

Hogyan tudom kitenni a regi lakokat/allitolagos alberloket ha megvettem a hazat es en vagyok az uj tulaj? Brazilok lakta haz...

Figyelt kérdés
Szeretnek venni egy hazat, de jelenleg brazilok lakjak. Hogyan tudom oket kitenni ha en lennek az uj tulaj? Ragaszkodnak az ingyen eleshez es a nemfizetesert... Tanacsokat vagy tapasztalatokat varnek. Koszonom!

2021. jan. 5. 07:43
 1/5 anonim ***** válasza:
49%

Igazánból sehogy.

Esetleg indíthatsz polgári pert, évekig húzódó hercehurca után kimondják, hogy nincs joguk ott lakni, ök nem költöznek ki továbbra sem, és ennyi volt.

2021. jan. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Rakja ki őket az eladó!

Ja, vagy akkor már nem gombokért árulja?


Menete:

Tértivevényes levélben felszólítani őket a kiköltözésre, 30 napos határidővel, ha elvileg legálisan (bérlőkként) laknak ott.

Ha nem legálisan laknak, hanem lakásfoglalók, akkor a rendőrség!

A tértivevényest nem fogják átvenni, de ettől még érvényben lesz az abban írottak.

Ha lejárt a határidő, akkor bíróság, ahol nagyjából 3-6 hónap alatt kapsz végzést, amit a területileg illetékes végrehajtónál leadsz és az köteles 30-60 napon belül intézkedni, jelen esetben karhatalommal.

Hát így!

2021. jan. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 xswerdy ***** válasza:
először is kérd el a bérleti szerződést, mert ha te leszel a tulaj, akkor az bérbeadói oldalon rád száll. Egyáltalán nem biztos, hogy 30 napos a felmondási határidő, lehet, hogy jóval hosszabb. Ugyan olyan feltételekkel mondhatsz fel, mint a jelenlegi tulaj. Aztán ha nem költöznek ki határidőre, akkor jön a hosszas jogi út.
2021. jan. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lakásfoglalókat ki lehet vagatni yarddal felhivni hogy fenyegetnek zaklaktnak rongalnak es nincs papir . B verzió sittes arcokkal agyonvereted mindet és kibhasszatok a lomjaikat .
2021. febr. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyébként a tulaj intezkedjen es addig ne vedd meg amíg nincs tiszta terep . Mert ha nincs semmilyen fejes kapcsolatod sem vagy kemény a hivatali dolgok eveket vesznek el a perek járkálás es kínos dolgok . Megöröklöd a bérlőt ha kijatsszák a papírokat rombolnak fogyasztanak stb .
2021. febr. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!