Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Inkabb Budapesten laknal...

Inkabb Budapesten laknal rosszabb korulmenyben( regebbi kozepes meretu haz), vagy videken jobb korulmenyek kozott( ujabb, szebb, nagyobb haz)?

Figyelt kérdés
A kerdes nem koltoi. 2 gyerek is van, eladason gondolkozom, ennek a haznak az arabol tudnek videken jobbat venni. Ezt biztosan tudom.

2021. jan. 8. 12:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
64%
Osztom a 10es véleményét. Budapestről kvázi öngyilkosság elköltözni. A gyerekeknek is sokkal nehezebb lesz később, meg neked is. Maradjatok szépen ott.
2021. jan. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
72%

Vidékről miért mindig a falu jut eszébe mindenkinek?

Budapesten túl is van élet.

Óvódák,iskolák,gimnáziumok, főiskola és van ahol egyetem is.

Kórház, könyvtár, színház, éttermek, kávézók, üzletek, soroljam?

Amikor csak átutazok a fővároson akkor is érzem azt a furcsa nehéz levegőt.A vidékihez képest nagyon szennyezett.

A vidéki városban is nagyon jól lehet élni.

2021. jan. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
44%
Azért a 10 ezres lélekszámú településen nem hiszem, hogy lenne főiskola, színház, kórház. Ha van középiskola, akkor sincs választási lehetőség, illetve van, mehet más településre kollégiumba. Ha kérdező állást váltana kereshetné a távmunkát, vagy választ abból a kevésből ami van.
2021. jan. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
44%
Én egy 10 ezer lélekszámú települést nem is engednék városnak nevezni. A ti esetetekben Budapest egyételműen jobb. A gyerekeknek is jobb lesz ha vidéki társaikhoz képest szélesebb látókörrel rendelkeznek majd és ingergazdag környezetben szocializálódnak.
2021. jan. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

En is fontosnak tartom a kulturalis nevelest, vagy hogy fogalmazzak, szinhaz, kiallitas, muzeum stb. de pl. ezt hetvegen is meg lehet oldani, egy-egy kiallitast.stb. A foiskola, egyetem kerdest azert nem veszem figyelembe, mert az tobb, mint 15 ev mulva lesz, szerintem ennyire tavlatban nem erdemes gondolkodni, addig meg ujra koltozhetunk stb.

A nagymamat erzelmileg tartom fontosnak, hiszen a gyereknek annal jobb, minnel tobben szeretik, es ez most fontos, nem 15 ev mulva.

2021. jan. 9. 13:28
 16/21 A kérdező kommentje:
Egyebkent Szombathely sem lenne messze.Sosem eltem meg videken.
2021. jan. 9. 13:30
 17/21 anonim ***** válasza:
28%
Szombathely már jobban hangzik. Akár a későbbi mobilitás szempontjából is, pl. az ingatlan eladható. A 10 ezres településen elég kicsi lehet az ingatlanforgalom, lehet éveket kell várni mire eladod, továbbköltözhetsz. A nagymama tényleg fontos, de akkor kb. ugyanaz mint a programok. Oda is lehet utazni hétvégén, sőt gondolom ő is tud hozzátok.
2021. jan. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
77%

Szia!Mi hasonló cipőben jártunk, mint te/ti. Nálunk most van érkezőben a második kicsi, és mi nemrég költöztünk el Budapestről Szombathelyre. Tudom, ez nem 10, hanem közel 100 ezres nagyváros, de amúgy hasonlóak voltak a paraméreteink, mint nektek. Nálunk is a nagyszülők itt Nyugat-Dunántúlon élnek, a fővárosból nagyon macerás volt mindig hozzájuk utazgatni. Őszinte leszek, én jó sok évet éltem Budapesten, érettségi után kerültem fel, és sok év kellett, mire ott tudtam hagyni. Egyetemistaként és fiatal felnőttként imádtam a pesti nyüzsgést, a kultúrát, a szórakozási lehetőségeket. Aztán megismertem a férjem, és családot alapítottunk. Már egy gyerekkel is nehézkesebbnek éreztem a pesti életet. Kezdve a babakocsival történő nehézkes közlekedéstől, és a nagy távolságoktól a szmogos levegőig. Mi eleinte a belvárosban éltünk, közel a körúthoz, ami ideális volt addig amíg ketten voltunk, de egy kisgyerekkel hiányzott a több zöldfelület, amit a játszóterek már nem elégítettek ki. Tudom, megoldás lehetett volna az agglomerációba költözés, de mi az alábbiak szerint döntöttünk a vidékre költözés mellett:

- a nagyszülők, amikre te is hivatkoztál. Könnyebben elérhetőek.

Akik pestiek, vagy ott élnek a nagyszülők, azok nem érzik át ennek a dolognak a súlyát. A mi szüleink már nem annyira fiatalok és mobilak, nekünk kellett mindig utazni, ha látni akartuk őket, és azért 240 km nem olyan kis távolság.

- amit te is írtál, az ingatlanárak. Nem mondom, hogy itt nyugaton annyira olcsók az ingatlanok, de 30-40 millió forintból egész jó házakat lehet kapni. Ennyi pénzért Budapesten szinte csak lakást kapsz, vagy olyan helyet lévő házat, ami nagyon kint van. És én utálnék minden nap 1-2 órát tömegközlekedni.Vidéken kocsival minden elérhető 10 perc alatt a városban, és sok helyre gyalog megyünk.

- kevesebb stressz. Nekem azóta voltak egészségügyi problémáim a sok idegeskedés és a fővárosi rohanó tempó miatt, amióta ott éltem.Ott mindig lüktet a város, és a rohanó tempó a munkahelyekre is jellemző. Mióta visszaköltöztünk, úgy vettem észre, kicsit már enyhültek is a tüneteim.

Itt minden emberközelibb, nyugodtabb. Jobb a nyugalom nekem és a gyerekeknek is. És itt is vannak jó sulik.

Hozzáteszem, mi szerencsések vagyunk, mert megtarthattuk a pesti lakásunkat, így bármikor fel tudunk utazni, ha kedvünk támadna. És bennem van is igény, hogy 1-2 havonta egy hétvégét eltöltsek ott, színházba menjek, találkozzam az ottani barátaimmal, vásároljak. Szóval ha nagyon hiányzik a pörgés, felutazunk. Kisgyerekek mellett amúgy sem lenne időm annyira a kultúrára, hiába is élnék Pesten.

Ahogy mondják, valamit valamiért. Az ember mindent nem kaphat meg. És én inkább lemondtam a pezsgésről, a család nyugalmáért, az emberközelibb kapcsolatokért.

Ha szeretnél beszélgetni, írhatsz privátban, szívesen válaszolok.

2021. jan. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
73%
Jaj de bírom ezt a sok választ, hogy egy budapesti ember azt hiszi, a fővároson kivül vége a világnak, és ott csak elmaradott falvak vannak....pedig attól, hogy kisebb településen él, ugyanugy lehet széles látóköre és műveltsége a gyereknek is, ugyanugy járhat hétvégente szinházba, mziba, múzeumba.... plusz ott sokkal tisztább és frissebb a levegő, nincs az állandó zaj, bűz, kosz, szmog....a természet is közelebb van, ami szintén egy pluszt ad az ember világlátásához.
2021. ápr. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van, el is adtam a hazat, megyunk videkre🙂
2021. ápr. 9. 23:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!