Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Albérlet vagy saját ingatlanra...

Albérlet vagy saját ingatlanra gyűjtés?

Figyelt kérdés

155 ezres fizetésem van.

Nem rég kezdtem.

Családdal élek, de szeretnék saját lábamra állni.

Melyik érné meg jobban?

Olcsó albérletbe menni vagy gyűjteni saját ingatlanra de évek múlva lesz csak sajátom. Ennyi fizetéssel melyikbe lenne érdemes belevágni?

Nem hajt a tatár annyira.



2021. jan. 9. 18:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Saját lakáshoz kell önerő (lakás árától függ, hogy mennyi, annak kb. 20-30%-a). Ha van minimum annyid, akkor érdemes lakáshitelt felvenni sajátra (ha megvan a választási lehetőségem, inkább hitelt fizetnék, mint más zsebét tömném, ráadásul bérlés mellett nehéz gyűjteni sajátra). Ha nincs meg az önerőhöz szükséges pénz, akár spórolásból, akár családi támogatásból, akkor addig marad a bérlés, vagy családdal lakni.
2021. jan. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

1.Köszönöm! :)

Igazad van, szívem szerint én is lakáshitelt fizetnék mint másnak fizetni és e mellett sem lesz soha a tied. Valahogy jobb a saját ingatlannak a gondolata. Ennyi fizetésből hogy tegyek félre ennyi éven át? Nem szoktam sokat vásárolni.

2021. jan. 9. 18:32
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért az albérlet sem az ördögtől való, csak tudni kell élni az előnyeivel:


Szabadon költözhetsz, tehát mindig a legjobb munkák közelében lehetsz. Okos emberek ezzel súlyos pénzekhez tudnak leakasztani a szakmájukban, vagy éppen órákat spórolnak a napi utazással.

Szerelemben szintén: bármikor oda vagy elköltözhetsz, nincs közös vagyon, ami összeláncol a másikkal.

Felújításokat nem saját zsebből állod

Beköltözik egy bolod a szomszédba, simán albit váltasz

illetve bármi történik a lakással, társasházzal, az nem a te problémád. Nem neked van benne 20-30 millád.

2021. jan. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

3.Igazad van neked is :D

mindkettőnek van előnye és hátrányai is.

de mégis sajnos albérletben nem vagy biztosítva tehát a bérlő bármikor meggondolhatja magát, hogy nem akarja tovább kiadni pl.mikor pont lejárna a szerződés, vagy akármi történhet ami miatt nem érzem biztosnak a dolgot sajnos. sajátban meg nem fenyeget semmi max ha nem fizetem a dolgokat akkor nem lesz víz, futes ilyesmik de ez legyen a legkevesebb mert ez nem kerül sokba. Meg ott az én nevemen lenne a ház, és nem tehet ki senki.

2021. jan. 9. 19:32
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Maradj otthon és gyűjts sajátra önerőt.
2021. jan. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

5.kicsit bővebben jó?

miért gondolod így vagy szerinted miért jó..

2021. jan. 9. 23:28
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok: nem tudom, hogy az ország melyik részén laksz, de még a szülővárosomban is havi 40-50 ezer bérelni egy szobát plusz rezsi ugye, Pesten pedig 70 ezer egy szoba plusz rezsk. Könnyen kiszámolhatod, hogy nem sok marad a fizetésből, ezért albi mellett nagyon sokára jönne össze a saját lakás 30%-os önereje.


Konkrétan mennyi lenne az olcsó albérlet? Mennyiért tudnál bérelni? Mennyit szánnál lakásra?

2021. jan. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Ez eléggé kevéske fizu sajnos. Milyen képzettségeid vannak és merre dolgozol, hátha tudnál jobbat találni? A Mekiben 180-200 körül fizetnek pl. Ennyiből nem költöznék albiba.
2021. jan. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

8.nem akarok váltani mivel ez számomra a legjobb munka és tökéletes időbeosztása van amit nem cserélnék el semmire.

5.Nos nem tudom még, olscó mondjuk 100 alatt?

2021. jan. 10. 00:02
 10/20 anonim ***** válasza:
Hát akkor csináld; de ha a 155 ezres fizuból “100 alatt” költenél albérletre, hamar felkopna az állad még akkor is, ha fényt eszel. Max. ha szobát bérelsz, nem tudom hol laksz, Pesten 40-60 plusz rezsiért vannak már.
2021. jan. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!