Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha válás közben (de még...

Ha válás közben (de még házasként) a párom tudta nélkül veszek ingatlant, az ugye közös. Majd váláskor minden vita nélkül megegyezünk, akkor nem nézik kinek milyen vagyona és egyebe van?

Figyelt kérdés
2021. jan. 11. 15:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Nem nézik, de ha utólag kiderül, hogy a közös pénzből vettél és a bíróságon eltagadtad, azért alaposan megfingatnak.

Várd már meg hogy lezáruljon a vagyonmegosztási is!

2021. jan. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Na ezt nem tudom, hogy “eltagadni” nem szeretném, de akkor mindenképp sorolni kell hogy min hogyan osztozunk, akkor is ha nincs mit firtatni rajt?

Egyébként nem közös pénz elméletben, csak a házasság miatt gyakorlatilag mégis.

2021. jan. 11. 17:07
 3/12 anonim ***** válasza:
71%

Ha bizonyítani tudod a "külön pénz" eredetét, akkor nem közös vagyon.

Ilyen pl. az örökség.

2021. jan. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Akkor legyen közös vagyon, a lényeg most nem ez.
2021. jan. 11. 17:37
 5/12 anonim ***** válasza:
63%
Akkor mi a lényeg? De, számomra biztos lényeg lenne,hogy a ház amit veszek az enyém vagy közös vagyon! Ha folyamatban van a válásotok valóban célszerá lenne várni a vásárlással, főleg ha van hol laknod. Vagy pont azt szeretnéd,hogy a saját nevedre veszel egy lakást a közös pénzből,hogy "kimenekítsd" az összeget?
2021. jan. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
Nem értem. Most akkor közös a pénz és azt gondolod,hogy Te a párod tudta nélkül le tudsz emelni akkor összeget,hogy abból veszel egy lakást és mindezt Ő nem veszi észre?
2021. jan. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Szóval. Azért lenne jó közben intézni a lakást, hogy legyen hova mennem!

És az én pénzem, én keresetem, de mivel házasok vagyunk, így közösnek számít, hiába én dolgoztam meg érte! Aki házas, az tudja.


Az érdekelne, hogy mindenképp magyaráznunk kell, hogy hogyan egyeztünk meg az “osztozkodásban”, vagy ha úgy megyünk oda, hogy mindent megbeszéltünk, csak válasszanak szét minket, akkor nem néznek semmit?

2021. jan. 11. 18:33
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
Ha Ti megegyeztek közös megegyezéssel megy a válás,nem nézi a bíróság a vagyont.
2021. jan. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%

Ha a kedves párod utólag is megtudja,akkor igényt tarthat a felére,mert a házasság alatt vetted.

Az a külön pénz amit válás után keresel.

2021. jan. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%

#4

De, ez a lényeg!

Akitől válsz azzal megállapodtál, hogy TE veszel egy ingatlant és az nem számít bele az osztozkodásba?

Mert ha beleegyezett is és félév múlva meggondolja magát, máris indíthat ellened egy újabb pert.

Ha nem is tud róla, akkor majd amikor megtudja akkor fog pert indítani, de akkor még az elhallgatásod és a rosszhiszeműséged miatt is rád húznak dolgokat és ki kell fizesd a másiknak az ingatlan felét.

2021. jan. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!