Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyivel kerülne kevesebbe...

Mennyivel kerülne kevesebbe jelenleg egy teljesen felújítandó lakás ugyan azon a környéken egy felújítotthoz képest?

Figyelt kérdés
Lakást szeretnék vásárolni a fővárosban, Budán. Felújítandó lakást keresek (30-45m^2), mivel egyes anyagilag megterhelő munkafolyamatokat idővel saját magam is el tudnék végezni. Ahol nézelődtem, ott vannak kedvező elosztású eladó lakások, viszont állapotuk jó/felújított, körülbelül 29-30 milliós irányárakon. Az általam keresett lakáson legalább a következő munkálatokat kellene elvégezni: ablakcsere, ajtócsere, radiátorcsere, fürdő, konyha, szobák teljes felújítása, villanyszerelés, festés és egyéb munkálatok. Ekkor lenne a lakás teljesen felújított. Egy teljes körű, minőségi kivitelezés több millió forint (4-5 biztosan). A keresett környéken/lépcsőházban, ha elérhető lenne teljesen felújítandó lakás a feljebb említett feltételekkel, akkor mennyivel kerülne kevesebbe például kivételes alkalmi vétel esetén az ugyanolyan elosztású, ám felújított társainál? Aki járt nem is olyan régen hasonló cipőben, köszönöm, ha megosztja véleményét, valamint minden további tanácsot szívesen fogadok.

2021. jan. 12. 00:52
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Nem adjak annyival olcsobban amennyit ra kell forditani.

Hozzateszem,sok felujitottnak hirdetett lakasban az a felujitas,hogy a szonyegre ledobnak egy occso laminaltat,valami alja jarolapot a konyhaba,furdobe,eloszobaba.

Es a kedvenc a praktikeres konyhabutor.

Nemreg 3,5 millio felett koltottunk a lakas felere(konyha,eloszoba,furdo,wc) ugy,hogy a burkolo munkadijat megsporoltuk.azzal egyutt 5 millio alatt nem jottunk volna ki.

Ezen felul a szobakra is koltottunk,rendesen kiegyenlitve,betonig pucolva minden.

Annyival nem olcsobbak a felujitandok amennyit egy normal felujitas alatt rakoltesz,viszont sok felujitottnak hirdetettnel is verheted szet kb az egeszet par even belul.

2021. jan. 12. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
és a látszatfelújításban is nincs benne a villany és a víz (csak ritkán). ezek miatt pedig alapból mindent szétverhetsz.
2021. jan. 12. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem vennék középkategóriában felújított lakást, mert 100%, hogy nem egyezik az én ízlésemmel és kezdhetem elölről, csak fizettem pluszban a "felújításért"

De hogy a kérdésedre is válaszoljak,úgy tapasztalom, hogyha egy felújított - bármit is takarjon - lakás 30 millió, akkor a felújítatlan ugyanolyan 26-27 millió. (Kérdés, hogy még mennyit tudsz alkudni) Tehát gyakorlatilag nagyjából 10-12%-al megy olcsóbban a felújítatlan, ennyiből viszont nem jön ki a felújítás.

Nincs mese, neked kell eldöntened, hogy az éppen nézegetett lakásba mennyit tudsz/akarsz invesztálni és az neked utána mennyire fogja megérni.

2021. jan. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amikor én nézelődtem, 10-15 százalék volt a különbség csak, viszont kevés olyan felújítottat látok, ami esztétikailag tetszik nekem. Az meg mindegy hogy hány éves csempét versz le... Budán azért lehet ennyiért találni kislakásokat, bár szerintem az I., II., XII. kerületre még ez sem igazán elég, max valami igazán kedvezőtlen lyukra.
2021. jan. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt látom, hogy általában nem annyival olcsóbbak a felújítandó ingatlanok, ami fedezné a felújítás költségeit egy felújított lakással szemben, ugyanakkor szerintem ezt érdemes több oldalról nézni.

Pl. hiába felújított egy ingatlan, hogyha abszolút nem az ízléseimnek megfelelő, így ha nem is azonnal kell hozzálátni, de előbb-utóbb szétbombázom az egészet. Ilyen esetben már lehet, hogy választanék inkább egy ugyanolyan, felújítandó, de olcsóbb lakást és saját kedvemre formálnám, még ha így a végösszeggel 2-3 millióval többre is jövök ki. Ez csak 2-3 millió plusz, de ha egy nem tetsző, nem tudni milyen minőségben felújított lakást veszek, amit utána szétverek, akkor értelemszerűen arra is annyival többet költök.

Szóval, ha veszek 26-ért egy panelt és felújítom 5 millióból, akkor van egy teljes mértékben szívem csücske lakásom 31 millióért, aminek az utolsó szeglete is az én ízlésemnek megfelelő. Ha veszek 30 millióért egy lakást, akkor az legyen olyan, amilyet megálmodtam, mert ha már csak a konyhát akarom kidobni, akkor már ugyanott tartok, mint a felújítottal és akkor még csak a konyhát formáltam saját képemre.

2021. jan. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!