Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Nem tehetek a postaládákba...

Nem tehetek a postaládákba szórólapot arról, hogy lakást vennék a házban? Ez tilos?

Figyelt kérdés

Eladó lakást keresek egy kb. 200 lakásos régi panel házban. Egy lakó beengedett a bejáratba, hogy az erről szóló szórólapokat bedobjam a postaládákba. Váratlanul megjelent egy férfi és kérdezte, hogy jutottam be a házba. Kulturáltan elmondtam, hogy miről van szó. Erre közölte, hogy "Nem kérünk a szórólapokból" és, hogy ez magánterület, takarodjak ki, mert ellenkező esetben kidob!

Kérdeztem ki ő, hogy kidobjon?


Erre azt mondta, hogy a lakásszövetkezet elnöke és, ha nem megyek ki azonnal, akkor kihívja a rendőrséget. A hátsó kijárat felé mutatott, hogy ott menjek ki. Közöltem, hogy nem ezen az ajtón jöttem be és nem itt akarok kimenni. Elindultam a bejárati ajtó felé.


Ott állt a bejáratban egy hölgy és várt valakit, közben meg nyomkodta a telefonját, gondolom SMS-t írt. A férfi kérdezte tőle, hogy ki engedte be és mit keres itt. A hölgy válaszolt, hogy ingatlanközvetítő, a tulajdonos engedte be az első emeletről és várja az érdeklődőt. Ezt a hölgyet is kidobta!


A hölgy kénytelen volt kint a hidegben várni. Néhány percig beszélgettünk (arról, hogy ez az ember milyen bunkó) és közben azt láttam, hogy a férfi, akár egy idegbeteg le-fel járkál a liftnél és figyel minket!


Ez jogos, amit csinált?

Azt még megértem, hogy engem kiküldött, de a hölgyet a tulajdonos ismeri (szerződésük is van) és ő engedte be. Milyen jogon lett kidobva?


És egy több száz lakosú épületben milyen jogon kérdezi az emberektől, hogy ki engedte be őket és kihez mennek? Mi köze hozzá?


Megjegyzem, hogy nem egy luxus lakóházba mentem be, ahol portaszolgálat és biztonsági őrök vannak, hanem egy régi panelházba.



2021. jan. 12. 19:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Erős tupkapas a pasas részéről. Lehet hogy amúgy tényleg idegbeteg. Máskor próbáld meg, amikor ő nincs jelen.
2021. jan. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Megtaláltam a Facebook-on a lakásszövetkezet elnökét. Egy legalább 60 éves férfi.

Ez a férfi viszont negyvenes lehetett és más volt a testalkata is. Sajnos maszk volt rajta, nem láttam az arcát. Viszont, gyorsan mozgott. Egy hatvanas ember nem így mozog.

2021. jan. 12. 20:41
 3/17 anonim ***** válasza:
79%
Valószínűleg egy idegbeteg lakó volt.
2021. jan. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
39%

Én is kidobnálak. Mindenki gyűlöli ezeket a rohadt zaklatásos reklámokat.

Találj ennél jobb munkát.

2021. jan. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%
valószínűleg egy mindenlébenkanál lakó volt, bekamuzta hpgy ő valaki
2021. jan. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
79%
Ha egy lakó beengedett onnan kezdve nem küldhet ki, nem az ő tulajdona a lépcsőház.
2021. jan. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%
Egy fontoskodó idegbeteg volt. Basszus, még portaszolgálatos házban is simán be lehet menni, a kutyát nem érdekli hova mész. Vannak ilyen túlbuzgó nyomingerek, ne vedd magadra, ahol én lakom, ott a házmester ilyen. :)
2021. jan. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
73%
Amikor anno egyik nyáron szórólapoztam, velem is történt olyan, hogy egy kedves hölgy beengedett a postaládákhoz, majd egy épp lefelé jövő nyugger ki akart küldeni. Pár perces szájkarate után végül kimentem, majd mikor végeztem a háztömbbel, visszamentem. Akkor szerencsére már nem volt ott ez az alak. Egyszóval, ne is törődj vele, kérdező! Menj vissza máskor!
2021. jan. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
4-es: ez nem a munkám! Lakást vennék a házban, csak erről nyomtattam ki otthon szórólapokat!
2021. jan. 12. 23:01
 10/17 anonim ***** válasza:
69%
Ezt a cetlizős, postaládába dobálós megoldást rendszeresen csinálják az ingatlanközvetítők. Senki sem fog visszahívni. Csak csináltál egy csomó szemetet. Akkor már sokkal jobb egy nagy papír a faliújságra, vagy a kapura ragasztva kívülről. Azt inkább elolvassák.
2021. jan. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!