Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy lehet egy külföldi...

Hogy lehet egy külföldi örököst utolérni?

Figyelt kérdés
Telket vennénk egy faluban, de a tulajdonosa meghalt, a rokonai meg valahol Németországban tartózkodnak, de semmilyen elérhetőségünk nincs. Törvények szerint lehet-e valamit kezdeni ezzel a területtel, ha nem jelentkezik érte senki?

2021. jan. 13. 08:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
35%
"elbirtoklás" fogalomra guglizz rá, ez egy lehetőség, de nem gyors.
2021. jan. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
Elbirtoklás nem működik ilyen esetben, olvass részletesen utána. Amúgy meg a tulajdoni lapon rajta van a címük. Írsz egy szép német levelet nekik, aztán vagy visszaírnak vagy nem. Ha nem akkor keresel egy másik telket.
2021. jan. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
29%

Igaza van a kettesnek, szerencsére már az a világ elmúlt hogy csak úgy kisajátítsa valaki más tulajdonát.

Bár ha az ellenzék kerül hatalomra akkor bármi lehetséges..

2021. jan. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Írsz neki egy levelet. 1 db-ot.


Én a túloldalon vagyok, állandóan zargat minden jöttment h*lye, hogy meg akarja venni a telkemet. Amit nem akarok eladni!

De nagyon erősködik, legyen, jó, akkor mondok rá egy összeget, és akkor hát annyiért nem és mit képzelek és pampog pampog pampog..


Utálom az ilyet. 1 levél és kész, engedd el.

2021. jan. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem is megkerestek páran hogy megvennék a telkem. Jó erőszakosak voltak, mikor mondtam hogy nem eladó, akkor lehülyéztek, hogy itt egy szép telek jó környéken, bűn hogy nem építkezik rá senki. Persze a piaci ár feléért akarták megvenni.
2021. jan. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
sajnos itt az örökös nem is tud róla hogy van egy telke valósznűleg, úgy hogy kicsit necces a helyzet.. a polgármester pedig addig bérbe adta a területet, ami egyébként nem is az övé.
2021. jan. 13. 19:49
 7/15 anonim ***** válasza:

6: Te jó ég. Rendőrség.

A bérlő se egy tisztességes ember.

2021. jan. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"6: Te jó ég. Rendőrség.


A bérlő se egy tisztességes ember."


Ez meg mit jelent ? ? ?

2021. jan. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"A tulajdonos meghalt,a rokonai....semmi elérhetőségük."


"az örökös nem is tud róla..


Ez így eléggé ellentmondásos.

2021. jan. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
mivan??
2021. jan. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!