Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyik városba költöznétek,a...

Melyik városba költöznétek,a 13millió ft-ból kellene vásárolni ingatlant?

Figyelt kérdés
Harmincas pár vagyunk egyenlőre gyermek nélkül én targoncás vagyok 38f a feleségem irodai adminisztrátor. Egy faluba lakunk Baranya megyébe. A problémánk a következő: mindkettőnk eljár dolgozni a 30km-re lévő városba(ami időbe is sok,plusz emiatt 2 autót kell fenntartani,ami nekünk jelentős költség).A másik,hogy szeretnénk gyermeket,viszont elég rossz hírű a helyi általános iskola,óvoda(a romák arány 50% körüli és sajnos sok negatív tapasztalat van miattuk,visszahúzzák a tanulni akarót,kötekednek,agresszívek...). Amúgy se köt ide már semmi,ezért szeretnénk egy (nagyobb) városba költözni.Amikre gondoltunk,hogy lakás,vagy egy kisebb házba(akár kisebb felújításra szorulóba is)Pécs,Komló,Dombóvár,Szekszárd,Baja,Mohács,Kaposvár,Siklós. Ha van infótok valamelyikről,milyen ott élni... az megköszönném.
2021. jan. 18. 10:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Komlón például a legolcsóbb a lakás egész Magyarországon..
2021. jan. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Nem akarlak elkeseríteni, de 13M mindenhol kevés, ha jobb környékre és városba szeretnél költözni, márpedig ha jól értem ez is szempont. Azt lehet tenni, hogy ne majd akarjatok gyereket, hanem most vagy ne most költözzetek, hanem majd, ha akartok gyereket.

Ennyiért minden városban vagy közel a külterülethez vagy beépülő pincesorra, vagy kimondottan rossz környékre. Szekszárdon meg jóformán ennyiért a dombra egy pincébe, ahol víz sincs, kb. ennyi jön ki belőle ott. Talán inkább városközeli "faluba". Teszem azt ha maradtok Pécs közelében, akkor lehet nézelődni Somogyon, Vasason, Hirden, Hosszúhetényben. Heténytől sincs messze a város, beérsz a laktanyához pár perc alatt, a városban nehéz eljutni A-ból B-be csúcsidőben. Komló az egyedüli, ahol ilyen árban lakást akár a belvárosban is, akár 60-80m2-est is, sőt akár házat is találhatsz.

2021. jan. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
13 millióból azért lehet már kisebb, felújítandó házat venni normális helyen. A legtöbb ingatlan alacsonyabb áron kel el, mint amennyiért hirdetik, meg a kiszemelt helyen is érdemes nézelődni, hogy van-e eladó ház/lakás. Mi BP-től 1 óra útra (tömegközlekedéssel) vettünk 10 millióért felújítandót, és szeretünk itt lakni. Szóval Baranyában is biztosan van ennyiért normális helyen.
2021. jan. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Komló nem rossz csak nincs meló :( Ha azt meg tudod oldani akkor nyert ügyed van.
2021. jan. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Talán Nyíregyházára. Ott ennyiért lehet venni garzonlakást.
2021. jan. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Lehet mindenhol ennyiért garzont venni,csak kérdés,mennyire élhető a város.
2021. jan. 19. 10:58
 7/8 anonim ***** válasza:
Dombóvárt nézted? A felsoroltakból talán még ott lenne melólehetőség leginkább. Pécs egy klassz hely csak ott sincs munka,se Komlón.Baja,Mohács is jók sztem. Nekem Szekszárd nem szimpi de nézzetek körül. Szerintem először munka legyen lakást találtok majd.
2021. jan. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ja, hogy garzont... bocs, akkor valóban nincs igazam!

Garzont ennyiért bőven, bármelyik városban. Én már számoltam azzal, hogy 3 szobás legyen, ha lesz gyerek. Én Kaposvárt választanám, de ez egy szubjektív vélemény, Kaposvár az a város, ami Pécs után tetszik (a környezet), ahol otthon tudnám érezni magam, arról nem is beszélve, hogy az elmúlt kb. 10 évben Kaposvár olyan szinten lekörözte fejlődésben Pécsett, hogy (ha azt nézzük, hogy e két város korábban fej-fej mellett haladt előre, örökösen összehasonlították) mondhatni szégyenletes. Szekszárd hiába megyeszékhely, egy kisváros, s ez több mindenben meg is mutatkozik, de egy rendezett városnak tartom. Viszont ahogy írtam, az ingatlanok ára én úgy látom, hogy irreálisan magas.

2021. jan. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!