Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit jelent az “osztatlan...

Mit jelent az “osztatlan közös tulajdon” egy több lakásos társasház esetében?

Figyelt kérdés

Gondolkodom lakás eladásban.

Találtam a közelben - pár házzal odébb - egy hasonló eladó lakást mint az enyém (kiváncsi voltam milyen áron mennek). Az volt a hirdetésben, hogy osztatlan közös tulajdonban van (társasházi lakás). Ez mit jelent eladás szempontjából?



2021. jan. 22. 11:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Az adásvételnél csak annyit, hogy a többi lakónak elővételi joga van az eladó lakásra. Tehát alá kell írniuk egy papírt, hogy azon az áron - amint te megveszed - ők nem akarnak élni elővételi jogukkal.
2021. jan. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem egy számból áll a telek, vagy ház helyrajzi száma, hanem van utána egy per "/" és minden lakáshoz van egy szám,pl. 3245/3. Elővételi jogról nem tudok, csak garázs esetén ilyen lakásoknál, mert ott két lakáshoz tartozik egy garázs. Barátnőmnél van ebből pont vita a szomszéddal.
2021. jan. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
2-es válaszomat folytatva, alapvetően minden emeletes-társasház így van bejegyezve a földhivatalnál, csak nem írják be a hírdetésekbe.
2021. jan. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
Nincsenek albetétesítve a lakások, tehát nincs külön helyrajzi száma a lakásoknak. Mindenki tulajdonosa az egész háznak, és általában használati szerződésben van megállapítva, hogy ki mit jogosult használni. Adásvételkor a többi tulajdonostársat elővásárlási jog illeti meg, társasháznál ilyen nincs.
2021. jan. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%
Vagy csak a lakás van osztatlan közös tulajdonban, nem az egész ház? Akkor csak annyi, hogy több tulajdonosa van, pl. házastársak, testvérek, ilyesmi.
2021. jan. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én olyan társasházban lakom, ami több családiház összeépítéséből készült, sorház. Anno ezt lakószövetkezetet alapítva építették a tulajok a 70-es évek közepén, és pár éve átminősítették tarsasházzá.

Két ilyen sorház van egy helyrajzi számon, és a telek osztatlan közös tulajdonban van, a helyrajzi szám pedig vakahogy így néz ki 1274/2/4/A.

De alapvetően bárki eladhatja megveheti, a többi lakónak semmi beleszólása nincs.

Üdv:2-es

2021. jan. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
65%
De a tiétek társasházzá lett alakítva. Amit kérdező írt ott ez nem történt meg. Sose vennék ilyet.
2021. jan. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Előtte, meg mikor megvettem, lakószövetkezet volt, de akkor sem számított semmit. Semmi közös ügyünk nincs, se közös kassza, se közös képviselő.

Érdemes megnézni a tulajdoni lapot azon mi van. Ügyfélkapun ingyen letölthető.

2021. jan. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Az a ház, amiről írtam normál, 4 emeletes, több lakással és több lépcsőházzal.
2021. jan. 22. 15:34
 10/15 anonim ***** válasza:
49%

#9

Kérdező!

A 4-es válasza az igazi.

Ha a lakások nincsenek külön albetétesítve, akkor az ilyet megvenni jó eséllyel öngyilkosság, öntökönlövés formájában.


(Pl. mi van ha az egyiket valamiért árverezik az "osztatlanban"?)

2021. jan. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!