Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Bp. 18. kerületről vélemény...

Bp. 18. kerületről vélemény ingatlanvásárlás szempontjából?

Figyelt kérdés
Nem budapestiek vagyunk, ezért kérnék vélemény a 18. kerületről. Azon belül a lakás a Repülőtérre vezető út közelében van, ami közlekedés szempontjából jónak tűnik. Viszont a közelben van a Sárkány Center is. Nem tudom ez a rész mennyire tűnik jó választásnak, biztonságosnak, mert egy régebbi kérdésnél nem igazán írtak jókat a kerületről. De gondolom vannak jobb és rosszabb részek azon belül.

2021. jan. 26. 17:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Nincs vele nagy gond, de elég messze esik, ha a belvárosba kell majd bejárnotok naponta, lehet nem fogjátok szeretni:D A Sárkány center csak egy kínai piac, semmj extra
2021. jan. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Van olyan része, ami kifejezetten repülőrajongóknak ajánlott, csak kicsit zajos.
2021. jan. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ismerem a kerületet, mint a tenyeremet. Melyik városrész? Lakótelep vagy kertváros?

Egyébként valóban vannak repülőgép-zajtól hangos részek, pont a Sárkány Centertől északra lévő Erzsébettelep-Bélatelep ilyen. Erre még rátesz egy lapáttal a gyorsforgalmi út zaja. Engem speciel az utóbbi zavar jobban...

2021. jan. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#3

Kertvárosi rész. Sárkány Center másik oldalán. Kb 3-4 perc gyaloglás a gyorsforgalmi úttól befelé.

2021. jan. 27. 10:28
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Ez pont az a kerület, hogy inkább agglomeráció. Többször jártam kint, semmivel nem volt kisebb tortúra, mint kijutni Törökbálintra, Budaörsre, Biatorbágyra.
2021. jan. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a XVIII-ból csak a Lakatos lakótelepet ismerem, az nagyon tetszik. Különösen a 4 emeletes téglaházak, bár azoknál az a hátrány, hogy nincs lift, ha valaki a 3-4-en vesz lakást.

A lakótelep maga csendes, nagyon tiszta, rengeteg zöldterülettel, lombos, magas fákkal.

A busz pillanatok alatt elvisz a metróhoz, amivel a centrumban vagy, tehát még a közlekedés is megfelelő. Ide akarok költözni, lehetőleg cserével a házamra.

2021. jan. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem rossz a közlekedése, de tény, hogy nem a Belváros.

Igaz, nem is azok az árak vannak ott, hanem a negyede.

A 36-os busz 8 perc alatt a lőrinci vasútállomásra visz, és a vonat 20 perc alatt a Nyugati pályaudvaron van. A 182, 184-es busz 8-10 perc alatt Kőbánya-Kispest metró állomáson van. Az 50-es villamos az 5 perc sétára van, ahonnan akár a Lőrinc központjába vagy a Határ úti metróállomásra utazhatunk.

2021. jan. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. Akkor, ha jól sejtem, Erzsébettelepről van szó (javíts ki, ha félreértettem a "másik oldal"-t). Ahogy írtam, ott a repülőzaj a legfőbb probléma, illetve a gyorsforgalmi út zaja, de utóbbi 1-2 utcával feljebb már nem zavaró. Ha ehhez hozzá tudsz szokni, akkor nyugodtan vegyél ott házat, szép környék. Annyit még hozzátennék, hogy az utóbbi években megugrott a betörések száma a kerületben, Erzsébettelepen az átlagosnál jobban is, szóval riasztó (távfelügyelettel) ajánlott. Ezen kívül abszolút rendben van minden.
2021. jan. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!