Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakáshitelt elmagyarázná...

Lakáshitelt elmagyarázná valaki pontosan?

Figyelt kérdés
Új vagyok még ingatlan vásárlás témában ezért ismeretlen nekem még ez a kifejezés hiába használják nagyon sokan. Szóval szerintetek 160.000 fizetésem lesz amiből évek múlva tervezek saját ingatlant venni Budapesten. Tudom, hogy most jönni fogtok a "Budapesten csillagos árak vannak, ezzel a fizetéssel nem mész semmire..." stb válaszok de mégis többre mennék vele mintha albérletbe mennék életem végéig nem? Én magamra nagyon ritkán szoktam vásárolni mivel szüleimmel szoktam általában boltba menni és ők vesznek nekem dolgokat. Ebből a fizetésből simán félretudnék tenni több hónapra is 140.000 legalább. Pár éven belül talán lehet már 5 millióm és még kicsit gyűjtök akkor lehet hitelt felvenni igaz? Szóval, lakáshitel. Gondolom ha kinézek egy 25 milliós lakást például akkor ennek mennyi részét kell birtokolnom a hitelhez? 7-9 millió megfelelő lenne vagy még több kell? Meg ha ugye meg van az önerő és igényelek hitelt akkor ez azt jelenti, hogy már sajátomnak tudhatom az ingatlant? Csak természetesen vissza kell fizetnem azt amit kaptam? És onnantól ha kifizettem akkor minden adósság ilyesmi törölve lesz és élvezhetem a lakásomat? Mielőtt letámadnátok, közlöm hogy csak tervezek, álmodozok erről. Ezért is kérnék tanácsokat, ötleteket és tippeket, hogy hogyan tudjak majd félretenni lakásra és ne kísérjen, hogy elköltsem. Aki már esetleg vásárolt sajátot az megosztaná, hogy hogy sikerült, milyen módon sikerült? Köszönöm.

2021. jan. 31. 19:27
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%

20% kell, tehát 25 Milla esetén 5 Milla.

Azért több pénzed legyen, mert ügyvédet kell fogadni(ez a vételár 0,5-1%), utána majd illetéket is kell fizetni, ami több százezer forint.

A hitel kiválasztásához ne hallgass semmilyen bohócra, a bankmonitor vagy a bankráció a legjobb.

Ott meg tudod nézni mennyibe kerülnek a hitelek.


Nagyjából ennyi, sok sikert hozzá, sikerülni fog!

2021. jan. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:

1.Nagyon köszönöm!

Akkor tényleg mégse lehetetlen ha csak 5 milla kell a hitelhez.

Nem voltam képben annyira.

és utána ha megkaptam a hitelt akkor már tulajdonképp enyém a lakás? csak ugye közben míg beköltöztem vissza kell fizetnem a hitelt igaz?

2021. jan. 31. 19:47
 3/39 anonim ***** válasza:
74%
Minimum 5 milla kell, gyakorlatban inkább 30-35% is, plusz ilyen fizetésre nem is hiszem hogy adnak ennyit fedezet nélkül. Illetve 160 ezerből 140 ezret nem tudom hogy tudsz félretenni, egy egyetemista zsebpénzének is kevés napi 600 forint. Ha nagyon fiatal vagy és otthon laksz akkor szerintem elmegy ez, de szerintem ha van végzettséged vagy beszélsz nyelveket akkor keress jobban fizetőt, ha pedig nincs, akkor érdemes lenne képezni magad. Én sem keresek nagyon sokat, de
2021. jan. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
81%
... de ennyiből nehéz megteremteni a saját otthon alapjait sajnos:(
2021. jan. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%

Több dolognak meg kell felelni.


1. az ingatlan a bank szerint is érjen annyit, amennyiért veszed - ha kevesebbre becsli, kevesebb hitelt is ad rá


2. meg van szabva, hogy a fizetésed hány %-a mehet törlesztőre (JTM), ha elbírja a fizetésed akkor ok. 10 éves kamatperiódus esetén 50%-ig terhelhető a fizetésed papíron, valójában pedig egyedülállóként 30% körül reális az, amire a bank rábólint.


Ha 30%-át nézzük a 160ezres fizetésednek, az 48ezer forint. 20 éves hitel esetén az 8 millió forint maximálisan felvehető hitelt jelent függetlenül attól, hogy mennyi önerőd van, és mennyit ér az ingatlan. Egyszerűen a fizetésed ennyit enged meg neked.


Ha addigra, mire meglesz az önerőd jobban is fogsz keresni, akkor működhet a dolog.

2021. jan. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

4.nehéz de nem lehetetlen!

mindenki máshogy össza be a pénzét, máshogy ,méri fel hogy ő hogy költ meg más hogy költ. nem lehet mindenkire rávetni, hogy neki is nagyon nehéz lesz!

nekem tényleg nem lenne nehéz..

egyszer korábban mikor dolgoztam akkor 1 év alatt szinte majdnem meglett volna az első 1 millióm ha nem voltam volna hülye és elköltöttem...és olyan hamar elröppent az az év.

2021. jan. 31. 20:06
 7/39 A kérdező kommentje:
magát a munkát nem szeretném lecserélni semmikor, mivel régóta álmodozom egy ilyen helyről, közel van meg közlekedése kiváló és fizetése is nekem megfelel és félre is tudok tenni és mégsem 3 műszak. szóval nem szeretnék váltani jósok évig-már csak azért is mert korábban megtapasztaltam a munkanélküliség miati szenvedést, ezért sem akarok váltogatni már.
2021. jan. 31. 20:07
 8/39 anonim ***** válasza:
95%

Igen, csak sajnos azt nem felejted el, hogy valóban, mire összegyű

jtöd ezzel a tempóval az 5 millió forintot, addigra lehet a duplája kéne majd.


A nagy ingatlanbummal az járt a legrosszabbul, aki éveken át gyűjtögetett, aztán hirtelen semmire nem volt elég a pénze.

2021. jan. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
szóval már hitelt se adnak akkor se hiába van több mint 150 ezres fizetésed? komolyan ez megy? vagy nekik csak az önerő fontos inkább?
2021. jan. 31. 20:09
 10/39 anonim ***** válasza:
95%
Oké, tiszteletben tartom, de ha nem vagy hajlandó másik munkát keresni, akkor 8 millió hitelt fogsz tudni csak felvenni kb... akkor ne 25 millós lakást nézz.
2021. jan. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!