Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 25 M Ft-ért hirdetett ház...

25 M Ft-ért hirdetett ház árából mennyit szokás engedni alku esetén?

Figyelt kérdés
Az eladó nem sokat akar engedni, csak jelképesen, mert szerinte így is ár alatt van a környékbeli házakhoz képest, hiszen bár lakható, de esztétikailag felújítandó, és nem különálló, hanem sorház jellegű, ezért szerinte így is 30-40 %-kal olcsóbban hirdeti már, mint mások a környékbeli különálló, valamennyire felújított ingatlanokat, pont emiatt. Azok 35-50 között vannak. Külvárosi, családi házas környék.

2021. febr. 5. 11:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Annyit szokás amennyit enged.
2021. febr. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Borsodi faluban évek óta árult háznál többet, Budapesti agglomerációban kevesebbet.
2021. febr. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem szokás kérdése! Nem kötelező engedni. Vagy megveszed vagy nem, Ő meg vagy eladja vagy nem.
2021. febr. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet ott van még valami sumákság, rossz szomszéd stb.


Sorházba amúgy én biztos nem mennék

2021. febr. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%

Alkudni, hogy ne röhögjenek körbe 5-10% között szoktak, de ha szerinte eltudja adni a hirdetett áron is, akkor nem fog engedni.

Másfél évig kerestünk házat, ebben az árkategóriában, az összes létező települést megnéztük, kb. képben vagyok, ha gondolod írd le hol van a ház. Persze számít a méret is, a környék, hogy milyen közművek vannak benne, és mit takar az esztétikai felújítás.

2021. febr. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi 5%ot tudtunk 1.5 eve alkudni egy tizmillios hazbol.
2021. febr. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Januárban adtam el az egyik lakásomat 28 millióért. Próbáltak alkudni, de én elküldtem az ilyen vevőket. Nem volt sürgős az eladás. Ennek ellenére 2 hét alatt elkelt a lakás.


Van olyan eladó akinél lehet alkudni és van akinél nem.

2021. febr. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

22ért árultam a panel lakásomat, mindenki alkudozni próbált, valaki 1-2 százezret, valaki meg 10 millióért akarta részletre megvenni...

Senkinek egy forintot nem engedtem, mégis elkelt hamar a ház. Ha nem tudtam volna eladni akkor engedtem volna az árból.

2021. febr. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#4 A környéket és utcát, lakók nagy részét jól ismerem, sumákolást nem gyanítok.

#5 Belül minden burkolatra ráférne a csere, kívül is festésre szorul.


Lehet, hogy tovább keresgélünk, ha nem enged. Saját kert elég kicsi, de a ház kényelmes, ezért tetszik. 5 %-ot sem enged, de még az 1M-t is sokallja.

Ennél olcsóbban csak rosszabb környéken vannak erősen felújítandók. Túlzás az 5 %?

2021. febr. 5. 12:13
 10/15 anonim ***** válasza:
75%
szerintem általában mindenki ilyen 5% alku határt beleszámol az irányárba. Simán
2021. febr. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!