Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi van olyankor, ha sem a...

Mi van olyankor, ha sem a vételi szándéknyilatkozat, sem az adásvételi szerződés nem tartalmazza ezt?

Figyelt kérdés

A helyzet röviden a következő: Párommal családi házat vásároltunk. A vételi szándéknyilatkozatban benne voltak azok az ingóságok, melyeket az Eladó otthagyott nekünk. Ilyen pl. nappali szekrénysor, konyhabútor, stb. Az adásvételi szerződésben nem voltak ingóságok megnevezve, hogy mi marad és mi megy. A birtokbaadás január 31-én megtörtént, az utolsó vételárrészlet kifizetése pedig 1 héttel ezelőtt. Már teljesen a birtokunkban van az ingatlan az Eladó viszont egy csomó olyan egyéb ingóságot hagyott ott amiket, mint kiderült még elvinne. Minden nap szinte kitalál olyan ingóságot amire még szüksége lenne. Tegnapelőtt a napellenző kellett neki, tegnap az előszobai lámpa. Ma megint biztosan valamit elakar vinni.


Ilyen esetben jogilag mi a helyes eljárás? Oda kell nekem adnom ezeket a tárgyakat vagy a birtokbaadás napján otthagyott ingóságoknak minősülnek és alapból a vevők tulajdonai lesznek?


2021. febr. 14. 01:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
en mar azt mondanam kidobtam vagy letiltanam a francba
2021. febr. 14. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Elzavarnám! Én kifizettem, volt X hete hogy elvigye. Birtokbaadás megtörtént.


Off. Van ismerősöm, aki 2 év után ment vissza az eladott házához. Mert a padláson "felejtett" szétszedve 1 Danuvia motorkerékpárt. Ő azt elvinné!

2021. febr. 14. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A ház a tiétek, szerintem semilyen jogot nem formálhat az ott maradt ingóságokra, amik nem voltak egyértelműen papírba foglalva. Ha nem vitte el addigra, ameddig a ház átadása megtörtént, akkor így járt. Persze, ha neked nem kell és úgyis kidobnád, természetesen jószándékból persze add oda.
2021. febr. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2021. febr. 14. 10:46
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ó nekünk ugyanez volt. Az idős, akitől vettük a házat még 3! év után is hívott, hogy ez, meg az még kellene neki...

Egyedül egy molnárkalácssütőt kerestem meg neki a padláson, mert családi ereklye volt, egyedi cucc. De egyébként elhajtottam a francba.

2021. febr. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Birtokba vetted mindazt, amit ott hagyott. Benne van a vételárban.

Ez a vételár egyezik azzal az összeggel, ami a szándéknyilatkozatba van írva?

Gondolom, hogy egyezik. Akkor minden a Tied még akkor is, ha a szerződésben nincs tételesen felsorolva, hogy mi tartozik a vételárba.

2021. febr. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!