Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan vegyek lakást?

Hogyan vegyek lakást?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok,most végzek az egyetemmel.

Kb 3 éve mióta elköltöztem otthonról,albérletben élek. Borzasztóan rossz és nagyon utálom ezt a helyzetet.

Szeretnék saját lakást venni,de nem tudom hogyan,amyukámék nem vettek nekem.

Van 2 millió forint megtakarításom.

Gondoltam elkezdek tőzsdézni,de ugye az sem biztos,bele kell jönni stb. Barátom nincsen jelenleg.

Komolyan,más fiatalok hogyan vesznek lakást? Hitelt nem kaphatok,hoszen eddig gyakornok voltam,most majd frissdiplomás leszek a cégnél.

22L



2021. febr. 14. 15:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Hát bizony félre kell tenned minimum egy lakás önerejére (20, de inkább 30%-a a megvásárolandó ingatlannak) és kell lennie olyan állásodnak, hogy a törlesztőt fizetni tudd.
2021. febr. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

Eszedbe ne jusson tőzsdézni! Igen kicsi a valószínűsége, hogy nyersz. Légy észnél, mert elúszhat az is, amid van!

Ffi.

2021. febr. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

Hacsak nem kellett menekülnöd otthonról, akkor menj haza a szülői házba és 3-5 évig tedd el a fizetésed, leszámítva azt az összeget, amit a szüleid esetleg elkérnek, ha a további eltartásod nehézségekbe ütközne.

És így 27-28 évesen(önrész+hitel) beköltözhetsz a lakásodba.

Vagy lottózz...én más megoldást nem látok!

2021. febr. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

22 évesen hátszél nélkül senki nem vesz lakást..


Még csak most kerültél ki jóformán az iskolapadból, nem értem mit aggódsz ennyire ezen.

2021. febr. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

22 evesen 2 millio eleg jo penz, nem panaszkodhatsz. Nekem ennyi idosen fel milliom sem volt.


Kezdj el dolgozni, sporolj, majd kesobb veszel fel hitelt. Nekem is csak tavaly, 30 evesen lett hazam amit kozosen a felesegemmel vettunk.

2021. febr. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

Nem is értem.

Mostanában naponta sír itt valaki, hogy micsoda időket élünk, hogy nem adnak a diploma mellé azonnal egy lakást is.

Pedig éveken át szinte minden éjszakát végigbuliztak és ennek ellenére még mindig nincsen lakásuk pedig már a 20. életévüket is betöltötték.

Mily borzalom...

2021. febr. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
59%

szerintem viszont tök jó, hogy ezen gondolkodsz! nem semmi, hogy ennyi idősen, tanulás, albérlet mellett önerőből ennyi megtakarítást tudtál összehozni.

nem tudjuk, melyik városban vagy. az árak nem ugyanolyanok mindenhol. van olyan város, ahol ez önerőnek már nagyjából okés egy jó fizetés mellett.

Ha Budapesten vagy, akkor persze kevés. én 6 milliós önerővel vettem lakást másfél éve. banktól is függ, hogy mit fogadnak el.

A tőzsdézésbe persze belekezdeni az tényleg kockázatos, tudás nélkül. Vannak biztosabb befektetések, amik lehet hogy nem kecsegtetnek olyan nagy hozammal, de nincs is akkora kockázatuk. Pl. állampapír a kezdők befektetése, de biztos van jobb is, csak utána kell járni/tanulni kell róla. Érdemes mindenképp valamit kezdeni a pénzzel, amid már megvan, hogy magától is több legyen, illetve legalább az inflációt behozza.

Én úgy látom, hogy még egy ideig dolgoznod kell, hogy lakást vehess, de ilyen érett hozzáállással kétségkívül belátható időn belül sikerülni fog. Hajrá!

2021. febr. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én lehet, hogy csak szobát bérelnék a továbbiakban, a különbözetet, meg a fizetésed és a diákmunka különbségét elraknám megtakarításnak. Ha nő a fizetésed, akkor több megtakarítás, de amúgy haza is lehet költözni... Ha összejött az öt millió forint, akkor már tudsz lakást venni hitelre, ha akkor is ennyire alacsonyak a kamatok.
2021. febr. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
24%
Én megpróbálnám ruletten a piros 12-t !
2021. febr. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
92%
Menj el melózni. Gyűjts még. A 2 Millából vegyél kincstári takjegyet pl. Aztán ugorj egy egy kedvező lakáskölcsönbe. Mást nem tudsz tenni.
2021. febr. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!