Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Közös telken lévő sorház. Mi...

Közös telken lévő sorház. Mi lehet a buktató? (Társasház albetétesítve)

Figyelt kérdés

A telken 4 ház épült. 1 ház le van választva teljesen, saját kertje van. Van még egy sorház a telken (3db két szintes ház), amihez egy közös kert tartozik. Kultúrált, csöndes zsákutcában helyezkedik el. Rendszerint fiatal házaspárok költöznek be, és költöznek ki kisgyerekekkel, amikor kinövik. 2007-ben épült.

Vannak akik óva intenek minket, van aki pedig bíztatnak. Az ára olcsóbb, mint a településen egy lakótelepi 4 emeletes panel lakás. Még nincs meghirdetve, ezért van időnk gondolkozni.

Nagyobb hitelt is fel tudnánk venni, de gyerekvállalás előtt állunk és arra gondoltam, hogy csak pár évre költöznénk ide, amíg megszületnek a gyerekek. Addigra már tehermmentesen lenne a miénk, és úgy költözhetnénk olyan házba ami tetszik, hogy már mindketten újra dolgozunk.

Probléma lenne a közös kerttel? Mik a tapasztalaitok? Tényleg eladhatatlan?

Nekünk azt mondták úgy lőtték be az árat, hogy a szomszédjaik is ennyiért adták el. Ennyire csökkenti az árat a közös kert? Ugyanilyen sorházak, akkora kerttel, ami semmire se jó 12-15 millióval drágábbak. Ez csak annyival rosszabb, hogy sötétebb, mert nincs nagy kerti üvegajtó, hanem csak bejárati ajtó.



2021. febr. 15. 19:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Ti akik hárman vagytok, beszéljétek meg, hogy a mostani közös kertet hivatalosan (de lehet megegyezéssel is) felosztjátok egymás között. Sorsolással eldönthetitek melyik kert kié legyen.

Én láttam már problémamentessé tenni a fent felvázolt formában is, meg tudok olyat is, amikor nincs a Földhivatalban megörökítve, de megbeszéltek egy gondolatban meghúzott határt és mindenki így használja a "magáét".

Olyanról nem hallottam, hogy a közös kert vitte volna le egy ingatlan árát, de megtörténhetett, csak nem látom értelmét. A fiam is ilyen gondolatban felosztott kertet használ Budapesten, előkelő helyen, problémamentesen. Ha valakinek ötlete van - megbeszélik.

2021. febr. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tényleg kicsit olcsóbban mennek most a közös kertes ingatlanok. A szüleim ilyenben laknak. Előnye, hogy valószínűleg van, aki nálad jobban szeret kertészkedni, hâtránya, ha olyan szomszédod lesz, mint nekünk, aki csak akkor engedné, hogy egy fűszálat átállíts a kertben, ha kiharcolod.
2021. febr. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mostanában egyre több az un. "lakópark" -jellegű, közös telken több, bungi-jellegű családi ház.

Szerintem van előnye-hátránya, de (mint azt sok nyugateurópai minta mutatja) talán több az előny, mint a hátrány.

Van akinek az életstílusa inkább az egyedülálló , van akié a részben-közös felé hajlik.

Az biztos, h. a tömb, v. társasháznál mindkettő jobb , élhetőbb megoldás( ha pénztárcád bírja).

2021. febr. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, leviszi az árát.

A várospmban hirdetnek ilyesmi házat, 2.5m.

Kb 3 éve hirdetik. Ha saját telekkel lenne érne vagy 8milliót. Hasonló házak saj@t telekkel legalábbis ennyitől kezdődnek.


Én tuti nem vennék közös kerteset. Aki régebb óta ott van az "főnöknek" hinné magát.

Ha valamin változtatnék csak a vita lenne. Ha meg gyerekük van jó időben fociznának a ház falánál mert visszapattan a labda meg egyebek. Imádom az ilyet. Benéznének az ablakon, mert kíváncsiak, tegyük fel én épp szexelek bent vagy pucér vagyok..

Én saját kerttel vettem házat de falun. Így is lesnek befele mint a birkák, belepofáznak mit csinálok az udvaron.. El bírom képzelni közös telekkel mi lenne.

Sátrat vernének az ablakomnál.

2021. febr. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!