Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » T i hány évesek voltatok,...

T i hány évesek voltatok, amikor már volt annyi pénzetek, hogy tudjatok venni egy házat ? (vagy lakást) Mikor tudtatok elköltözni otthonról ? Mennyi ideig kellett spórolnotok és félretenni ?

Figyelt kérdés

2021. febr. 15. 22:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
37 vagyok, még nem telt saját lakásra.
2021. febr. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
22 évesen vettem egy eléggé leépült házat. Aztán 4-5 év alatt tettem rendbe, azért ilyen lassan, mert nem vettem fel kölcsönt. Ajtó, ablak csere, hozzáépítés, vakolat leverése kívül-belül és újra vakolás, illetve tető csere.
2021. febr. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
92%
42 évesen is csak hitelből. 2 Diplomàs paraszt picsa.
2021. febr. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
93%
30 vagyok, esélyem sincs saját lakásra :D
2021. febr. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Eladtuk, amiben felnőttem, és úgy.
2021. febr. 16. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
62%

20 évesen

Kevés hitellel

2021. febr. 16. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Férjemmel együtt vettünk nemrég én 28 férjem 34 éves. Nagyjából 10 évig gyűjtögettünk, plusz anyósom eladta a többgenerációs házát, és a vételárból a gyerekei is részesültek, ezzel lett kiegészítve az önerőnk. És természetesen hitel is játszik, kb a ház árának 40%-a lett hitelből finanszírozva.
2021. febr. 16. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
55%

A CSOK előtti időszakban kb. 25 évesen lehetett volna esélyem, hogy saját magam félretett pénzéből - a vételár kb felét önerőből fizetve, másik felét hitellel megtámogatva - szerezzek egy saját lakást.


De mivel behozták a CSOK-ot, így esélyem sincs saját lakásra. 30 felé közeledek, de az évek alatt távolabb kerültem a saját lakástól, mint valaha.


Így hát már annyira nem gyűjtögetek. Mert hát mégis minek!? Visszafogott életet éltem, szüleimnél laktam. Vártam, hátha ez az elmebeteg, torz lakáspiac helyreállna. Tényleg spóroltam - "tettem érte" - ahogy szokták azt mondani.


De mostmár így 2021-ben rájöttem, hogy esélyem sincs saját lakásra. Örökölni nem fogok, családi segítségem nincsen, szóval a lakáscélt el kellett engednem. Beletörődtem, hogy bármennyire is spórolnék, sosem lesz lakásom.


Jelenleg már inkább a hobbijaimra költök, jobb minőségű ételeket veszek, több programot csinálok, és vettem egy használt autót. Ha már az embernek nincsen jövőképe, és nem tud kitörni a lakáshiányból, legalább próbálja meg kicsit jól érezni magát. Azt persze sajnálom, hogy így már nem lesz gyerekem - mert albérletbe nem fogok gyereket vállalni - de ezt dobta a gép. Ezt az országot úgyis fel fogják falni az etnikumok. De legalább majd harminc év múlva, amikor itt háborús körülmények lesznek, elég csak magam miatt aggódnom.


Magyarország...

2021. febr. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
28 évesen rengeteg hitellel.
2021. febr. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

30 évesen, még a CSOK előtt, az előző válság legalján, 4 emeletes panelban 5.5 milláért jutottam egy másfél szobás felújítandó lakáshoz. Ma 25 alatt hozzá sem jutnék, és költeni kellene rá még 5-6 milliót. 20-25 évre kellene hozzáláncolnom magam a bankhoz, egyébként esélyem sem lenne rá.

Budapest, külkerület....

2021. febr. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!