Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » T i hány évesek voltatok,...

T i hány évesek voltatok, amikor már volt annyi pénzetek, hogy tudjatok venni egy házat ? (vagy lakást) Mikor tudtatok elköltözni otthonról ? Mennyi ideig kellett spórolnotok és félretenni ?

Figyelt kérdés

2021. febr. 15. 22:00
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
85%
29 evesen hitellel
2021. febr. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
71%

25 évesen, falun vettem felújítandó házat.

Inkább ne vettem volna... Sz4r hely, buz1k a szomszédok. Nem hiába állt üresen 20 évig.

Remélem csokra megveszi egy csapat roma majd.

2021. febr. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
79%

27 évesen, a férjem 32 volt. Összeraktuk amink van. Ő későn érő típus, én meg nemrég dolgoztam csak, így gyakorlatilag nagyon kevés megtakarításunk volt. A megvenni kívánt lakásunk önerejét éppen le tudtuk tenni csisszre és teljesen kinulláztuk magunkat. A minimális felújításra a családtól kaptunk kölcsön, az illetékre részletfizetést kértünk.

Mostmár jól vagyunk, a családi kölcsönt teljesen kifizettük és a hitelünk kb. felét is. Az első év kemény volt anyagi értelemben, de utána szépen kisimultak a dolgok. Így visszagondolva elég vakmerő lépés volt. :)

2021. febr. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
87%

34 évesen, 21 millió hitellel, jelenleg épül. Egyedül építkezek, 3 éve kezdtem rá gyűjteni, mert azelőtt nem láttam rá esélyt. Viszont 3 éve lett egy jó munkahelyem, ahol nagyon jól keresek és meg tudom ezt tenni. Ehhez nagyon kellett spórolnom azért, mert csak így tudtam sok pénzt félretenni.


Ha nincs a csok akkor kb a hitel fele is elegendő lett volna.

Értem én hogy a csok, meg a babaváró, jó. De ezzel felborították a szabad piaci versenyt. Az elmúlt 5 évben gyakorlatilag duplájára növekedtek az ingatlan árak.

5 éve a főnököm 18 millióból építetett 120 m2-es házat kulcsrakészre, bútorok nélkül, és neki a telek is benne volt a 18-ba. Nekem most a 95 csoda lesz, ha megáll majd 35-be.

És belegondolva kik azok akik 5 év alatt megduplázták a fizetésüket? Én igen, de ez nem általános.

2021. febr. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
80%

Húgomék 3 éve 30-pár milláért vettek kétszintes 100+ nmes családi házat. Külvárosi részen, szóval amiatt volt egész olcsó, de akkor is.

Mi most tartanánk ott, de hasonló paraméterekkel

2021. febr. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

...francba elküldtem véletlen.

Szóval hasonló paraméterekkel 60+ milláért láttunk házat...


Úgyhogy továbbra sem veszünk semmit, marad az albérlet, mert ennyi önerőnk nincs.

2021. febr. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
13%

"Az elmúlt 5 évben gyakorlatilag duplájára növekedtek az ingatlan árak."


Előtte is így volt.

2005-ben amit 10-ért vettünk, az most kb. 50-et ér.

Szerintem 2015-ben is már 30 körül ért.

De azért nem csak magától ér ennyit, ha úgy hagytuk volna, ahogy van, nem Érne 40-et sem, max. 35-öt.

És mindig lehet rajta javítani, most is még +1 M és sok munka belefeccölésével kb. 4-5 millióval lehetne növelni az értékét.

2021. febr. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Na-na 17-es, azért nem igazán helytálló a hozzászólásod! Egy bizonyos növekedés (melynek mértéke általában néhány százalék) természetesen minden piacon van, akárcsak a lakáspiacon is.


De az, hogy 2014-ben mondjuk 5 millió egy panel, 2015-ben 8 millió, 2016-ban 10 millió, most meg már 14 millió, az viszont egyáltalán nem egy természetes jelenség!


A növekedés magyarázata itt egyértelműen a mesterséges piaci manipulációk, amelyeknek köszönhetően az árak kilőttek, mint a rakéta.


Klasszikus példa a sertéshús ÁFA tartalma. Levitték 5%-ra. Olcsóbb lett vajon a hús? Nem... a különbözetet szépen rárakták.


MINDEN támogatást, segélyt, kedvezményt, tehát MINDENT benyel a piac. Mit hamarabb, mit később, de MINDEN be fog épülni az árba. Ha nem 10 milliót, hanem 40-et osztogatnának, akkor a korábban 5 milliós lakás most 45-be kerülne.

2021. febr. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőt, vagy az első jót? Az első "házam" 18 évesen vettem egy zártkerti vityillót. Az első jót, 23 évesen.
2021. febr. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
77%

Van.

34 vagyok.

28 évesen vettem lakást.

Tavaly egy házat.

Fele örökség, fele tudás.

Most pedig megtippelem ezért a ...nem "hitelt vettem fel mert még 30 évig nem lenne egyébként esélyem se sajátra" válaszért kapok egy olyan.... 24%-os hasznos válasz rátát... :)

2021. febr. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!