Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Foglalót vagy előleget milyen...

Foglalót vagy előleget milyen nyomtatvánnyal lehet biztonságosan átadni az eladónak ügyvéd nélkül?

Figyelt kérdés
Így gyorsabb lenne és hétvégén is működik, de az adásvétel természetesen ügyvéddel történne. Van erre valami jó kis netről letölthető nyomtatvány?

2021. febr. 18. 21:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez így hülyeség. Ügyvéd, szerződés és abba belefoglalni a foglalót v előleget.
2021. febr. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én banki átutalással csinálnám. A közlemény rovatba be kell írni,

az ingatlan címét vagy helyrajzi számát és hogy foglaló vagy előleg.

2021. febr. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ügyvéd nélkül sehogy. Emlékeim szerint én az ügyvédi irodában csücsülve utaltam, az eladók jelenlétében
2021. febr. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy.

Mert nincs úgy joghatása és elveszhet a pénzed, senki nem szerzi vissza, ha lelép az "eladód".

2021. febr. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Pontosítva: egy foglalóért JÁR a földhivatali szélbejegyzés, de senki nem fogja ezt elvégezni ügyvédi ellenjegyzés és szerződés nélkül.


Szerződés és ügyvéd nélkül ez magánügy lesz, ha pórul jársz, neked kell indítanod pert, stb...

2021. febr. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak ugyveddel csinald, ha nem akarsz nagyon kiba...ni magaddal.
2021. febr. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Van, persze. Pl:

[link]

2021. febr. 19. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xswerdy ***** válasza:
76%

korábban csak az minősült foglalónak, amit szerződéskötéskor adnak át. Az új Ptk. szerint már lehet előbb is és később is foglalót átadni, de csak akkor lesz foglaló a korábban átadott pénz, ha a szerződés azt foglalónak minősíti. Persze amit hétvégén lepapírozva átadsz, azt vissza kell adnia az eladónak, ha visszalép szerződéskötés előtt, de nem duplán, ahogy az foglaló esetén lenne. Az egy ettől független kérdés, hogy ha nem akarja visszaadni, akkor hogy pereled ki belőle, de ami a foglaló lényege lenne (hogy a felek csak veszteség árán tudnak visszatáncolni), azt nem elégíti ki a szerződéskötés előtt átadott pénzösszeg.


Mindenesetre én se adnék foglalót, csak legkorábban az ügyvédnél.

2021. márc. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!