Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vidéki panellakásból kertesházba?

Vidéki panellakásból kertesházba?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy másfél szobás panellakásban élünk a feleségemmel. A lakás saját tulajdonú. felhozta az ötletet, hogy adjuk el, és az árából vehetnénk egy kertes házat. Több dolgon is tudnánk spórolni a kertesben, de más viszont drágább. Szeretnék gyereket is idővel. Családalapítás szempontjából szerintetek melyik lehetne jobb?

2021. febr. 24. 10:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
12%

Bocs, de hogyan lehet összehasonlítani egy ember- és személyiségnyomorító panelproli életet, a nyugalom szigetének is nevezett önálló családi házzal??!

Hallgass a feleségedre!

2021. febr. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
22%

Egyertelmu hogy csaladi haz.

Valoszinuleg nagyobb lesz mint a panelotok, nem fogod hallani hogy a szomszed mit csinal a sajat lakasaban es lesz sajat udvar is.

Mi tarsashazbol koltoztunk csaladi hazba es sokkal nyugodtabb eletet elek azota. Igaz van kerti munka mint pl funyiras, levelet osszekell szedni, de nekem igy is jobban megeri

2021. febr. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

Panel:

betonkocka, lift, emelet, zajongó és egymást bosszantó szomszédok, bezártság, pandémia miatt ki sem léphetsz az ajtódon 8 után stb...stb...


Családi ház:

Az éjszaka közepén is kimehetsz a kertedbe, van a gyereknek hinta, homokozó, medence, a felnőtteknek hintaágy, napozóágy, + saját garázs, műhely, gyümölcsfák, bográcsozás, napozás, jó levegő, stb...stb..


Nehéz döntés.

:)

2021. febr. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

kerdés higy hol veszel az árából kertest.

Ahol panelház van ott általában minden van hozzá, boltok, iskola, ovoda.

Természetesen a kertesház életminőség szempontjából összehasonlíthatatlan bármilyen társasházi lakással.

Drágább is fenntartani, de nem vagy egy lyukba bezárva.

A kert az egész családnak jó, de int a gyereket ovodába iskolába kell járatni, már más szempontok is bejönnek.

Egy kertesház ára 3-4x az ugyanazon a környéken levő panellakáshoz képest. Tehát a "csere" így helyben nem jöhet szóba.

2021. febr. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyereket is terveztek, és van lehetőségetek a költözésre, egyértelműen családi ház.
2021. febr. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
14%

Csak nézzél végig a sápadt és idegbeteg szomszédaidon a panelben.

Te sem szeretnéd, hogy a leendő gyerekeid ilyenek legyenek?!

2021. febr. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
96%

Kerteshazat panal arabol akkor veszel ha falusi hazat szeretnel.

Ha kis varosban a panel 15 millio, akkor abbol falun veszel kertes hazat.

Mi imadjuk a mienket. Szoktam grillezni kint mikor jo ido van, van egy kis kinti tarolom amibe elfernek a szerszamok, az autom is a hazam elott all es nem foglalja el a helyemet idegen.

2021. febr. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én laktam vidéki panelben, és kertesben is. Mindkettőnek megvan a maga előnye, maga hátránya.


Panel előnyök:

- olcsóbb lehet fenntartani (pl. körbe vagy fűtve, nem a hideg téli éjszaka van a falon túl)

- általában frekventáltabb helyeken épülnek társasházak, nagy eséllyel közelben van bolt, suli, posta stb.

- nincs kerti munka

- sok mindent megold a társasház közössége

- az én saját tapasztalatom alapján összességében csendesebb, igaz hogy fölötted kopog a felső szomszéd, de legalább nem flexel, köszörül egész nap

- jellemzően nincs disznótartás vagy traktorozás a szomszédban

- könnyebb tisztán tartani - mi legalábbis sokkal kevesebb koszt hordtunk be a lakásba a lábunkon, benti kutyával is könnyebb volt tisztaságot tartani, mint most kertesben kutya nélkül

- nem kell havat lapátolni, levelet gereblyézni, füvet nyírni, stb.


Kertes ház előnyök:

- nincs lépcsőház ahol összefutsz a szomszédokkal akkor is ha nem akarsz :D

- ha bajos egy kutyás, dohányzó, gyerekes szomszéd, az talán kevésbé zavaró kertesben, bár nem mindig

- lehet a ház körül kertészkedni, élvezni a szabad levegőt (mi pl. panelban lakva vettünk külön kiskertet, szóval megoldható maga a kert léte, de nem ugyanaz mint mikor körbeveszi a házat)

- van hova rakni az autót (nyilván sok panelhez tartozik parkoló, de nem mindhez)

- függetlenebb az ember - itt arra gondolok, hogy ha át akarom festeni a külső falakat, fűtésrendszert akarok cserélni, akkor csak rajtam múlik, nem a lakóközösségen

- ki lehet feküdni a kertbe nyáron egy szál fehérneműben vagy bármiben, akár pucéron is, nem nyilvános hely


Hirtelen ennyi jutott eszembe, én szerettem/szeretem mindkettőt a maga módján. Nekem a panel sokkal csendesebb volt és nyugisabb. De mást meg a kertesben szeretek. :)

Egyébként nálunk a településen vannak ilyen kis kertes társasházak, amikben több lakás van, mégse olyan nagy panelházak, egy ilyesmi is egész jó kompromisszumos megoldás lehet.

2021. febr. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Gyerek szempontjábòl jobb a kertes ház. Meg egyébként is. A fűtés drágább lesz és kerti munka is van. Ha ez nem gond nem kérdés hogy a kertes ház jobb.
2021. febr. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
96%

Ez attól függ, mit preferáltok.

Én laktam fővárosban kertes házban, nagyon utáltam. Se időm, se energiám, se affinitásom a kerti munkához. A hétvégéimet szívesebben töltöm kinn a zöldben egy tóparton vagy a hegyekben, mint fűnyírással. A szomszéd ott is megkeserítheti az életem..

Én szívesebben lakom társasházban, a fenntartási költségek jóval alacsonyabbak, de én panelban nőttem fel, engem nem frusztrál a szomszédok közelsége.

Számomra az ideális egy nagy teraszos, zöldre néző lakás, ahol ki tudok ülni a levegőre, de nincs kényszer a kerti munkára, pár cserép virág is elég nekem :-)

Gyerekünk nincs, ez nálam nem szempont.

2021. febr. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!