Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan vásárlók! Ti elmennét...

Ingatlan vásárlók! Ti elmennétek közjegyzőhöz szerződést írni ha az eladó fizeti?

Figyelt kérdés

Szerintem így a legkorrektebb, legbiztonságosabb.


Vagy ez zavarhatja a vásárlót?


Ha igen, miért?



2021. febr. 24. 14:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%

Persze, nem gond.

Teljesen mindegy hogy ügyvédhez vagy közjegyzőhöz kell menni.

2021. febr. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%
Mindenképpen VAGY erre szakosodott ügyvédhez VAGY közjegyzöhöz KELL menni, ha érvényes szerzödést akartok.
2021. febr. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
Persze. De általában a vevő szokta fizetni az ügyvédet/közjegyzőt. Vagy ez lenne az eladó kifejezett kérése? Én, vevőként, nem zárkóznék el tőle.
2021. febr. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Én vevő vagyok, örültem volna, ha az eladó fizeti, szóval naná, minden további nélkül. :D
2021. febr. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

Közjegyző nem ír ingatlan adásvételi szerződést, legfeljebb az ügyvéd által írtat pluszban hitelesíti, ...de minek?

Ingatlan adásvételi szerződést csak ügyvéd írhat és ellenjegyezhet.

Ha valaki pluszban még közokirattá akarja nyilváníttatni, akkor elmegy vele a közjegyzőhöz is, aki szentesíti, csak sok értelme nincs!

A földhivatal ügyvéd nélkül - Jóskapista által lefirkálva - el sem fogadja, a közjegyző meg nem hitelesíti.

2021. febr. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%

Ha ez az eladó kérése, akkor fizesse az eladó is.

Én vevőként a saját ügyvédemet kértem fel erre és én is fizettem a költségeit. Ha az eladó ragaszkodott volna a saját ügyvédjéhez, akkor meg ő fizette volna.

A közjegyző teljesen felesleges.

2021. febr. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%

Nagy értékű ingatlan esetében olcsóbb a közjegyző.

És igen, ír adásvételi szerződést.

2021. febr. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én vevőként ragaszkodnék hozzá hogy sajat ügyvédem is legyen, de ha a az eladónak ilyen extra kívasnagai vannak és ő fiueti a többletköltséget, ám legyen.
2021. febr. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 alletta ***** válasza:
100%
mi közjegyzőnél voltunk. mindent ő intézett, adásvételit, földhivatalba bejelentést. nagyon elégedettek voltunk a lelkiismeretes munkájával.
2021. febr. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
2021. febr. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!