Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan vásárlók! Ti elmennét...

Ingatlan vásárlók! Ti elmennétek közjegyzőhöz szerződést írni ha az eladó fizeti?

Figyelt kérdés

Szerintem így a legkorrektebb, legbiztonságosabb.


Vagy ez zavarhatja a vásárlót?


Ha igen, miért?



2021. febr. 24. 14:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
5-ös: én úgy vettem házat, hogy a KÖZJEGYZÖ írta a szerzödést, semmiféle ügyvéd nem volt! Ott volt az eladó, a vevö (én) meg a közjegyzö!
2021. febr. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Én abszolút elégedett vagyok az ügyvédek munkájával, és nincs rossz tapasztalatom velük.


AZONBAN ha valaki megkérne, hogy inkább közjegyzőhöz menjünk, és ő fizeti, akkor boldogan mondanék igent, főleg, hogy az én összekuporgatott pénzemről van szó.

A Wikipédia első sora is arról szól, hogy a közjegyző nem egy alap jogász kategória: "A közjegyző olyan hivatalos személy, akit a törvény közhitelességgel ruház fel, hogy a jogviták megelőzése érdekében a feleknek pártatlan jogi szolgáltatást nyújtson."


Szóval igen, mennék közjegyzőhöz.

2021. febr. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért zavarná a vásárlót? Mi ingatlant vettünk és eladtunk is. Mindkét esetben a vevő fizette az ügyvéd költségét és keresett/kerestünk, az eladó pedig elfogadta.

Ha a Ti esetetekben az eladó átvállalja ezt a költséget nagyobb összeget spórolhattok meg úgy,hogy arra egy profi szerződés a biztosíték. Nincs veszítenivalótok, nem kell benne keresni a hátsó szándékot.


A vevő vélhetőleg bizalmatlan, a közjegyzőben pedig megbízik. Ő akar választani, ezért vállalja magára a díjat gondolom.

2021. febr. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
75%
Nem zárkóznék el ettől.
2021. febr. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!