Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Százmilliókat, milliárdokat...

Százmilliókat, milliárdokat érő ingatlan/termőföld adásvételét szokták készpénzben intézni?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor ez hogy működik?


Bemegy a vevő az ügyvédi irodába egy talicska pénzzel felbérelt biztonsági örök kíséretében?


Vagy ilyen összegnél kizárólag az utalás játszik?



2021. febr. 24. 19:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Én még pár tízmilliót sem fizetnék készpénzben, ilyen összegnél már a pénzfelvétel egy nagy veszteség. Kizártnak tartom, ha nem illegális pénz, hogy készpénzben fizessék.
2021. febr. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azoknál szokott nevetségesen sok készpénz lenni, akik feketéznek valamilyen módon (céggel), viszont ők nem tudnak készpénzből százmilliókért ingatlant venni, mert azonnal céltáblát raknának a mellkasukra a NAV-nál.
2021. febr. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Eladtam egy garázst, kp. fizetett a vevő. Mielőtt betettem volna folyószámlára, találtam egy kocsit, amit meg is vettem kp.

Rövid idő múlva kaptam egy levelet a NAV-tól, s magyarázkodhattam. A kp kocsi vételen "buktam meg".

2021. febr. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
1,5 millió Ft feletti összegről kizárólag utalásos számlát lehet kiállítani. Egy százmilliókat érő ingatlant vagy bármit meg ritkán vesz egy magánszemély csak úgy, de ha vesz is, nem hiszem, hogy számla meg minden papír nélkül csak úgy odaad ekkora összeget.
2021. febr. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!