Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyik lehetőséget választanát...

Melyik lehetőséget választanátok ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Van 50% önerőnk, gondoltuk, hogy felvesszük a babavárót és veszünk egy társasházi lakást (+ veszünk fel hitelt is pluszban, ha kell).


Jelenleg van egy lakásunk, de Budapest másik oldalán nézelődnénk egy lakótelepen, közel az óvodához és iskolához, a mostani lakást megtartanánk és kiadnánk. Kb. nyolc éven belül, ha 1) leesnek az ingatlanárak (vagy nem) 2) kiderül, hogy mennyit leszünk home-officeban és jobban be tudjuk lőni, hogy hány nap kell bejárni, akkor veszünk talán egy családi házat vagy egy nagyobb lakást.


A másik lehetőség, hogy valamibe befektetjük az önerőt (ETF?), és megvárjuk mi történik, ha esnek az árak, akkor veszünk, addig meg legfeljebb bérelünk (a sajátot meg kiadjuk).


A harmadik lehetőség, hogy rengeteg hitelt veszünk fel és veszünk egy családi házat nem annyira jó helyen, mint a lakás, és reménykedünk, hogy nem kell sokat bejárni, de valószínűleg onnan nem fogunk költözni, viszont kocsival hozni-vinni kell a gyerekeket az oviba-suliba.


Ti melyik lehetőséget választanátok? Nem vagyunk nagy kertészek és elég sokat dolgozunk. Van más lehetőség, amire nem gondoltunk?



2021. febr. 25. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartom valószínűnek, hogy az árak nagyságrendileg esni fognak.
2021. febr. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy lehet ilyen súllyal arra építeni, hogy esni fognak az árak.

Én az elsőt választanám, szerintem szuper terv. kétlem, hogy esni fognak az árak, max stagnálnak az árak, az infláció meg nő, és így veszíthet az értékéből az ingatlan, de ez se biztos.

Ha azt se tudod, amúgy mibe fektetnéd be a pénzed, nincsen tudásod atéren, akkor lehet, hogy nem most fogod hirtelen életed befektetését véghezvinni. + mellette lakást bérelsz = lenullázod a befektetésedet.

Most meg itt a babaváró lehetőség ami ki tudja, meddig lesz elérhető.


A harmadik, ingázós-kocsikázós-eladósodós megoldás nálam szóba se jönne.

2021. febr. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztos lehetsz benne, hogy nem esnek le az ingatlan árak. Ennek függvényében dönts.
2021. febr. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
36%
Én maradnék a jelenlegi lakásomban, gyűjtenék még annyi pénzt, amennyi a mostani eladásával együtt fedezné egy új lakás/ház vételárát hitel nélkül és ingáznék városon belül.
2021. febr. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4

A jelenlegi lakást nem szeretném eladni. Azzal együtt meglenne a pénz hitel nélkül (babaváróval) a családi házhoz, a gondom, hogy amíg nem tudjuk, hogy home-office-ban fogunk-e dolgozni, addig nem tudjuk, hogy hol és milyen paraméterekkel akarunk házat venni (ráadásul még egy évig nem tervezünk gyerekeket, minek tartsunk fenn egy öt szobás házat a férjemmel kettesben (1 háló + 2 gyerekszoba + 1 nappali + 1 dolgozószoba).


A hitelt szintén nem értem, ha felveszünk 20 millió hitelt a házra és berakjuk máp+-ba akkor, évi 300 000 forintot kerestünk rajta (öt év alatt 1 500 000 forint), ha jól értem (kb. 3,5% a hitel kamata 5% a máp+, mínusz a költésgek). Csak arra kell figyelni, hogy fizessük vissza az első kamatváltozás előtt az egészet. Vagy valamit félrenézek?

2021. febr. 25. 23:00
 6/7 A kérdező kommentje:
A többieknek köszi!
2021. febr. 25. 23:00
 7/7 anonim ***** válasza:
Hitelt szerintem ne vegyetek fel. Jobb úgy lefeküdni, hogy nincs semmi adósságod. Inkább a befektetést ajánlanám
2021. febr. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!