Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Létezik vályog társasház?...

Létezik vályog társasház? Tudtok ilyenről?

Figyelt kérdés
Nem ilyen közös udvaros földszintesre gondolok (olyan biztos van), hanem rendes, emeletes társasházra.

2021. febr. 25. 23:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Nincs!
2021. febr. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Valyogbol eleve nem epitettek emeletes hazakat.
2021. febr. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy egy emeletnél többet lehetne építeni vályogból...
2021. febr. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincsen. Szilárdság miatt nincsen.

Németországba volt valamikor, talán háború előtt( szalmás-vályogos könyvben van róla kép)

2021. febr. 26. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én ismerek egyet Kiskunfélegyházán. Láttam, mikor építették, vályogból van.

[link]

2021. febr. 26. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


#5: Külön köszi! Érdekes, főleg, hogy nem tűnik régi építésűnek.

2021. febr. 26. 22:41
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Most is építhetnek vályogházat. Kétszer is volt év háza vályogház. Jelenleg szabvány is van rá, vályogtéglát is gyártanak, létezik zsákos vályogvakolat. Németeknél van vályogkarton, hasonlóan a gipszkartonhoz.
2021. febr. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nos nem régi építésű, de azt tudni kell róla, hogy csomó időt állt szerkezetkészen vakolatlanul. Mikor ez épült, akkor éppen megint nagy divat volt a vályog, mondjuk inkább családi házaknál.
2021. febr. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Ha van is akkor is nagyon ritka. Nem nagyon építenek emeletes vályogokat
2021. márc. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes. Én egy 1918-ban épült 100% ban vályogtéglából épült akkoriban jómódú családi házban lakom. Két nagy szoba, konyha, kamra, hatalmas lóistálló ami szintén vályog. Akkoriban még nem volt feltétel az emeletes több szintes építés ellenben erős és tágas padlásteret alaítottak ki ami akár 50-100 mázsa takarmányt is megbírt terítve. Ez természetesen nálam is hasonlóan volt amíg nagyszüleim éltek és gazdálkodtak a TSz előtt és utána is de már kisebben és szerkezetileg kitűnő állapotban van az épület. Nagyon szeretem annak ellenére hogy akár városon is lakhatnék. Korábban akartam szintes családi vályog házat építeni és érdeklődtem is hogyan lehet ezt normálisan kivitelezni. Nos van egy olyan megoldás hogy a felhúzott ház felső szintjét vagy csak a talapzatát faszerkezetesre készíteni akár egy faházat amit a házon belül (vagy kívül) támasztó tartó oszlopokkal kell megtartani hogy a vályog falat ne terhelje. Véleményem szerint egy kis felső szintet simán elbírna de ezzel a módszerrel készítik manapság a modern öko családi házakat is amik elfogadottak.
2021. márc. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!