Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért vesz valaki erdőben...

Miért vesz valaki erdőben álló házat, ha utána tarvágással kiirtja az összes fát?

Figyelt kérdés

Szomszédunk éppen ezt csinálja az elmúlt 1-2 hétben... :D

Itt a telkeken belül is erdő van, ő így vette a házat pár hónapja, most az összeset kivágja.

(Vannak egyéb eladó házak a településen, amik sokkal jobb helyen vannak, jobb állapotban, jobb ár-érték arányban, stb, szóval nem arról van szó hogy csak ide tudott költözni.)

De ezt több helyen látom, megvesznek egy telket tele gyönyörű fákkal és kiirtják. Közben máshol meg megveszik a sík pusztaság közepén a telket és teleültetik 10 méteres fákkal.


Ezt miért csinálják?

Mi ebben a logika?


Nyilván jogukban áll, csak nekem logikátlannak tűnik, ezért kérdem.


(Bónusz kérdés: ha kivágja a kerítéstől az ő oldalán pár centire levő fát, akkor én ültethetek egy fát a mi oldalunkra ugyanolyan messze a kerítéstől? Nyilván joga van a saját telkén levő növényekről rendelkezni, de akkor feltételezem nekünk is - mi szerettük azt a fát, hogy árnyékot ad, pótolnánk amint csak tehetjük.)


2021. febr. 26. 14:51
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Gondolom, ez a telek jóval olcsóbb volt, mint ha nem lenne ott az erdö.


Azt meg, hogy te hová és a kerítéstöl milyen messze ültethesz fát, illetve milyen magas lehet, a helyi önkormányzatnál kérdezd meg, mert nincs egységes szabályzás.

2021. febr. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#1

Mint írtam, jobb ár-érték arányú ingatlanok vannak a településen, amit úgy értek, hogy olcsóbb a ház állapotához viszonyítva. Értsd: ugyanilyen állapotú és méretű házat talált volna olcsóbban. Vagy ugyanilyen áron szebbet/nagyobbat. (Mi se költöztünk volna ide szívesen ha nem itt öröklünk házat.)

2021. febr. 26. 15:13
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Akkor nem tudom, valamiért neki ez tetszik jobban
2021. febr. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Erre csak tőle fogsz választ kapni, ha megkérdezed.
2021. febr. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet azért mert erdőben van, nem forgalmas, nyugodt helyen.


Lehet a többi háznál nem voltak szimpatikusak a szomszédok, pl sok volt a kutya, gyerek.

Én is néztem már házat ami tökéletes lett volna, ha a szomszéd 4-5 kutyája nem ugatott volna úgy hogy bent se hallottuk egymás szavait.

Tehát sok oka lehet.

2021. febr. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#5

A megye kb. legforgalmasabb főútja mentén van a telek, egyáltalán nem nyugodt, kis forgalmú hely.

2021. febr. 27. 21:46
 7/9 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben tényleg töle kellene megkérdezni, ha annyira érdekel, mert minden eddigi tippet lehetetlennek minösítesz, azaz csak az illetö tudhatja.
2021. febr. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a kitermelt fát eladja és ezzel visszahoz valamennyit a elek árából.
2021. febr. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#7

Nem vagyunk olyan viszonyban, hogy nekem magyarázkodjon. Értelemszerűen ha lennénk, akkor nem itt kérdezném. :)

Ráadásul nem konkrétan a szomszédom indoka érdekel, hanem sokszor látom hogy ezt csinálják, általánosan érdekelne hogy miért.

2021. márc. 1. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!