Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan lehetne ezt megoldani?

Hogyan lehetne ezt megoldani?

Figyelt kérdés

A párom, akivel lassan 3 éve együtt vagyunk (együtt is élünk albérletben) mostanában szeretne lakást venni. Félig örökségből, félig hitelből. A hét elején találtam egy belvárosi polgári lakást, el is mentünk megnéztük (sötétben). Mivel mindketten otthonról dolgozunk (nem a karantén miatt, így ez nem átmeneti) ezért számomra fontos a természetes fény is..

Először amikor néztük, már sötét volt kint (sajnos csak így lehetett megoldani a megtkintést). Tetszett a lakás. Azonban én mindenképp szerettem volna látni fényben is, így tegnap ebéd után nem sokkal megnéztük, beléptünk a konyhába, oda szépen besüt a nap. Azonban ezután jött (számomra) a sokk..a két (egymásból nyíló) szobát takarja egy másik társasház, így oda nem jut természetes fény. Kifejezetten sötétek sajnos.

Engem ez megijesztett..persze biztosan vannak megoldások, ilyen lámpa, olyan lámpa, tükör stb. De azt sem lehet, hogy egész nap égjen a villany :( DE sajnos hónapok óta nem találtunk olyan lakást, ami tetszene..Párom ingatlanértékesítő, és így, hogy napi x ingatlannal foglalkozik sem talált még olyan lakást, ami szóba jöhetne...és ez befektetésnek is jó lenne, emellett ilyen áron sem lehet nagyon ebben a drága városban találni olyat, ami megfelelne..Így viszont most nagyon patt helyzetben vagyok, mert nem akarom, hogy miattam ne vegye meg, mert lehet nem találna még egy ilyet, viszont én nem tudom hogyan fogok tudni így dolgozni.


Mit lehetne tenni?

Köszönöm, ha végig olvastátok! :)



2021. febr. 26. 14:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Hányadik emelet? Nem lehet, hogy csak most, a téli alacsony napjáráskor takarja a másik ház?


Én sajnos nem venném meg, mert fénymániás vagyok.

2021. febr. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Félemelet, alatta van egy pincelakás. Olyan végülis a magassága, mintha földszinti és első emeleti lakás közt lenne.


Párom is ezt mondta, hogy lehet, hogy a téli napfény miatt ilyen. De ez lutri.


Sajnos én is így vagyok vele, amellett, hogy szeretem a fényes tereket, otthont, amellett a munkám elengedhetetlen része a természetes fény is.


De rosszul érezném magam, ha emiatt bukna a dolog, mert az ő pénze stb. Csak nem tudom mit fogok tudni tenni, ha tavasszal/nyáron is ilyen csekély természetes fény jön be :/

2021. febr. 26. 15:19
 3/21 A kérdező kommentje:
Az ablakai sem nagyok, valószínűleg ez is befolyásolja. Viszont azon meg ugye nem lehet alakítgatni..
2021. febr. 26. 15:22
 4/21 anonim ***** válasza:
73%

"Csak nem tudom mit fogok tudni tenni, ha tavasszal/nyáron is ilyen csekély természetes fény jön be"

Lámpát kapcsolsz! Szörnyű, utálom. Megfizethetetlen a természetes napfény.

2021. febr. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Igen, ezért is mondom, hogy az nem oké, hogy egész nap égjen a villany :/

Ráadásul nem csak a szemnek rossz, de ugye anyagilag is ráfizetés..

2021. febr. 26. 15:25
 6/21 A kérdező kommentje:

A másik gond az, hogy nem is akar ezzel várni a párom, hogy le ne csapjon rá más (úgy, hogy ezt a lakást már vagy egy éve hirdetik, és nem kellett senkinek), és már holnap akar tárgyalni a tulajokkal..

Mondtam neki ezt a problémát, és persze jeleztem, hogy nem akarom, hogy emiatt ne vegye meg, de ő amolyan idealista, és azt mondja majd megoldjuk lámpákkal..hát nem tudom. Én mondjuk még adnék 1-2 hónap időt erre, ha saját lakás lenne, vagy közösen vennénk.

2021. febr. 26. 15:28
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért vannak már egész jó ledes és stb izzók, amelyek még nem is költségesek ha egész nap mennek sem.

Én még a férjed helyében alkudnék is, hogy majdnem földszintes és kevés a természetes fény, ami bejut a lakásba. Ha az eladó alkuképes jó érv lehet :D

2021. febr. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
41%

Egy földszinti lakás általában sötét.

De ha ingatlanos a párod akkor tudhatná.

Nyugdíjassok vagytok vagy rokkantak hogy földszinti lakást akartok venni?

2021. febr. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Mint mondtam, nem földszinti, annál azért magasabb.

20-on évesek vagyunk, de nem hátrány, ha nem kell sokat lépcsőzni :D

És nem mondta senki, hogy azt akarunk venni, ezt találtam (a hirdetésben amúgy első emeletnek írták).

2021. febr. 26. 17:13
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia, mi amióta élek, 4-5 ingatlancserén vagyunk túl.

Minden alkalommal 2,5-8 évig tartott a keresés.

Megvan az a lakás valahol, amit szeretnél, de most lakják, nem eladó.:)

Szóval kitartást!:)

2021. febr. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!