Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan vásárlás előtt...

Ingatlan vásárlás előtt állunk, viszont probléma van a helyrajzi számokkal.Találkoztatok ilyennel?

Figyelt kérdés

Társasházi lakásról van szó.

Van egy régi és egy új tulajdoni lapunk, a két tulajdoni lapon másik emelet került megjelölésre címnek a lakásnál, a helyrajziszám viszont megegyezik.


Az egyiken, a régi tulajdoni lapon: x. emelet 1. ajtó

A másikon, az új tulajdoni lapon: z. emelet 2. ajtó


Ez mellett az eladó lakcíme(ami az eladandó lakás), a régi tulajdoni lapon szereplő x. emelet viszont egy másik ajtó nem az 1. ajtó, hanem a 3.


A társasházi információk alapján X. emelet 1. ajtó nincs is a társasházban. A lakcímén szereplő cím pedig már egy másik helyrajzi számhoz tartozik.



Mi a teendő ilyenkor? Kihez lehet fordulni?


Az önkormányzatnál simán kiadták arra a lakásra vonatkozó címigazolást, a lakcím alapján, amelyhez már a másik lakás helyrajzi száma tartozik.


Lehetséges, hogy az eladó évek óta egy másik helyrajziszámú lakásba került bejelentésre az okmányirodában?



2021. márc. 2. 22:09
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

Ez nem egy nagy lakás,amit ketté osztottak?

A jelenlegi tulajdonosnak kellene ezt szerintem intéznie.

Illetve,ami még eszembe jutott az okmányirodai előíráson kívül...hogy biztos,hogy a saját lakását árulja az eladó?

2021. márc. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elírást akartam írni,nem előírást
2021. márc. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Elnezest az ajtó egyezik a tulajdoni lapokon csak az emelet nem.
2021. márc. 2. 22:51
 4/7 A kérdező kommentje:
A társasházban nincs 10. Emeleti lakás a társasházi információk* alapján. A valóságban van 10.emelet. *Ezt az online földhivatalból kértem le.
2021. márc. 2. 22:54
 5/7 anonim ***** válasza:
Én bemennék a helyedben a földhivatalba, és ott érdeklődnék.
2021. márc. 3. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utólagos ráépítés/beépítés történt, eléggé meg tudja kuszálni a dolgokat. Úgy gondolom, mivel van új helyrajzi szám, hogy valahol stimmelnek a dolgok, de ki kellene bogozni, hogy mi is a valós.

A Földhivatalnál egy ügyvéd szerintem 5 perc alatt kideríti.

2021. márc. 3. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de a földhivatalban az ilyen kavarodások igen mindennapiak. Életem során vettem és eladtam már 3 lakást, a negyedikben élek, adtam el telket is, és a legtöbb problémát a földhivatali trehányság okozta. Kezdve azzal, hogy a 35 éve felépített nyaralóm után simán fizetteték az építményadót, majd eladás előtt derült ki, hogy "elfelejtették" kiadni rá a fennmaradási engedélyt, vagy legalábbis a földhivatali tulajdoni lapon nem volt nyoma az építményemnek... Pár szárezrem és 4 hónapom bánta, mire megoldódott.
2021. márc. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!