Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen lakásban lenne érdemes...

Milyen lakásban lenne érdemes egyedülállóként élni későbbiekben?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

23 éves vagyok és idén szeretném elkezdeni a saját ingatlan bizniszemet.

Régi álmom egy saját ház ahol csak én mondhatom a szabályokat, én alakítgathatom saját ízléseim szerint, nem zavar senki.

Jelenleg nincs társam de társulni sem szeretnék senkivel ilyen nagy értékű biznisz esetében, mert bármi közbe jöhet és akkor nem lenne értelme szerintem, de én annak a híve vagyok amúgy is, ha valamit kemény munkával érsz el azt finom gyümölcs jutalmazza.

Ennyi idősen még érdemes lenne saját lakásra gyűjteni?

Önerővel terveztem de ha minden kötél szakad akkor nem hátrálok a hiteltől sem bár félek tőle kicsit.

Hogyan működik első sorban a lakás vásárlás?

Régóta nézegetem az ingatlanos oldalt lakások miatt és vannak igazán olcsó áron is, van ahol nem sok képet mutatnak, sőt van ahol semmit.

Nem tudom még nem döntöttemel, hogy melyik házzal járnék jobban, mint társasházi lakás vagy kertes családi ház.

Régen kertesről álmodoztam, nyaralónkban is imádtam a kertben lenni de sok lenne vele a munka és ott valamiért úgy hiszem nagyon a betörés kockázata, mert az ablakokhoz könnyen hozzá lehet férni az udvarról és simán betörnék, míg társasházban ott azért kevesebb mert ha emeleten vagyok akkor max a lakók talán de így mégis biztonságban érzeném magam.

Meg kiskorom óta társasházban lakok sosem volt betörés max 2 suttyó átfuttot minden folyosón és becsöngettek mindenhova miközben az egyiket rajta kapták és azzal magyarázta hogy csak a testvérét kereste de semmi komoly nem volt, igazából kertes házunkban se volt semmi de lehet ez a szerencse vagy azért mert a nyaralónk kis községben volt, nem sokan voltak ott.

Hogy kezdődik a lakás vásárlás?

Kinézek egy ingatlant ha megvan a pénz aztán felveszem a tulajjal a kapcsolatot és egyeztetek időpontot megnézésre és ügyvéd is megnézni majd akit kifizetek, ha minden megvan és tetszik akkor hogy szokás fizetni készpénz vagy kártya? Mondjuk ha 30-40 milliós lakásról van szó?

Mennyire lenne esélyes, hogy egyedül sikerüljön, hogy lakást vegyek önerőből vagy akár hitelből? Mennyi év mire összejönne ha pl. 180.000 fizetésem lenne talán? Még nem dolgozok de hamarosan elkezdek, mert már interjú is útban van.



2021. márc. 8. 22:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ha havi százezret félreteszel, és harmincmillás ingatlanban gondolkodunk, akkor úgy röpke 25 év.
2021. márc. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

1.nem vészes, de azért sok idő sajnos.

akkor hitel lenne érdemes ilyenkor?

2021. márc. 8. 22:59
 3/14 anonim ***** válasza:

180 ezer forinttal bele se vágj, a hitelt sem fogod tudni fizetni, hacsak valami maxi nagy önerővel nem tudsz a vásárlásba beszállni.

De a kérdésedre: az, hogy kinek milyen ingatlan való, nagyon függ attól, hogy mennyi időt tölt az otthonában. A kert gondozása sok munka, amihez szabadidő kell. Adott esetben a hétvégéid. Ha te inkább buliznál vagy a világot járnád, akkor felejtsd el. Függ attól is, van-e műszaki érzéked, szeretsz-e barkácsolni. Egy kertes házban sokat segít, ha ezermester a lakója, vagy hívhatsz mindenért szakembert, ami nem olcsó mulatság. Egy társasházi lakásban ugyan el kell viselned a szomszédokat, de a négy falon kívüli felújítások, javítások nem a te feladatod. Ha "csak" a lakást kell rendben tartanod, takarítanod, akkor marad szabadidőd másra is. Ráadásul egy lakás fenntartása olcsóbb, fűtésszámlája alacsonyabb. Egyedülállóként ez komoly szempont. 23 évesen garzonban gondolkodnék, főleg, ha nincs párom, mert egyedül elegendő egy szoba is.

2021. márc. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy 30-40 milliós lakás önereje 10 milliónál kezdődik. ha ez megvan, akkor érdemes hitelben gondolkodni.
2021. márc. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

3.de akkor milyen fietés lenne jó?

azt hittem ezzel azért el lehet kezdeni számolni :(

4.ez megvalósítható szerintem.

amúgy társas marad szerintem. kertesben sok a munka tényleg.

többet tudnék eltenni mint 100.000 akár mindig 150.000 is belefér.

2021. márc. 8. 23:19
 6/14 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező, kezdjük ott, hogy egyedülállóként ne gondolkozz 30-40 milliós lakásban. Ha az embernek nincs pénze rá, akkor kislakásban kezdi, majd azt eladva lép mindig nagyobba, az igényeinek megfelelően.

23 évesen a cél az, hogy vegyél valahol egy kis garzont. Egy közepes állapotú, de lakható kislakás Bp-en 20 millió körül van jelenleg. Ez sajnos idővel csak emelkedni fog, hogy milyen ütemben és mennyivel, az a jövő zenéje. Egy lakásnak az önereje legkevesebb 4 millió, ez a törvényben meghatározott minimum, de a bank kérhet többet is. Tehát ha most akarsz lakást vásárolni, akkor rendelkezésedre kell álljon 4-6 millió Ft, amihez felveszel további 14-16 milliót. Ennek a törlesztőjét ki tudod számolni különböző hitelkalkulátorok segítségével. Ehhez a törlesztőhöz kell hozzáadni a napi élet és a rezsi költségét, ami ma minimum 120-150 ezer Ft, és ez egy nagyon takarékos életet jelent!

Így kell kalkulálni.

2021. márc. 9. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Egy lakásnak = egy 20 milliós lakásnak...

Bocs. Félreérthető volt, amit írtam.

2021. márc. 9. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Feltételezem Budapestről beszélünk.

Másfél szobás lakásokat nézegess, olyan 45 m2 körülieket, jó közlekedéssel!

Jelenleg találsz ilyet, ha nem is sokat, 20 millióért is.

5-6 milliót össze kell gyűjteni önrészre, a többi hitel. Másképp nem fog menni, mert mire havi 100 ezrenként összejönne a teljes ár, addigra a duplájába fog kerülni.

[link]

2021. márc. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%
Hát, ha szegény kérdező most kezd gyűjtögetni, akkor az 5-6 millió összeszedése is 4-5 év. Az ingatlanárak az elmúlt néhány évben megháromszorozódtak, ami jól mutatja, mennyire esélytelen egy egyedülálló, gyermekvállalásban nem gondolkodó embernek félmilliós havi fizetés nélkül lakást venni.
2021. márc. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

#9

Nyilván nem látunk a jövőbe! Egy irányt írtam, mivel látszik, hogy teljesen járatlan és még maga sem tudja mit akar.

Ezek a mai árak és neki mai a reménybeli fizetése is.

5 év múlva a fizetése is várhatóan több lesz.

2021. márc. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!