Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi a reális értéke 0.1333 ha...

Mi a reális értéke 0.1333 ha szántónak Pest megyében (Pilis-hegységben)?

Figyelt kérdés

Az Agrotax kft felbecslése alapján 26 millió Ft 1 ha szántóföld a településen... A tulajdonos ennek megfelelően 4 250 000 Ft-ért akarta nekem eladni. Én ezen az áron szerettem volna megvásárolni, ha egyszer ennyire tartja.


Most visszajött a levél a földhivataltól, hogy elutasítják a vásárlás iránti kérelmemet, mondván felmerül a gyanú a spekulatív földszerzésnek, ugyanis a vételár nem haladhatja meg a 20 éves jövedelemtermelő képességét a területnek. Ez a terüket kb 40 éve kb semmire sincs használva. Néha lekaszálják, de inkább csak a vadak tapossák. A HÉSZ szerint ez külterület, nem tervezik bevonni belterületbe.


Igaz a hír, hogyha kizárnak egy ilyen indok miatt, akkor 5 évig nem vásárolhatok termőföldet? Kicsit gonosznak érzem, mert mindent hivatalosan csináltam, korrektül. Egyetlen hibám az volt, hogy túl drágán vettem volna meg a földterületet...



2021. márc. 9. 20:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Miből gondoltad, hogy egyenes arányos az ár?

Valóban irreálisan drága. ~3200/m2.

A belterületi telkek (közművesítve) kerülnek ennyibe.

2021. márc. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Az árat nem én szabtam, hanem az eladó. Életemben nem vásároltam eddig termőföldet, plussz ott volt a felbecslés egy professzionális termőföld értékesítő cég által. Gondoltam ez a reális.
2021. márc. 10. 06:43
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem fellebbezed meg?

Abban ugyanezeket leírva, egyben kéred az állásfoglalásukat a reális ár megállapításában, amit aztán bemutatsz az eladónak.

Mondjuk olyat még életemben nem hallottam, hogy "spekulatív földszerzésnek" minősülne, ha valamit drágábban veszel, mint az értéke. Ez inkább a fordítottjára lenne igaz.

2021. márc. 10. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok

...és csatold mellé a az árbecslés másolatát!

Ne hagyd magad, ha komolyan érdekel!

2021. márc. 10. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Komolyan érdekel, de őszintén szólva meginogtam. Utána nézve a termőföld ár kalkulátoroknak (pl. OTP), amik a neten találhatók, 1 ha föld az adott településen jelenleg 1 millió forint. Ennek megfelelően az 1333 nm is csak 133 ezer Ft. Azért 32-szeres áron csak nem fogom megvenni. Nagyon kellett a telek, de őszintén, ez jó tanulópénz volt.
2021. márc. 10. 08:27
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

#5

Azért ez nem ilyen egyszerű!

Egy földnek az értékét az aranykorona határozza meg, a fekvése, a megközelíthetősége.

A 4,250M nagyon sok, de OTP-s meg egyenesen irreális.

Gondolom ez a budai Pilisben van, nem a pesti oldali Pilisben, mert ugye kettő van.

Én sem vagyok az ottani árakban jártas, ezért kellene egy földhivatali állásfoglalás, írásban.

2021. márc. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

"Mondjuk olyat még életemben nem hallottam, hogy "spekulatív földszerzésnek" minősülne"


Azért spekulatív, mert a magas árral távol tartja az elővásárlási joggal rendelkezőket a kifüggesztés ideje alatt.

2021. márc. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok:


Még annyit kérdező, hogy így látatlanban is tuti, hogy túl magas a vételár, ergo örülj, hogy nem ment végbe az adásvétel, mert átvertek volna.


Ugyanitt 3 négyzetméter eladó 30 millió forintért :D

2021. márc. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
49%

#7

Köszönöm 7-es, így talán érthető lenne, ha nem lenne benne az a csavar, hogy a kifüggesztési áron köteles megvenni a vevő, vagy ha az eltelt idő alatt meggondolja, akkor vissza kell lépnie a vásárlástól.

Ebben az esetben a kifüggesztés is megszűnik.

2021. márc. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%
Ha a kifüggesztés megtörtént, visszalépni nem lehet.
2021. márc. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!