Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Panel lakásban ablak nélküli...

Panel lakásban ablak nélküli konyhánál hogyan lehet megoldani a füst, a pára, gőz stb elvezetését?

Figyelt kérdés

2021. márc. 21. 18:53
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%
Na ez engem is érdekelne. :) Bocsi az offért, csak várom, hátha valaki ad egy jó tippet!
2021. márc. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Nincs ventilátor se kifelé?
2021. márc. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen konyhám van és csak a filteres elszívó a megoldás ami kb semmit se ér sajna :(
2021. márc. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Van 2db szellőző csatorna is jelenleg ventilátor nélkül. Az egyiken a tetőn van központi ventilátor. Ezekkel mi a helyzet?
2021. márc. 21. 19:42
 5/17 anonim ***** válasza:
3 as vagyok, nekem is van szellőző csatorna, de tilos erre használni mert nem úgy van kiépítve. A közös képviselőt kell megkérdezned, hogy be lehet e kötni rendes elszívót.
2021. márc. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
56%
Tenni kell az ablakokba rejtett ablakszellőzőt. A szellőzőkön be, a kürtőn kifelé fog menni a levegő. Ha nincs elszívó, akkor így egy szellőzőn óránként kb.2,5 m3 levegő fog bejutni. Négy darab szellőző 10 m3. Ha építesz be elszívót több az elszívó által keltett nyomáskülönbségnek megfelelően.
2021. márc. 22. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs a konyhán ablak, ergo nincs mire tenni az ablakszellőzőt. Csak a 10 méterre lévő szobaablakon át lehetne szellőztetni és kivezetni a rossz levegőt az meg nem tűnik az igazinak... Az elszívót pedig továbbra sem tudom hova lehet bekötni. A panel homlokzatára szokták kivezetni egy bazi hosszú csővel a többi helyiségen át? Belső keringetés ugye semmit sem ér. Hogyan oldják meg százezernyi panellakásban ezt?
2021. márc. 22. 07:01
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

#7: szerintem nincs százezernyi olyan panellakás, ahol nincs rendes konyha.... hanem csak ilyen főzőfülke.


Ahogy előttem már leírták, tilos a szellőzőkéménybe bekötni helyi ventillátort! Ugyanis ezek gyűjtőkémények, és akkor a megnövekedett légteljesítmény tőled jövő szagokat a fölötted lévő lakásokba nyomná be.

2021. márc. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
És ha ez a legfelső szint?
2021. márc. 22. 10:55
 10/17 anonim ***** válasza:
Akkor meg ott van fölötted rögtön a kéményventillátor.... Ami valszeg sokszoros teljesítményű ahhoz képest, amit te alul be tudnál tenni....
2021. márc. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!