Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Honnan lehet megtudni, hogy...

Honnan lehet megtudni, hogy egy üres telekre milyen szabályokkal lehet házat építeni?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a telek beépíthetőségére, maximális magasságra, ház elhelyezkedésére, stb.

Köszönöm a segítséget



2021. márc. 24. 22:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Helyi Építési Szabályzat

Települési Arculati Kézikönyv

Oték

2021. márc. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Önkormányzat építési hatósága l.
2021. márc. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ebben a helyzetben nem lehet esetleg online lekérdezni?
2021. márc. 24. 23:14
 4/10 anonim ***** válasza:
Az önkormányzat honlapján fent kell lennie a HÉSZ-nek, abban le van írva minden besorolási övezet beépíthetősége és egyéb feltételei az építkezésnek.
2021. márc. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Vagy felhívod őket, eddig bármi kérdésem volt, segítettek telefonon keresztül is.
2021. márc. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Önkormányzat honlapján megtalálod a HÉSZ-t, abban eltudod olvasni mik a szabályok. Ha nem ad kielégítő választ minden kérdésedre vagy nem található a honlapon a HÉSZ, akkor akár írásban is érdeklődhetsz a helyi önkormányzaton pl. a jegyzőtől, Ő majd ha nem tud válaszolni, akkor úgy is továbbítja a leveled annak, aki tud.
2021. márc. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

kérdező, milyen városról van szó konkrétan...???


Behívod a város/ pm-i hiv. honlapját, és ott kell fent lennie az előttem említett dokumentumoknak.


Pl. itt van a Bp. XXII. kerületi:

[link]


vagy Szentendre:

[link]



Mindenhol nyilvános és hozzáférhető.

2021. márc. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Na igen, így jár az, aki még a kérdést sem tudja jól feltenni, mert nem ért az adott témához :)

A lényeg az lett volna, hogy én a rendeltetési zónát sem tudom az adott teleknél, így a HÉSZ sem segített rajtam. Felhívtam az építésügyi osztályt, ott mondták, hogy csak írásban tudnak tájékoztatás adni helyrajzi szám és tényleges elhelyezkedési cím megadása után.

Ezt csak azért írtam le, hátha egyszer segíteni fog valakinek ez a kérdés a későbbiekben.

A válaszadóknak köszönöm a segítséget, megy a zöld mindenkinek.

2021. márc. 25. 14:35
 9/10 anonim ***** válasza:
19%
A pontos cím, vagy hrsz alapján le tudod kérni elektronikusan (foldhivatal.hu-földhivatal online) és ingyenesen a tulajdoni lapot (ügyfélkapus regisztráció kell hozzá), azon rajta van az övezeti besorolás, utána meg tudod nézni a HÉSZ-t :)
2021. márc. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
48%

A tulajdoni lapon nincs feltüntetve az övezeti besorolás.

Helyrajzi szám van, ami alapján lehet keresni a beépítési előírásban .

2021. márc. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!