Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egyedülálló friss nyugdíjaskén...

Egyedülálló friss nyugdíjasként Pest megyében hol vennél lakást 35 M-ért?

Figyelt kérdés
Autóm van, szeretek kirándulni és sokat vannak nálam vendégek. Nagy terasz legyen.
2021. márc. 28. 22:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vácot pl biztos megnézném. (Szívem szerint Szentendrére mennék lakni egyszer, de sajnos az nagyon drága.)
2021. márc. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Törökbálint is csendes, nyugodt város, mi szeretjük
2021. márc. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Törökbálint c-vitaminos.
2021. márc. 29. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Lakást vagy házat?

A lakások olcsóbbak, van amihez terasz (erkély) is van

Én ha tehetném, akkor a Dunakanyarban vennék, álmaim szerint Zebegényben, de az nagyon drága, maradna más egyéb.

Házat mindenképpen kezelhető méretű kerttel, max. 200 négyszögölig, mert ennél nagyobb nekem már robot.

És csak olyat, ahonnan közvetlen távolsági közlekedés van valamilyen nagyobb városba, aminek van kórháza. Akármilyen aktív egy nyugdíjas, ez már fontos szempont.

2021. márc. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%

Ez a nyugdíjasként költözzünk vidékre NAGYON keveseknek jön be. Általában nem valósul meg praktikusság szempontjából.


A tehetősebbnek van víkendháza vidéken és panelja-téglája pesten.


Én inkább parkos környezetben néznék lakást de bp-en belül.

2021. márc. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#5

100%-ig egyetértek veled!

Igaz, nem nyugdíjasként, de erősen középkorúként költöztünk Bp-ről egy 35 km-re levő faluba és most, 20 év után, ma már nyugdíjasként azon vergődünk, hogy hogy mehetnénk vissza. Pedig még csak egyedülállók sem vagyunk.

Falun, egyedülálló idősödő ember akkor tud létezni, ha odaszületett, így kap mindenre segítséget a családtól, rokonoktól, barátoktól, iskolatársaktól, sógortól-komától. Egyébként mindenért fizetni kell, ha egyáltalán talál embert, de nem fog találni. Két cserép ha elmozdul a tetőn, senki nem teszi helyre, ha eldugul az eresz nincs aki kipucolja és lehetne sorolni.

És nem kell hozzá covid, hogy problémás legyen az orvosi ellátás, a beszerzés. Az autóra sem szabad alapozni, mert az elromolhat, vagy csak egyszerűen nem kapja meg a jogosítványt valami előre nem látható eü. probléma miatt és akkor ott van bezárva, mindentől távol.

Én is azt mondom, idősen élni a városban kell és lehet menni telekre, ha nagyon igényli valaki. Bár én már abban is azon a véleményen vagyok, hogy egy nyaraló árán évente 2x el lehet menni kényelmes nyaralásra/telelésre, az ingatlan gondja meg legyen másé!

2021. márc. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Bizony én ezért mondom mindig az idősödő szüleimnek hogy becsüljék meg a kétlaki lehetőséget: panelház budán + nyaraló vidéken természetközelben.


Ez a menjünk vidékre és majd ott jó lesz egy álom. Fiatalon és idősebb korban a város kínálja a legtöbb lehetőséget. Egyedül családosként ( ha sok a gyerek ) látom a rációt a vidékben , ha valakinek erre van igénye.

2021. márc. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!